İlk uçağımız için model önerisi

İlgi Alanı
Hepsi
merhaba. ilk defa böyle bir işe girişmeye karar verdik arkadaşımla. kendimizce autocad'den bazı çizimler yaptık -herhangi bir matematiksel hesap olmadan-. ilk seferimiz için fazla basit kaçmayan bir uçak modeli önerisi olan var mı? tür olarak warbird olabilir. teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Hoşgeldiniz hobimize :D Hazır yeni gelmişken Size gerçekleşmesi en kötü ve en olası bir soru sorayım. Fazla basit kaçmayan bir modeli ilk uçuşunuzda parçaladığınızda neler hissedersiniz :)

merhaba. ilk defa böyle bir işe girişmeye karar verdik arkadaşımla. kendimizce autocad'den bazı çizimler yaptık -herhangi bir matematiksel hesap olmadan-. ilk seferimiz için fazla basit kaçmayan bir uçak modeli önerisi olan var mı? tür olarak warbird olabilir. teşekkürler
Bende acemi bir hobici olarak size bir kaç soru sorayım ve bunun neticesinde siz gerçekten ne yapmak istediğinizle ilgili biraz daha bilgi sahibi olun.
1- Girişmeye karar verdiğiniz şey tam olarak nedir ?
2- Uçurmak istediğiniz uçağı elinizle havaya atıp mı uçuracaksınız yoksa rüzgarı kullanıp uçurtma misali mi uçuracaksınız ? Eğer bunlardan herhangi birisi değilse ne tür donanımlarınız var ve donanımlarla ilgili bilgi sevyeniz nedir?
3- Herhangi bir radyo kontrol modeli uçurdunuz mu veya bunlara ait bir simülatör ile alıştırma yaptınız mı ?
4- Bir radyo kontrol model ( Uçak ) ile ilgili bilgi sevyeniz nedir ?

Tavsiye : Bu forumda normal bir kitapta bulamayacağınız bir üniversite kütaphanesi misali kaynak bilgi ve üretimi yapılmış bir çok model veya insansız hava aracı var . Onları mutlaka okuyun ve inceleyin .

Benim ilk "warbird" üm bir P-51 Mustang idi. Şiddetle önerebilirim...
Karşıdan size doğru gelirken muhteşem bir siluet verir.
Bir dip not: Onu doğru dürüst uçurabilmek için sanırım öncesinden en az "basit" 15 modeli kırdım...:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

İlk model değil ama ikinci model olarak T-28 uygun. Yapımı basit olan bu modelin planı sayfanın sonunda:

Önce bir eğitim uçağı yaparsanız iyi olur.

Üstad modelcilerin hangi ara, hangi sahalarda bulunduklarını bilsek de, biz de gelsek :)
Üstadları bilemem ama biz normal modelciler olarak sık sık Hezarfen model uçak pistine gidiyoruz. Özellikle hafta sonları mutlaka birileri oluyor orada. Anadolu yakasında IMUK pisti var ayrıca. Hadımköy'de UKMUK var. Aralarına karışmayı o nedenle öneriyorum. Tanıştığınızda haberleşme gruplarına da girebilirsiniz...

Üstadları bilemem ama biz normal modelciler olarak sık sık Hezarfen model uçak pistine gidiyoruz. Özellikle hafta sonları mutlaka birileri oluyor orada. Anadolu yakasında IMUK pisti var ayrıca. Hadımköy'de UKMUK var. Aralarına karışmayı o nedenle öneriyorum. Tanıştığınızda haberleşme gruplarına da girebilirsiniz...
Pazar günü Hezarfen'deyiz o halde ?

Bende acemi bir hobici olarak size bir kaç soru sorayım ve bunun neticesinde siz gerçekten ne yapmak istediğinizle ilgili biraz daha bilgi sahibi olun.
1- Girişmeye karar verdiğiniz şey tam olarak nedir ?
2- Uçurmak istediğiniz uçağı elinizle havaya atıp mı uçuracaksınız yoksa rüzgarı kullanıp uçurtma misali mi uçuracaksınız ? Eğer bunlardan herhangi birisi değilse ne tür donanımlarınız var ve donanımlarla ilgili bilgi sevyeniz nedir?
3- Herhangi bir radyo kontrol modeli uçurdunuz mu veya bunlara ait bir simülatör ile alıştırma yaptınız mı ?
4- Bir radyo kontrol model ( Uçak ) ile ilgili bilgi sevyeniz nedir ?

Tavsiye : Bu forumda normal bir kitapta bulamayacağınız bir üniversite kütaphanesi misali kaynak bilgi ve üretimi yapılmış bir çok model veya insansız hava aracı var . Onları mutlaka okuyun ve inceleyin .
1-rc uçak, drone modelleri yapıp uçurmak istiyoruz

2- aslında kendisinin tekerlekler üzerinde ilerleyerek kalkış yapmasını istiyorum.

3- helikopter uçurdum.

4- temel bilgilerden öteye gideceğini sanmam

hocam çok isterdim ama maalesef bulunduğum şehirde öyle bir topluluk yok
Size yakın İzmit ekibi , Bursa ekibi ve hatta biraz daha uzak olsada benim gördüğüm kadarıyla alemin en donanımlı hobi meraklısı Eskişehir ekibi varki şahsen dönem dönem buluşmalarını kıskandığım ama daha çok imrendiğim bir ekiptir. Helikopter ve uçaklarının yanında semaverleri meşhurdur . ?