Imax 6 Cell Low Vol Hatası

İlgi Alanı
Uçak
Selamlar
benimde böyle bir sorunum var, tahminimce hücreler ölü gibi ama yine de sizleri rahatsız edersem emin olucam ? Şarj işlemini başlattıktan hemen sonra ikinci resimdeki uyarıyı alıyorum pili ölçtüğümde toplam 8,3 V balans konektöründen ölçtüğümde 4,64 ve 2,10 V görüyorum ama 3. Hücrenin voltajını göremiyorum. 11.1 V 2200 mah 3s 25 pil

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Hücreleri ölçtüm tek tek
1. Hücre - 2.12
2.hücre - 2.55
3. Hücre - 3.38
Malesef ☹️

Pili gözetim altında tutarak 200 - 300 mA ile NiMh modunda on onbeş dakika şarj edip sonra LiPo Balance modunda şarja devam edebilirsin. Pil muhtemelen yüksekperformans vermeyecek ama günlük kullanımda işe yarayacaktır.
İşe yaradı teşekkürler, hücreler aynı voltaja geldi,
Ancak Şarj aletinde 11.5 volt görünürken şarjdan çıkardığımda 10.2 volt görünüyor.
Bu da idare eder beni teşekkürler:saygilar:

İşe yaradı teşekkürler, hücreler aynı voltaja geldi,
Ancak Şarj aletinde 11.5 volt görünürken şarjdan çıkardığımda 10.2 volt görünüyor.
Bu da idare eder beni teşekkürler:saygilar:
Şimdi rodaj gibi birşey denicem, 2200 mah 1.7 A ile 12,60 volta kadar yükselticem işe yararmı acaba

Piller ölmüş, ama kullanılır. Uçmayan, kritik olmayan işlerde daha gideri var.
Elimde 1 adet şişik 6S pil var, bir adet 6S pile de 2265 pervane çarpması sonucu hücrelerden biri parçalandı, aslında bir ara video mu çeksem onları kullanıp, 2'sini birleştirip tek bir güzel pil yapacagim.