Hobbyking Hummer EPP 3D Plane

- VolkaN -

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
çevremdeki arkadaşlarda gördüğüm ve uçuşunu çok beğendiğim, fakat 26 dolarlık uçak için çıkan 40 dolar kargo ücreti canımı sıktığı için uzun zamandır almadığım uçağı , bir arkadaşım almanyadan gelirken yanında getirince kargo masrafsız sonunda sahip oldum, bende kutu açma resimlerini ve bitmiş halini paylaşayım istedim. maiden flight ilk rüzgarsız ve güzel havada tarafımdan yapılacak :D , zaten uçuşunu herkes biliyordur internette videosuda bolca var... kullandığım malzemeleride listeleyeyim, motor hariç geri kalan tüm malzemeleri elimdekilerden seçdim, motoru özellikle tavsiye üzerine seçtim çünkü kullanan bir arkadaş aşırı memnun bu motordan.

uçak :

motor :

not: bu motor artık internatioanl warehouseda satılmıyor hobbykingde, sanırsam sonuncuyu ben kaptım :D satışını bırakmışlar.

esc : ben aslında başka bir esc kullanmak istiyordum fakat stokda olmadığı için elimdeki eski towerpro h40A esc yi kullandım, ama esc alıcam derseniz hiç sıkıntı yaşamadığım şu escyi tavsiye ederim

servo: bence hxt900 ler yeterli olur bu uçak için fakat benim elimde eskiden kalma helikopter yedek servolarım vardı metal dişli onları kullandım, benim almanızı önerdiğim servo hxt900 onun linki :

ama benim kullandığım mevcut servom ise biraz daha pahalı olan eski 450 promdan kalma yedek servolarım:

pervane olarak bu verdiğim motora 10x4,5 ve 9x4,7 ve 8x4,5 kullanılabilir ama en iyi performans 10x4,5 ile almış arkadaş dediğine göre, bende üçündende mevcut ben ilk 9x4,5 ile deneyeceğim sonra 10x4,5 ile deneyeceğim uçağı, zaten yerden yüksek bir uçak oldugu için büyük pervane sıkıntı olmuyor

pervane linkleri :

şimdide resimler :

[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]

Ekli dosyalar

• Dsc_2981.jpg
    Dsc_2981.jpg
    63.7 KB · Görülme: 311
  • Dsc_2982.jpg
    Dsc_2982.jpg
    93.9 KB · Görülme: 300
  • Dsc_2991.jpg
    Dsc_2991.jpg
    57.3 KB · Görülme: 300
  • Dsc_2997.jpg
    Dsc_2997.jpg
    59.7 KB · Görülme: 300
  • Dsc_2998.jpg
    Dsc_2998.jpg
    52.5 KB · Görülme: 296

Güzel bir model. Özellikle kargosuz gelmiş olması süper olmuş :thumbup:

Bakalım uçuşu nasıl olacak, maiden videosunu ve uçuş yorumlarını da mutlaka bekliyoruz Volkan :RCKolik:

Kesip biçmesimi zevkli, hazır kutuyu açmasımı ? :)

Kırımsız uçuşlar. :saygilar:

video ve yorumlar yakında mehmet,
tamer nası diyeyim hazır kit bir başka oluyor bu bir gerçek :D, depron candır ama çok uğraştırıyor,

Hayırlı olsun Volkan abi :)
Şu hk nın kargosu bedava olsa keşke. 50 euroluk ürün sepete ekledim 24 euro kargo çıktı. Bende balsa edge 540 alacaktım sonra iha talimatları vs yüzünden vazgeçtim. Akrobasiye bi giriş yapamadım :D

pazar günü fazla zorlamadan yaptığımız ufak bir maiden flight videosu,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Volkan Güneş' Alıntı:
pazar günü fazla zorlamadan yaptığımız ufak bir maiden flight videosu,
Hadi gözün aydın Volkan, çok temiz bir maiden olmuş :thumbup: :bravo: Gerçekten hani derler ya ip gibi uçmuş. Gerçi burada pilotajı da unutmamak gerekiyor %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gözün aydın Volkan, çok temiz bir maiden olmuş :thumbup: :bravo: Gerçekten hani derler ya ip gibi uçmuş. Gerçi burada pilotajı da unutmamak gerekiyor %p

teşekkürler mehmet, pilotjda hala iş yokda, uçak iyi bence, hala yeni bi uçağı ilk uçurcağımda bi heycan yapıyorum elim ayağım karışıyor :D

İlk uçuş için dengeli ve güzel uçuş olmuş. Akrobasi de bekleriz :D

Pilotajda nasıl iş yok abi ne güzel uçmuşsun hayırlı olsun :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

benim uçak da bugün elime ulaştı ilk 3d uçağım olacak. sahip olduğum modellerin hepsini hazır montajlı aldığım için ilk defa uçak yapacağım. ;D Gerçi buna yapmak denmez birleştirmek denir ama yine de altından kalkabilir miyim bilmiyorum. servosuydu motoruydu gözüm korkmadı değil.

tavsiyesi olan varsa alırım ;)

Aşkın bey hayırlı olsun tekrardan, seveceksiniz bence uçağı, toplarken acele etmeyin, birde ufak bir tavsiye, karbon çubuklara yapıştırıcı sürüp ondan sonra yuvalarına itmeye çalışmayın sıkışıp kalırlar :D, hiç yapıştırıcı sürmeden yerlerine iticeksiniz ve sonradan üstte gözüken ufak yarıkdan içeri az biraz ister epoksi ister sıcak silikon sıkarak ince bir katman olarak sürüp sağlamlaştırıcaksınız :D,

ben ilk karbona yapıştırıcı sürüp yerine itmeyi denedim ve baya bir uğraştım tekradan çıkarıp düzgünce oturtmak için, sonra diğerlerini dediğim şekilde yaptım.

teşekkürler volkan bey. iyi ki söylediniz ben de sizin yaptığınız gibi düşünmüştüm kafamda önce yapıştırıcı surup içeri iterim diyordum :)

Aşkın Topal' Alıntı:
teşekkürler volkan bey. iyi ki söylediniz ben de sizin yaptığınız gibi düşünmüştüm kafamda önce yapıştırıcı surup içeri iterim diyordum :)

takıldığınız bir konu olursa yardımcı olurum herzaman, birde en son elevatoru oturttugunuzda hareket eederken sanki ana gövdenin bi ucuna deyiyor gibi olursa o kısmı üçgen şekilde kesersiniz, ben kesmişdim daha geniş bir hareket sağlamak için.