Hobbyking Müşteri Mağduriyeti

Bazan kargo uzun sürede geliyor. Bana gelen bir paketin ulaşması -Amerika'dan buraya- 35 gün sürdü. Biraz daha bekleyin :)

Sizin oraya ne şekilde geliyor bilemem ama genelde uçakla geliyor ve şöyle bir yöntem uyguluyorlar ilk önce full ücretli hemen uçağa alınması hereken kargolar uçağa alınıyor. Uçak doldu ise air parcel yani uçak boşsa yüklenecek orta seviye kargoları dahi uçağa yüklemiyorlar ne zamanki uçakta boş yer var o zaman air parcel kargolar yükleniyor ne zaman onlar biterse takipsiz kargoları alıyorlar daha karmaşık benzer siatemde olabilir tabi yani çok fazla yüksek ücretli kargo varsa gecikmesi muhtemel umarım anlatabildim

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bizim buraya Türkiye üzerinden geliyor tüm postalar.KKTC politik nedenlerden dolayı tanınmadığından kaynaklanıyor.Bu nedenle adres kısmına "MERSIN 10 TURKEY" yazıyoruz.Ülke olarak da Türkiye seçiyoruz.Yurtdışından gelen KKTC postaların Istanbul/Başakşehir UPIM'de kayıtları yapılıyor daha sonra uçakla KKTC'ye sevk ediliyor.

Zaten bu aşamada beklemekten başka çare yok.Gelirse benimdir, gelmezse hiç benim olmamıştır.Olmadı üstüne 1 bardak soğuk su içeceğiz. :D

Benimde hobbykingden değil ama e bay den takipsiz kargolu siparişlerim vardı, ne zaman gelecekler derken dün gelmişler 3-4 paket bir arada banggood siparişide vardı içinde biraz uzun sürdü ama geldi sonunda kasımın 6 sına kadar süre koymuştu satıcı 29 günde geldi.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Siparişi 19 Eylül'de verdim.1 gün sonra kargoya verildi.22 gün oldu hala ortada yok paket.Bu kadar uzun sürmesi normal değil.

Bence gayet normal ilerliyor süreç... 1 gün sonra kargoya verildi diyorsun ama ellerinde olan hazır kargo takip numaralarından birini giriyorlar sisteme, gerçek anlamda verildiği anlamına gelmiyor. Veya takipsizse gönderildi diyor sisteme, ama aslında biriktiriyor, kargoları bir araya getiriyorlar topluca sevk ediyorlar falan... Beklemekten başka çare yok ama iletişime geçip hak talep edeceğim dersen de destekleriz yani, bizler için de ışık tutar ileriki kargolarımız için...

Ücretsiz yada takip numarası olmayan postalar her zaman rus ruletidir. 5 tanesi boştur ama 1 tanesi mutlaka elimizde patlar. Takip numarası olmadığı için muhtemelen izinin sürülemeyeceği bilindiğinden çalınması yada ihmal edilmesi çok kolaydır. Dağıtımda herhangi bir imza gereği olmadığı için kapıya bırakılıp gidilebilir. Mümkünse her zaman takip numarası olan kargo seçeneklerini tercih edin.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Volkan abi merhaba.Diğer mesajlarımı tekrar okuyun lütfen.Sipariş vereli 5-7 gün olmadı.5-7 gün maximum teslimat süresi ayrıca adamların belirlediği süre 14 iş günü.Avrupa depodan gelen siparişler için.Avrupa depodan verdiğim siparişler en geç 5-7 gün içinde elimde olduğu şuana kadar.Siparişi 19 Eylül'de verdim.1 gün sonra kargoya verildi.22 gün oldu hala ortada yok paket.Bu kadar uzun sürmesi normal değil.Ne yazık ki sizinle aynı fikirde değilim Volkan abi.Bu sahtekarlıktan başka birşey değil.Madem ki kargo ulaşmazsa bu müşterinin sorumluluğunda ve para iade edilmiyor o zaman bunu sipariş sayfasında belirtmesi gerekir ki biz de kararımızı ona göre verelim.Saygılar!.

