İmax b6 şarj cihazı hata veriyor.

Connection Break hatası , balans kablosunu taktığınız sokette bir hata olabileceğini hatırlatıyor.Balans kablolarını ve şarj cihazının içinden ilgili soketin lehimlerini kontrol edin .
Not : 2,5 volta kadar düşmüş hücreden de fazla bir hayır beklemeyin , mevta olmuştur çünkü ... :saygilar:

Connection Break hatası , balans kablosunu taktığınız sokette bir hata olabileceğini hatırlatıyor.Balans kablolarını ve şarj cihazının içinden ilgili soketin lehimlerini kontrol edin .
Not : 2,5 volta kadar düşmüş hücreden de fazla bir hayır beklemeyin , mevta olmuştur çünkü ... :saygilar:
Şuanda 3.4 3.6 ve 3.6 şarjı.
Bide soket te sıkıntı olsaydı buzzera takınca sıkıntı çıkmaz mıydı

Şarj aletinin içindeki lehimlere bak Enes , şarj ailetinin içinden o balans konnektörünü taktığın dişi soketin lehimlerine bak.

• Beğen
Tepkiler: ENES Uçakçı
Ya farklı bir pili şarjerinizde deneyin, ya da pilinizi farklı bir şarjerde deneyin. Önce sorunun hangisinde olduğuna karar verilsin.
Bir not: videonuzda 5A ile şarj ettiğiniz görünüyor. Pil 2200 mAh ve kaç C bilmiyorum. mümkünse düşük (300-500 mAh gibi) mAh değerleri ile deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ya farklı bir pili şarjerinizde deneyin, ya da pilinizi farklı bir şarjerde deneyin. Önce sorunun hangisinde olduğuna karar verilsin.
Bir not: videonuzda 5A ile şarj ettiğiniz görünüyor. Pil 2200 mAh ve kaç C bilmiyorum. mümkünse düşük (300-500 mAh gibi) mAh değerleri ile deneyin.
Başka şarj aleti ya da pil yok o yüzden denemek zor olacak. Video ise bana ait değil

Sorun şarj aletinde gibi görünüyor. Multimetre varsa şarj aletinin besleme ve konnektör kablolarını test et. ya da aletin içindeki konnektör lehimlerinde de kopma olabilir.

• Beğen
Sorun şarj aletinde gibi görünüyor. Multimetre varsa şarj aletinin besleme ve konnektör kablolarını test et. ya da aletin içindeki konnektör lehimlerinde de kopma olabilir.
Benimde aklıma o geliyor onu yapınca hemen yazıcam. Konnektör çıkışını kolay iş de besleme girişi yani adaptörünü cihaza bağlandığı yeri nasıl kontrol edicem. O biraz zor olucak gibi

Tüm giriş çıkışları kontrol ettim hepsi gerekli voltajı veriyor. Olması gerektipi gibi adaptörden 12 volt giriyor. Cihaza 12 volt geliyor girişe baktım. Bağlantı kablosunda da sıkıntı yok. Lipo pilin konnektörde de sıkıntı yok. Ama şarj cihazından çıkan konnektör girişine voltaj vermiyor ya da çok az veriyor 2v gibi birşey. Lipo pili cihaza takınca direk 10v gözüküyor. Sonra pili çıkarınca da 10 volt gösteriyor ve yaval yavaş düşüyor. Ben cihaz şarj ediyor sandım ama cihazın adaptör kablosunu çekince de hala cihazın konnektör girişinde voltajın olduğunu ve aynı şekilde şarjının yaval yavaş düştüğünü gördüm. Sanıyorum ki cihazın içindeki kondansatör lipodan gelen voltajı depoladı.

Yıllar önce emaxb6 bir cihazımda bir arıza meydana gelmişti. Nedenini sadece tahmin ediyorum.
Balans bağlantılarının olduğu yerin arkasındaki bağlantı köprüleri erimişti. Ve dolayısıyla şarj yapamıyordum.
Cihazı söküp baktığımda durumu görünce o erimiş yerleri ince kablo ile tekrar lehimleyerek irtibatladım cihaz normale döndü.
-Bunun nedenini de şöyle yorumlamıştım. PİLİ CİHAZDAN AYIRMADAN ÖNCE ELEKTRİK BAĞLANTISINI KESMİŞTİM. %100 doğru bir teşhis olmayabilir.
Cihazı da kontrol edin.
Ayrıca cihaz kendinden ACDC bir cihaz değilse genelde 12 volt besleme yetmeyebilir. Zaten giriş voltajı da DC 18 volta kadar diye geçer.
Şarjeri pile bağlı ve balanslı sarj konumunda bir fotograf eklermisin.

Hepinizin cevapları için tek tek teşekkür ediyorum.
Pili yenilemeye karar verdim. Bu pilden hayır yok. Bugün 1 hücresinin kesinlikle öldüğüne karar verdim çünkü 1 volt altında.
İnşallah şarj cihazımda da sıkıntı yoktur. Pil ile halledilirim inşallah.

Merhabalar.
Beklemediğim birşey oldu. Yepyeni 0 bir pil aldım. 2200 mah 3s.
Ama şarj aletine taktığımda yine connection break hatası verdi. Eski pilimde de aynı şey olmuştu. Ne yapmamı önerirsiniz.

Şarjeri söküp içine bakmak gerek, kopuk yada erimiş bir yer var mı? Kabloların sağlam olduğunu var sayıyorum.

• Beğen