İlk modelim Wing Tiger V2

Bahadır Tellioğlu' Alıntı:
Teşkkürler tekrar bakarım bu gece düzeltirim bide pervaneyi ters takıp takmadığımı nasıl anlarım

;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kardeşim modelin hayırlı olsun.
Güle güle kullan :saygilar:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bahadır, Tamer abi nin bu konusunu bir oku. ;)

Levent Uygun' Alıntı:
Bahadır, Tamer abi nin bu konusunu bir oku. ;)

Tamamdır okudum. Birde ön tekeri hareket ettirdiğimde servo dönmüyor bağlantı koptu heralde ve servo kolu kablolara takılmış olmalı kilit halde duruyor hareket etmiyor

Hayırlı olsun modeliniz. Bende bu uçağı araştırıyorum ginlerdir ama thk' da stokta yok görünüyor siz nereden aldınız?

Oğuz Gün' Alıntı:
Hayırlı olsun modeliniz. Bende bu uçağı araştırıyorum ginlerdir ama thk' da stokta yok görünüyor siz nereden aldınız?
İkinci el sitesinden buldum ama sıfırdı adam almış kullanmamış

Tamamdır okudum. Birde ön tekeri hareket ettirdiğimde servo dönmüyor bağlantı koptu heralde ve servo kolu kablolara takılmış olmalı kilit halde duruyor hareket etmiyor

Bahadır sıkışma olan bir yerler var ise icabına bakacaksın, ön tekerlek gayet serbest çalışmalı ki model de kuyruk ve ön tekerlek aynı servo dan kumanda ediliyor, yani her hangi bir takılma olmamalı.
diğer durumu resmin üzerine yazdım ama küçük olmuş, işaretli yerde bir setuskur vida olması lazım. dahada önemlisi dişleri sıyrılmış görünüyor, o parça değişmek isteyebilir.

Çözüm bulamazsan THK yenisini satıyor.

Merhaba bahadır kardeşim.İniş takımını döndüren kulakçığı ters takmışsın.Diğer taraftta olmalı.Aksi takdirde sağ rudder verdiğinde ön teker sol tarafa dönecektir.Bahsettiğin kulakçık motor mount'a sürtme yapıyor dolayısıyla, ön iniş takımı ve rudder verimli olarak çalışmıyor.Ben çözüm olarak sürten yeri metal bir parçayı ısıtarak eritmiştim ve böylece çözmüştüm.Şuan hiçbir sorun yaşamıyorum.Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.Kolay gelsin.

Levent Uygun' Alıntı:
Bahadır sıkışma olan bir yerler var ise icabına bakacaksın, ön tekerlek gayet serbest çalışmalı ki model de kuyruk ve ön tekerlek aynı servo dan kumanda ediliyor, yani her hangi bir takılma olmamalı.
diğer durumu resmin üzerine yazdım ama küçük olmuş, işaretli yerde bir setuskur vida olması lazım. dahada önemlisi dişleri sıyrılmış görünüyor, o parça değişmek isteyebilir.

Çözüm bulamazsan THK yenisini satıyor.
Sıkışmanın icabına baktım vida da yalama yapmamıs kulakçık 180 derece ters dönmüş düzelttim teşekkür ederim

Tamer Öztürk' Alıntı:
Merhaba bahadır kardeşim.İniş takımını döndüren kulakçığı ters takmışsın.Diğer taraftta olmalı.Aksi takdirde sağ rudder verdiğinde ön teker sol tarafa dönecektir.Bahsettiğin kulakçık motor mount'a sürtme yapıyor dolayısıyla, ön iniş takımı ve rudder verimli olarak çalışmıyor.Ben çözüm olarak sürten yeri metal bir parçayı ısıtarak eritmiştim ve böylece çözmüştüm.Şuan hiçbir sorun yaşamıyorum.Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.Kolay gelsin.
Dediğin gibi düzelttim Tamer abi her şey güzelce oldu fakat ön teker sağ tarafa tam dönmüyor ama sol tarafa gayet iyi dönüyor tekrar söküp düzeltmeyi deneyeceğim teşekkür ederim

Sürten kısmı eriterek düzeltmen gerekiyor.Düzelttiğin takdirde düzelecektir.Ben 3mm demir parçasını ısıtarak yapmıştım.Burada dikkat etmen gereken nokta: motor mount'u zayıflatacak kadar eritme.Dikkatli bir şekilde yaparsan sorun olmayacaktır.Kolay gelsin.

Hepinize teşekkür ederim sorunlarım çözüldü şimdi sıra kumanda ile alıcıyı bağlamak kaldı alıcıyı bağlarken nelere dikkat etmeliyim bilgilendirirseniz çok sevinirim veya link te atabilirsiniz

Yeni modelin hayırlı olsun :RCKolik: