İsdt Q6 Nano

Ben bu cihazda pilin iç dirençlerini göremedim nasıl bakabilirim. Ve ayrıca 4s 1500 Mah 120 c pil direnci nasıl olmalı?

Ben bu cihazda pilin iç dirençlerini göremedim nasıl bakabilirim. Ve ayrıca 4s 1500 Mah 120 c pil direnci nasıl olmalı?
Pilin iç direnci kaç olmalı bilmiyorum ama şarj esnasında yukarı ya da aşağı tuşlara basarak bilgi ekranı değiştiriliyor. Orada hücre voltajı ve iç direnç görüntülenebiliyor:saygilar:.

Şu an şarj aleti yanımda değil eve gidince tekrar yazayım. Ama bu iç direnç ölçme işi çok sağlıklı gelmiyor bana. Her seferinde farklı sonuç çıkıyor :rolleyes:.
O oda sıcaklığıyla da alakalı pil sıcakta kalırsa değişir soğukta kalırsada değişir bilemiyorum normal sıcaklıkta bekletip ölçmek gerek herhal

Denedim bunu aslında ama hangi modda şarj olurken oluyor dediğiniz?
Aşağıya resimleri de ekliyorum. Normal şarj modunda pil şarj oluyorken yukarı ok tuşuna basınca iç dirençler görülebiliyor:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Halil Alper Kuşcu
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir şarj aleti ihtiyacım vardı. Benim pillerim 2-3s en büyüğü 3000 mah, uzun bir süre de böyle devam edecek gibi. Yakın zamanda daha büyük elektrikli uçaklara ya da quadlara yönelmek gibi bir niyetim yok. Dolar böyle davranmaya devam ettiği sürece de olamayacak:rolleyes:. O yüzden düşük bütçeli bir şeyler bakıyordum seçenekler arasında IMAX B6, toolkitrc ve isdt q6 vardı. Bu markaların hepsinin giriş seviyesi en düşük güçlü ürünlerini ekledim listeye. Fiyatları da aşağı yukarı aynı ama orijinal imax az farkla daha pahalıya geliyor. Üstelik hem teknolojik olarak hem de güç olarak diğerlerinden geride kaldığı için onu eledim. Toolkitrc ve isdt birbirine yakın özelliklerde kullananların yorumları da fena değil o yüzden tipi daha hoşuma gittiği için isdt Q6 Nano yu almayı Uygun gördüm.

Ürün adaptörsüz olarak geldiği için 12v 10a bir LED trafosu aldım ucuna da xt60 konnektör bağladım. Bu şekilde kullanıyorum şimdilik bir sorun çıkarmadı. Özellikleri standart dijital şarj aletleriyle aynı. Şarj, deşarj, storage, ve pili öldürme modları var. İç dirençleri gösteriyor toplam bastığı mah değerini gösteriyor ufak bir ekrani ve 3lü bir butonu var. Butonu başta sevmedim istediğim yere basmasını sağlamak zor oldu ama kullandıkça alıştım. Hoşuma giden bir özelliği şarj deşarj ve storage modları için bitiş voltajını seçebiliyoruz. Mesela fabrika ayarında storage voltajı 3.80 olarak geldi ama ben 3.85 olarak değiştirdim. Boyutları da ayrı bir avantaj. Ölçmedim ama 10cm x 10cm civarı ufacık bir alet. Girişin XT60 şeklinde olması da hoşuma gitti böylece bitmemiş pilleri güç kaynağı olarak bağlayıp bitenleri storage moda alıyorum aynı anda iki pil aradan çıkıyor :lol::lol:. Beğenmediğim tek yanı voltaj ölçme kalibrasyonu pek iyi değil her seferinde 4.20 gözüken hücre voltajlari çıkarıp ölçünce 4.18 olarak gözüküyor. Kalibrasyon yapılabiliyor ama güvenli tarafta kaldığı için şimdilik gerek duymadım. Eger illa 4.20 olmasını istersem de şarj bitiş voltajını 4.22 olarak ayarlardan bir sorun kalmaz diye düşünüyorum:thumbup:. Velhasılı alet güzel, tam bir fiyat/performans ürünü. Bana gelişi vergi kargo adaptör vs her şey dahil 300 TL'yi aşmadı. Almayı düşünen araştıran olursa diye ayrıntılı olarak yazayım dedim. Aletle ilgili birşey merak ederseniz anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım:saygilar:.
bende aldım bu ürünü ama şöyle bir sorunum var. arkadaşın dediği gibi bende 10A led trafosu ile kullanıyorum. 3s lipo pili 2.5 amperin üstünde şarj etmek istediğimde düşük giriş voltajı hatası veriyo. tam 2.5A da şarj ederken ekranda giriş voltajı 10.1V gösteriyo. alet mi bozuk trafomu. 5A lık başka bi Güç trafosunda denedim onda da 2A nın üzerinde aynısını yapıyo. 24V trafo mu kullanacam. napcam

az önce denedim asus bilgisayarın 19v 6.5A adaptörü ile istediğim sonucu aldım. ya trafom bozuk. yada dediğiniz gibi dandik olduğundan 10A akım veremiyo

Son düzenleme:
bende aldım bu ürünü ama şöyle bir sorunum var. arkadaşın dediği gibi bende 10A led trafosu ile kullanıyorum. 3s lipo pili 2.5 amperin üstünde şarj etmek istediğimde düşük giriş voltajı hatası veriyo. tam 2.5A da şarj ederken ekranda giriş voltajı 10.1V gösteriyo. alet mi bozuk trafomu. 5A lık başka bi Güç trafosunda denedim onda da 2A nın üzerinde aynısını yapıyo. 24V trafo mu kullanacam. napcam

az önce denedim asus bilgisayarın 19v 6.5A adaptörü ile istediğim sonucu aldım. ya trafom bozuk. yada dediğiniz gibi dandik olduğundan 10A akım veremiyo
Bu ucuz adaptörlerin üzerinde yazan değerlere çok guvenilmiyor şans işi sanırım biraz. Ben 10 amperlik adaptör ile 6a denedim en fazla sorun yaşamadım.:saygilar:

Yüksek akım ile şarj etmek için yüksek voltajlı ve yüksek Amper değerine sahip, kaliteli bir adaptöre ihtiyacınız var.

Bu ürünün LED trafosu ile kullanımlası bana göre uygun değil. 20V bir laptop adaptörü daha uygun olacaktır.