Hobbyking Backorder Yurtdışından sipariş sorunu

alicinar

Yeni Uye
merabalar ustatlar. hobykingten turnıgy 9xr siparisi verdim backorder. paypaldan odedım. ama hobbykınge gırdıgımde unpaid yazıyo. bu normal bı durummu anlayamadım. bı yardımcı olurmusunuz

yurtdışından sipariş sorunu

ali çınar' Alıntı:
merabalar ustatlar. hobykingten turnıgy 9xr siparisi verdim backorder. paypaldan odedım. ama hobbykınge gırdıgımde unpaid yazıyo. bu normal bı durummu anlayamadım. bı yardımcı olurmusunuz
Merhaba Ali,

Su ana kadar hic backorder siparisim olmadi, o yuzden tam emin degil :embarras: peki paypal den odeme miktari cekilmis mi ? Paypal tarafini kontrol ettiniz mi ??

Merhaba Ali Bey,

Mehmet Bey'in de dediği gibi en başta PayPal hesap bakiyenizi ve hareketlerini kontrol edip emin olun.

Eğer ödeme çekilmiş ise bir ihtimal olarak: tam ödeme sırasında PayPal bilgilerini gireceğiniz sayfadayken vazgeçtiyseniz ya da sayfadan geriye gitmek istediyseniz (yanlışlıkla "Back" tuşuna da basmış olabilirsiniz) ve bu işlemlerden sonra işlemler olmadı diye düşünüp en baştan sepetten tekrarda ödeme sayfasına gelip ödeme yaptıysanız ilk denemeniz Unpaid olarak kalıyor.

Birbaşka ihtimal: Backorder'dan sipariş verdiğinizde HK para çekimini sistemsel olarak yapmıyor olabilir ve stoklara girip size birini ayırınca para çekimini de yapıyor olabilir.

Aklıma başka bir ihtimal gelmiyor.

Son çare HK'ya mesaj ile sorabilirsiniz.

Selamlar

Hobyking te backorder siparişi verildiğinde benim bildiğim hobyking parayı alıyor stoklara girince size hak düşerse gönderiyor eğer 2 ay içerisinde size kargo yapamassa bir mail atıyor stoklara girmesini bekliycekmisiniz
paranızı iademi edelim diye.
Bu durumda unpaid yazdığına göre siz büyük ihtimalle ödemeyi yapamadınız hesabınızı kontrol edin para çekilmişmi.

abilerim paypaldan maıl geldı hesaptan cekıldı dıye. hesabımdanda dustu para. ve urunu alırkende -5 te iken aldım. ama sonra hesabımda daha onceden alacam deyıpte alınmayan bı urun var. kargo ucretne bakacam dıye yanlıslıkla ayırtmısım heralde. sıfremı versem bakabılrmısnız abılerım.

Ragıptan detayları öğrenmiş olduk, çok teşekkürler Ragıp.
Ödemesi tamamlanmayanlar o şekilde kalıyor sanırım, benim de daha önceden son anda PayPal yerine Kredikartı ödemesi yapmamla bu şekilde tamamlanmayan siparişlerim vardı, onlar hep öyle kaldı (tabi hemen akabinde aynı siparişlerimi bu sefer doğru şekilde ödeyerek halletmiştim), hatta HK'ya "bunları unpaid olarak görmek rahatsız ediyor, kaldırır mısınız?" diye mesaj da atmıştım ama ne cevap var ne de değişen birşey. Her görüşümde rahatsız ediyor doğrusu :D

ali çınar' Alıntı:
abilerim paypaldan maıl geldı hesaptan cekıldı dıye. hesabımdanda dustu para. ve urunu alırkende -5 te iken aldım. ama sonra hesabımda daha onceden alacam deyıpte alınmayan bı urun var. kargo ucretne bakacam dıye yanlıslıkla ayırtmısım heralde. sıfremı versem bakabılrmısnız abılerım.
Bu urunlerin beklemesinde bir sikinti yok. Sen simdi paypal odeme nosu ile Hobbyking siparisini eslestirerek destek hattina mail at. Kontrol edip hemen duzeltirler bir sikinti olmaz ;) bazen sistemler arasinda entegrasyon sikintisi olabiliyor. :)

ali çınar' Alıntı:
Ali kardeş şimdi ben senin bu işten pek birşey anlamadım, Eğer sadece kumanda setini aldıysan -5 te olduğu için 10 adet yada 6 adet stoklara girerse sana bir tanesini gönderirler yok eğer 4 adet gelirse senden önce sipariş veren 4 kişiye gönderirler sen başa geçersin bir dahaki stok girene kadar, şifreni girip Büyük harfle yazan check sekmesini tıkladığında 4 adet ok sekmesinden hangisi gözüküyor?

ragıp abi valla oktan neyi kastettiğini anlamadım sıtenın resmını cektım. asagıdakı gıbı

[attachimg=1]
[attachimg=3][attachimg=3][attachimg=2]

Ekli dosyalar

• Screenshot_2013-04-09-19-47-00.png
    Screenshot_2013-04-09-19-47-00.png
    149.1 KB · Görülme: 91

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Screenshot_2013-04-09-19-48-20.png
    Screenshot_2013-04-09-19-48-20.png
    125.4 KB · Görülme: 86

Ali en güzeli "Your Order" diye geçen numaranla beraber Hobbyking destek ile temasa geç. Zira ödenen Hobbyking tarafına ulaşmamış gözüküyor :rolleyes:

Evet Mehmet abiye katılıyorum. Keşke daha fazla yardımcı olabilsek :(

bende şimdiye kadar hiç becorder ürünü almadım almayıda pek önermem tabi senin aldığın kumanda hiç stoklara girmez senide anlıyorum, benim bildiklerim kendi deneyimlerim ve forum araştırmalarımdan ibaret.

yok ragıp abi suan stokta kumanda. yardımlarınız icin cok tesekkurler abilerim. ben hobikinge bi mail atım. tekrar tesekkurler.

abilerim hobbyking mesaj attım duzelttıler. tesekkurler hepıneze