İlk uçuş denemesi

BİLAL KOÇ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar ilk uçuş denmeme maalesef çakıldık. Uçağın ağırlık merkezi doğru gibi geliyordu bana ama her defasında elevatoru çekmeme rağmen uçak sola dönüp çakıldı neleri kontrol etmem lazim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Merhabalar ilk uçuş denmeme maalesef çakıldık.
Görece normaldir

Uçağın ağırlık merkezi doğru gibi geliyordu bana
Gibi geliyordu?
ama her defasında elevatoru çekmeme rağmen uçak sola dönüp çakıldı
Elevatör çekmenize rağmen uçağın sola dönmesi de olası...
neleri kontrol etmem lazim
Uçak sola döndüğünde sağa aileron vermeyi deneyin. Sürekli sola yatma durumu varsa trim vermeyi de düşünebilirsiniz.

Eğer sorunuza yeterli cevap bulamadıysanız oturup olan biteni detaylı ve fotoğraflayarak anlattın.
Mesela:
Hangi uçağı yaptınız? Plandan ne kadar saptınız uçuşa hazır ağırlık olarak? Plandaki herhangi bir şeyi değiştirdiniz mi? Uçuş öncesi ağırlık dengesi tam olarak planda verilenle aynı mıydı? Kanatçıkların doğru hareket ettiğinden ve doğru atım değerlerine sahip olduğundan emin misiniz?

Vs..

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
neleri kontrol etmem lazim
Egsoz bilyasi kritik, oradan baslayabiliriz... Ben de el frenini cekince radyo'dan zirilti geliyordu arabamda, bagaj logosuna baktirdim...

Yani dogru mu degil mi ?

ama her defasında elevatoru çekmeme rağmen
Bir suru bilgi vermissiniz, kolay olmuyor haliyle bizlerin bu konuda tavsiye vermesi bu kadar cok bilgi olunca :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Birkac soru sorsam nacizhane:

1)Ucagin modeli ne ?
2)Bir plana sadik mi kaldiniz insa ederken ? Boyutlar, tasarim, toplam agirlik, tahrik unitesi gucu, vs vs...
3)Planda agirlik merkezi verilmemis miydi ? Niye gibiyle, bence senceyle gidiyoruz ?
4)Ilk ucus, guzel hatira olurdu, bir video cekseydiniz de bir fikir yurutme sansimiz olsaydi, var mi elde bir video kaydi ?
5)Bir de cimbizla almasak da A'dan Z'ye ucretsiz klavyenize saglik bir yazsaniz herseyi de dogru sekilde yonlendirme sansimiz olsa, mi acaba ?

Doğrudur çok ayrıntı yazmadım videodan anlaşılır diye düşünmüştüm, fakat video ve resim ekleyememisim sanırım🙃 Rcpano adlı bir sitede,çok kararli ve uzun uçuş menzilli diye paylaşılan bir modeli yaptım. Emax 2212 980kv motor 3s 2200mah lipo kullandım. Toplam 800gr civarı bir ağırlığı var pervane 8060 da kullandım 1045 de hepsinde aynı sorunu yaşadım

Son düzenleme:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yazmadiniz evet. Lakin, halen yazmiyorsunuz... Sorulara bir cevap alabilirsek yardimci olma sansimiz artar...
Gövde: 73 cm
Kanat: 109 cm
Ağırlık 800gr
pil: 11.1V 2200Mah
motor: 2212 Fırçasız Motor 980kv
pervane: 9×6 (9060) 8x6 ve 1045 denedim hepsini kırdım:(

Bu modeli birebir yaptım sadece ben tamamını 5mm fotobloktan yaptım o nedenle biraz daha ağır oldu
video çektim ama yükleyemiorum site kabul etmiyor

Birde yeni pervane almam lazım 9060 drone pervanesi taksam olurmu yada nerden hangi model pervane almam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
video çektim ama yükleyemiorum site kabul etmiyor
Youtube a yükleyip, link paylaşabilirsiniz...

Gövde: 73 cm
Kanat: 109 cm
Ağırlık 800gr
pil: 11.1V 2200Mah
motor: 2212 Fırçasız Motor 980kv
Ağır ama uçmayacak kadar değil... Videoyu görürsek aklı başında bir yorum yapabileceğim

Ağırlık merkezini, kanadın hücum kenarından geriye 1/4 lük noktadan ölçünce kuyruk mu ağır burun mu ?

Youtube a yükleyip, link paylaşabilirsiniz...

Ağır ama uçmayacak kadar değil... Videoyu görürsek aklı başında bir yorum yapabileceğim

Ağırlık merkezini, kanadın hücum kenarından geriye 1/4 lük noktadan ölçünce kuyruk mu ağır burun mu ?
akşam videoyu tekrar yüklemeye çalışacağım, ağırlık merkezi ölçünce burun hafif ağır basıyor yapım videolarında da öyle olması gerektiği yazıyordu fakat bir dahaki denememde bataryayı birazdaha geri almayı düşünüyorum bu ilk denememde çok fazla vaktim yoktu biraz aceleye geldi. elimde sadece 1045 pervaneler kaldı onlarla denemeye devam edeyimmi