İlk modelim : Otonom Quad

Merhabalar, güç modülündeki sorunumu yeniden dile getirmek istiyorum.
PM07 güç modülü hakkında şöyle bir tablo var;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dörtlümde bir uygulamaya göre motorların çektiği max akım 120 ye yakın bir değer.Bu durumda XT120 8AWG kablo kullansam bir sıkıntı olur mu, herhangi bir yanma durumu için?
Drone'da sigortalı akım kesici kullanmak istiyorum, güvenlik için. 120 amper mi kullanmalıyım sigortayı?
Bu sorunun ve sigorta hakkındaki soruların teknofast sayfasındaki eğitim videolarında cevapları var , ayrıca yarışma şartnamesinde de gerekli açıklamalar yapılmış, 8 awg kablo yeterli olur ve motorlar 120 amper çekiyorsa 120 amperlik sigorta takabilirsiniz, yarışmaya katıldığınızı varsayarak bu cevabı yazdım.

Bu sorunun ve sigorta hakkındaki soruların teknofast sayfasındaki eğitim videolarında cevapları var , ayrıca yarışma şartnamesinde de gerekli açıklamalar yapılmış, 8 awg kablo yeterli olur ve motorlar 120 amper çekiyorsa 120 amperlik sigorta takabilirsiniz, yarışmaya katıldığınızı varsayarak bu cevabı yazdım.
Hayır bence bu sorulara bir yarışma şartnamesi cevap veremez. Teknik bilgiler, drone yanabilir bir hatam ile, tecrübe,bilgi sahibi olmak gerekir sanırım bir sorun yaşanmaması için.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Merhabalar, kafama takılan çok büyük bir soru var;
Kullanacağım bataryada xt60 connector kullanıyor ve 200 amper sağlayabiliyor , ama güç modulünde ampere dayanabilmesi için connectoru ve kabloyu değiştirmek lazım gibi gözüküyor.
Yani ampere dayanıklılığı kablo kalınlığı ve connector belirlemiyor mu, bu durumda nasıl oluyor?
Cevaplarsanız çok sevinirim.

Merhabalar, kafama takılan çok büyük bir soru var;
Kullanacağım bataryada xt60 connector kullanıyor ve 200 amper sağlayabiliyor , ama güç modulünde ampere dayanabilmesi için connectoru ve kabloyu değiştirmek lazım gibi gözüküyor.
Yani ampere dayanıklılığı kablo kalınlığı ve connector belirlemiyor mu, bu durumda nasıl oluyor?
Cevaplarsanız çok sevinirim.
Lisede öğrenciyken okul için bir hexacopter yapmıştım bu pm07 modelini kullanmıştım. Escler 30A di motorlarda hovarda durabilmek için en az%50 civarında çalışıyordu. Yani pm07 en az 90A yakın akım geçiyordu konnektör xt60 dı kablolarda 12Awg idi sanırım. Bu tablo bana biraz mantıksız geldi.

• Beğen
Tepkiler: Emre Tayyar
Lisede öğrenciyken okul için bir hexacopter yapmıştım bu pm07 modelini kullanmıştım. Escler 30A di motorlarda hovarda durabilmek için en az%50 civarında çalışıyordu. Yani pm07 en az 90A yakın akım geçiyordu konnektör xt60 dı kablolarda 12Awg idi sanırım. Bu tablo bana biraz mantıksız geldi.
Bu yorum içimi çok rahatlattı ben yinede konnektorü ve kabloyu değiştirirsem işimi garantiye almış olurum,bir sorun olmaz sanırım.
Çok teşekkürler..

Merhabalar küçük bir sorum olacaktı.
Pixhawk 4 ile birlikte pixhawk 4 GPS imi kullanıcam. Genellikle eski videolarda otonom uçuş için pixhawk ve gps deki pusulaların aynı olmaması gerektiği hakkında sözler duydum. Ama hem web sitesinde; sistem doğru gps i kendi seçer diye yazılar gördüm hem de, eğer olmasaydı pixhawk 4 ile birlikte GPS'i satmazlardı diye düşünüyorum.
Emin olmak için yinede, sizce bir sorun olur mu?

Merhabalar küçük bir sorum olacaktı.
Pixhawk 4 ile birlikte pixhawk 4 GPS imi kullanıcam. Genellikle eski videolarda otonom uçuş için pixhawk ve gps deki pusulaların aynı olmaması gerektiği hakkında sözler duydum. Ama hem web sitesinde; sistem doğru gps i kendi seçer diye yazılar gördüm hem de, eğer olmasaydı pixhawk 4 ile birlikte GPS'i satmazlardı diye düşünüyorum.
Emin olmak için yinede, sizce bir sorun olur mu?
Yahu bu sorunun neresi küçük?

• Beğen
Tepkiler: yusuf gün