imax b6 vs. imax b8

uzman_1630

Yeni Uye
trex 550 toplamayı düşünüyorum. model için alacağım pil aşağı yukarı bu özelliklerde olcak : 22.2V 5300mAh 6S1P 35C Li-Po
imax b6 bunu karşılar mı diye düşünüyorum bu şarj aleti en çok 5000mAh a kadar şarj ediyor pil ise 5300 mAh. imax b8 uygun diye düşündüm fakat o da fiyat açısından pahalı konu hakkında bilgisi olan yardımmmm lütfen

imax b6 vs. imax b8

Hangi pil Murat, linki var mı ?

Birde ben olsam ya 40 ya 45 C alırım.

5000mah - 5300mah uçuş süresi olarak fazla bir fark yapmaz onu da söyliyeyim. ;)

imax b6 vs. imax b8

imax B6 50 wattlık bi şarj aleti 5000 mah ve üstü 6S pilleri ancak 2 amper ile şarj edebilir oda şarj aleti epey bi ısınır. şarj işlemini 5 amper ile bile başlatsan otomatik 2 amper belkide daha aşşağıya düşer çünkü gücü sadece 50 watt, ve şarj etme süren 3 saati bulur, onun yerine en az 150 watlık bir şarj aleti almanı öneririm Turnigy accucel 8 gibi

imax b6 vs. imax b8

murat çetin' Alıntı:
trex 550 toplamayı düşünüyorum. model için alacağım pil aşağı yukarı bu özelliklerde olcak : 22.2V 5300mAh 6S1P 35C Li-Po
imax b6 bunu karşılar mı diye düşünüyorum bu şarj aleti en çok 5000mAh a kadar şarj ediyor pil ise 5300 mAh. imax b8 uygun diye düşündüm fakat o da fiyat açısından pahalı konu hakkında bilgisi olan yardımmmm lütfen

50w lık bir şarj cihazı sana bugünlerde yeterli gelse bile,uzun vadede yeterli gelmeyebilir.İki kere şarj cihazı alacağına 150w veya üstü şarj cihazı alırsan 2 kere masraftan kurtulup,daha ucuza mal etmiş olursun.Burada dikkat edeceğin nokta,piyasada sahte(fake) şarj cihazları var alırken dikkat et. ;)

imax b6 vs. imax b8

Mesut AKIN' Alıntı:
imax B6 50 wattlık bi şarj aleti 5000 mah ve üstü 6S pilleri ancak 2 amper ile şarj edebilir oda şarj aleti epey bi ısınır. şarj işlemini 5 amper ile bile başlatsan otomatik 2 amper belkide daha aşşağıya düşer çünkü gücü sadece 50 watt, ve şarj etme süren 3 saati bulur, onun yerine en az 150 watlık bir şarj aleti almanı öneririm Turnigy accucel 8 gibi
mesut abi bahsettiğin şarj aletine hobbykingden baktım fena değil gibi ama EUROPE, AUSTRALIA, UNITED STATES, UNITED KINGDOM diye 4 tane seçenek var hangisini tercih etmem lazım ve bu şarj aletinin fişe takılan tarafı yok gibi onu ayrı mı alcaz o parça hakkında bildiğin bildiğin bi link varsa atabilirmisin :)

imax b6 vs. imax b8

Türker Akgün' Alıntı:
Hangi pil Murat, linki var mı ?

Birde ben olsam ya 40 ya 45 C alırım.

5000mah - 5300mah uçuş süresi olarak fazla bir fark yapmaz onu da söyliyeyim. ;)
pil konusunu öyle çok araştırmadım aslında turker abi senin tavsiyen nedir nasıl bi pil alayım link atabilirsen sevinirim :)

imax b6 vs. imax b8

Mehmet AYDIN' Alıntı:
50w lık bir şarj cihazı sana bugünlerde yeterli gelse bile,uzun vadede yeterli gelmeyebilir.İki kere şarj cihazı alacağına 150w veya üstü şarj cihazı alırsan 2 kere masraftan kurtulup,daha ucuza mal etmiş olursun.Burada dikkat edeceğin nokta,piyasada sahte(fake) şarj cihazları var alırken dikkat et. ;)
fake lerden haberim yoktu mehmet abi teşekkur ederim dikkat ederim :)

Ynt: imax b6 vs. imax b8

Murat buna uç yapmak lazım, foruma konu açtım onunla ilgili

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

imax b6 vs. imax b8

murat çetin' Alıntı:
pil konusunu öyle çok araştırmadım aslında turker abi senin tavsiyen nedir nasıl bi pil alayım link atabilirsen sevinirim :)
Murat nano-tech pillerden uzak durmanı tavsiye ederim.

Onun dışında 40/45C, 4000/5000mah'lık turnigy, zippy, rhino pillerden uygun gördüğün herhangi biri işini görecektir bence rahatlıkla. ;)

Mesut AKIN' Alıntı:

Linki de benden gelsin ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Linki de benden gelsin ;)

abi bu şarj kablosunun alete göre hazırı yok mu illa böyle mi yapmak gerekli

Mesut AKIN' Alıntı:

mesut abi senn iş güzele benziyo lehimdi fln hallederim onları ama anlayamadıgım nokta ben bunu sipariş ettiğimde sadece alet gelcek alete elektrik veren adaptör olmucak o adaptoru nerden bulupta ona uygun hale getircem ve islemi yaptıktan sonra gördüğüm kadarıyla adaptör ve pil aynı sokete takılıyo ikisini bir takma imkanı olmadığından dolayı şarj işlemi nasıl gerçekleşiyo aletin kendini şarj etme gibi bi özelliği mi var abi önce aleti şarj edip sonra pili mi dolduruyoruz ?

Murat modelci adam bukadar şeyi yapabilmeli. Bu şarj aletinin hazır böyle ucu yok.

Mesut AKIN' Alıntı:
Murat modelci adam bukadar şeyi yapabilmeli. Bu şarj aletinin hazır böyle ucu yok.

abi bu gune kadar kullandığım modeller v911 ile v922 onlarda her şey hazır geliyo :)
bu iş benm buyuk modelle ilk imtihanım kullana kullana bizde inşallah tecrübe sahibi oluruz :)

imax b6 vs. imax b8

Murat ben THK dan bc8 diye bir şarj aleti almıştım 150 wattlık şu ana kadar beni hiç üzmedi sorunda çıkarmadı hatta yazılımını kurup pc den de cell'lerin durumunu takip edebiliyorsun.

stokta yok ama linktekini tavsye ederim satıcı ile daha önce alışverişim olmuştu iyi bir arkadaş belki pazarlık payı da vardır.