Şöyle bir olayla da çokça karşılaşıyorum: Siparişiniz kargoya verildi diye mail geliyor. Halbuki takip numarası verildiği zamani inceleyince anlıyorum ki, ürünün aslında 5-7 gün sonra kargoya verildiği oluyor.

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Şöyle bir olayla da çokça karşılaşıyorum: Siparişiniz kargoya verildi diye mail geliyor. Halbuki takip numarası verildiği zamani inceleyince anlıyorum ki, ürünün aslında 5-7 gün sonra kargoya verildiği oluyor.
Kesinlike öyle Deniz abi.İşte canımın sıkıldığı nokta da tam olarak bu.Neden yanlış bilgi verip müşteriyi yanıltıyorlar? Benim yaşadığım sorunda da demek istediğim buydu ama bazı arkadaşlarımıza ifade edemedim sanırım.Madem takipsiz kargolar müşteriye teslim edilmezse para iadesi yapılmayacak bunu sipariş verdiğimiz sayfada belirtmeleri gerekir ki biz de ona göre kararımızı verelim.Sıkça sorulan sayfalar bölümünde yazıyor diyor görevli.Nerden aklıma gelecek de o sayfaya bakacağım? Kimin aklına gelecek oraya bakmak? Halbuki kargo seçeneğini işaretlediğimiz sayfada bunu bir not şeklinde yazsalar inanın birşey söylemezdim.Geçen gün yine sordurdum hala haber yok postadan.Bekliyoruz bakalım ne olacak. :)

Takip nosu olmayan bir gönderiyi sormanın pek bir manası yok.

Kısaca bir Hobbyking maceramı anlatayım, okuyanlar objektif karar versin.Bundan 2-3 yıl önce yaklaşık 40 dolarlık bir alışverişim oldu.9 dolar takipli kargo ödedim.Benim paket Konya aktarmaya kadar geldi ama ne hikmetse orada buhar oldu.Bende onca uğraşılarıma rağmen paketime ulaşamadığım için paypaldan dispute claim yapıp paramı geri aldım.40 gün sonra HK kargonuz kaybolmuş, eğer sadece kargo parası ödemeyi kabul ederseniz size 40 dolar puan yükleyelim yeniden alışveriş yapın gibisinden bir mail gönderdi.Ben de sadece 9 dolar ödeyip aynı alışverişi tekrar yaptım.

Takipliler böyle, ama malesef takipsiz bir kumardır, yüzde elli ya gelir ya da buhar olur.Bunu tüm yurtdışı alışveriş deneyimi olanlar bilirler.

Sabretmeye devam, bence biryerlerden çıkar gelir.

Herkese merhabalar.Konunun üzerinden uzun bir süre geçti biliyorum.Hobbyking'den verdiğim sipariş 20 Ocakta tam 4 ayı doldurmuş olacak.Halen ortada yok.Artık çalındı mı? Hobbyking hile mi yaptı? Yoksa bekliyor mu? bilemiyorum.Sadece merak ettiğim bu saatten sonra gelebilme ihtimali var mı sizce? En uzun takipli veya takipsiz kargonuz kaç ayda geldi? :-\

Bizzat başıma gelmemiş olsa da tanıdığım biri takipsiz kargosunun altı ayda geldiğini söyledi. Benim duyduğum en uzun süre bu sizin kargonuz takipli mi takipsiz mi?

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Bizzat başıma gelmemiş olsa da tanıdığım biri takipsiz kargosunun altı ayda geldiğini söyledi. Benim duyduğum en uzun süre bu sizin kargonuz takipli mi takipsiz mi?
Takipsiz İzzet hocam. Avrupa depodan almıştım.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Takipsiz İzzet hocam. Avrupa depodan almıştım.
O zaman beklemek dışında çare yok ne yazık ki. 6 aya kadar gelebiliyor ama buhar olma ihtimalide yüksek ne yazık ki siz bence iade işlemlerini (hobbykingde nasıl işliyor bilmiyorum ama) başlatabilirsiniz :eek:f: