İlk Uçuş, İlk Heyecan ve tabiki İlk Kırım :)

İbrahim ÜNAL

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Daha önce hazır kit olarak aldığım Volantex Mustang P51 modelini bir kaç başarısız uçuş denemesinden sonra uçağa daha fazla zarar vermemek için raf'a kaldırıp kendim kolay uçurabileceğim ve kırıldığında üzülmeyeceğim bir model yapmaya karar verdim ve bugun 4-5 saatlik çalışma sonucunda Strafor(tam olarak ismini bilmediğim mavi inşaatlarda kullanılan ısı ve ses yalıtım malzemesi) kullanarak yaptığım ilk model uçağımı ucurdum ve kırdım :) Yapım aşamasında fazla fotoğraf çekmediğim için mevcut fotoğraflardan birkaçtane fotoğraf ve uçuş videomu ekliyorum. Yarın eğer planını bulabilirsem daha kolay uçacağına kanaat getirdiğim bir model (Cem ZIRH beyin tasarladığı Çaylak) yapacağım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emeğine sağlık
Kırım da güzel otların arasında yumuşacık %p

semih Balkar' Alıntı:
Emeğine sağlık
Kırım da güzel otların arasında yumuşacık %p
Teşekkürler. Düştüğünde kırılmasın diye özellikle ekin ekili tarlanın yanını seçtim ama burun üstü çakıldı ve kanatları gövdeye bağlı olduğu yerden kırıldı :( Birde motorun şaftı yamuldu :(

Geçmiş olsun :) Bu işler kıra kıra... :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
Geçmiş olsun :) Bu işler kıra kıra... :thumbup:
Teşekkürler. inşallah bir gün uçurmayı öğrenirim. Simulatörde çalışıyorum ama gerçeği simulatörden çok daha zormuş.

İbrahim Hocam eline, emeğine sağlık. :thumbup:

Vermiş olduğun emek ve zorluklar karşısında gösterdiğin modelci duruşundan ötürü öncelikle tebrik ederim. Emin olabilirsin ki zorluklar karşısında direnç gösteren modelcilerin uçuşlardan aldığı keyif her zaman başka olur. :thumbup:

Ibrahim benim daha kisa ucuslarim olmustu ;D
Depron iyidir, elektronige zarar gelmedigi surece kirimlar uzmez. Safti mengene veya cekicle duzeltebilirsin.

Geçmiş olsun bence her kırım seni pisirecekir ve bir gün en güzel modelini yapıp özgürce uçarsin inşallah.

05 Mart 2016

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Teşekkürler önerileriniz için ama bu konuda kendime güvenim biraz fazla...
Kendinize güveninizin fazla olmasının sebebi nedir acaba İbrahim bey, merak ettim ?

Uçma konusunda üstün bir yetenekle doğmuş olduğunuzu daha henüz hiç uçmamışken nasıl farkedebildiniz acaba. :laugh:

Eğer söylediğiniz gibi hiç uçuş deneyiminiz olmadıysa ve Mehmet abinin söylediği gibi simulatörde pilotaj kazanmadan bu uçağı uçurmaya çalışırsanız sonuç kırım olacaktır.

Eğer öyle olmazsa ve siz sağlıklı bir şekildu bu uçağı uçurabilirseniz işte o zaman üstün bir yeteneğiniz olduğunu hepimiz görmüş olacağız. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15 Nisan 2016 (Bugün)

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Daha önce hazır kit olarak aldığım Volantex Mustang P51 modelini bir kaç başarısız uçuş denemesinden sonra uçağa daha fazla zarar vermemek için raf'a kaldırıp kendim kolay uçurabileceğim ve kırıldığında üzülmeyeceğim bir model yapmaya karar verdim

Öncelikle geçmiş olsun İbrahim bey. Umarım Mustang'de fazla bir hasar olmamıştır. Sonucu öğrenebilmek için paylaşımınızı bekliyordum bende. :)

Umarım sizi küçük düşürmeye çalıştığımı falan düşünmezsiniz, ki böyle bir niyetim hiç yok.

Hepimizin geçtiği yollardan geçiyorsunuz ve çok doğal bir süreç yaşıyorsunuz. %p Eminim en kısa zamanda mustang'inizi de uçuracak seviyeye ulaşırsınız ve uçuş videolarınızı izleriz hepbirlikte. :RCKolik:

Paylaşım için teşekkür ederiz :thumbup: Kırımlar için de geçmiş olsun :embarras: Ama yapacak bir şey yok, bu işler azimle, yılmadan çalışma ile oluyor, aynen simulator çalışmalarına devam %p

:saygilar: Emeğinize sağlık gerçekten çok uğraşmışsınız, bu işler malesef kırmadan olmuyor, devammm :agreed:

Ben ne uçaklar,motorlar parçaladım taa ki bi arkadaştan Hobbyking easy fly modelini şans eseri alana kadar,yavaş uçuşuyla (istesemde hızlı uçmuyor) bana çok tecrübe ve güven kazandırdı.Tavsiyemdir bulabilirseniz.Elinize sağlık ayrıca.

Arda Erkan' Alıntı:
İbrahim Hocam eline, emeğine sağlık. :thumbup:

Vermiş olduğun emek ve zorluklar karşısında gösterdiğin modelci duruşundan ötürü öncelikle tebrik ederim. Emin olabilirsin ki zorluklar karşısında direnç gösteren modelcilerin uçuşlardan aldığı keyif her zaman başka olur. :thumbup:
Sağolun arda hocam elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. Kendi yaptığım modeli uçurmaya çalışmak gerçekten heyecan verici :) O uçağın havada geçirdiği 5-10 saniye nin verdiği mutluluğu anlatmak için kelimeler yetmez.

tamerkaymakci' Alıntı:
Ibrahim benim daha kisa ucuslarim olmustu ;D
Depron iyidir, elektronige zarar gelmedigi surece kirimlar uzmez. Safti mengene veya cekicle duzeltebilirsin.
Teşekkürler sağolun.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun bence her kırım seni pisirecekir ve bir gün en güzel modelini yapıp özgürce uçarsin inşallah.
Teşekkürler. Yılmak pes etmek yok şimdi de çaylak modelini bitirmek üzereyim. Bu sefer uçacak galiba :)