İsdt Q6 Nano

Merhaba Salih,
Laptop adaptörü yeterli akımı vermeyebilir ama kullanılabilir yine de. Ben elimde halihazırda fazladan adaptör olmadığı için 12v 10a LED trafosu aldım. Bendeki trafonun giriş ve çıkışlarında nereye ne bağlanacağı yazıyor fotoğrafını da ekleyeyim belki faydası olur:saygilar:.

Alet bu.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Giriş ve çıkışlar için gerekli işaretleri koymuşlar.

XT 60 konnektörler standart olarak düz tarafı (+), üçgen tarafı (-) olacak şekilde bağlanıyor. Bu muhtemelen konnektörün üzerinde de yazar. Benimkilerde yazıyor.
Sanırım anladım. Led trafosunun en sevdiğim özelliği de fiyatı oldu. Güç kaynağı için 400-500 tl gibi rakamlar gördükten sonra çok rahatlattı bu seçenek. Çok sağ olun. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Sanırım anladım. Led trafosunun en sevdiğim özelliği de fiyatı oldu. Güç kaynağı için 400-500 tl gibi rakamlar gördükten sonra çok rahatlattı bu seçenek. Çok sağ olun. :saygilar:
SMPS (Led trafosu) alırken kalitesini mutlaka araştırın. 30amper diye 60tl'ye satılan da var 270tl satılan da. Ucuz led trafoları genelde yazdıkları değere ulaşamayabiliyor. Sizlere Mervesan, Meanwell gibi markaları öneririm, eğer yüksek amper ihtiyacınız varsa ama 5 amper falan işimi fazlasıyla görür derseniz çok pahalılarını almanıza gerek yok derim.

SMPS (Led trafosu) alırken kalitesini mutlaka araştırın. 30amper diye 60tl'ye satılan da var 270tl satılan da. Ucuz led trafoları genelde yazdıkları değere ulaşamayabiliyor. Sizlere Mervesan, Meanwell gibi markaları öneririm, eğer yüksek amper ihtiyacınız varsa ama 5 amper falan işimi fazlasıyla görür derseniz çok pahalılarını almanıza gerek yok derim.
Kalite farkını hiç bilmiyordum, üzülerek öğrendiğim bir bilgi oldu. :D
Bahsettiğiniz markalara da bakacağım, teşekkürler öneriniz için. :saygilar:

Ben yüksek akım ihtiyacı olmadığı için yorumları düzgün uygun fiyatlı olanlardan birini almıştım. Şimdiye kadar bir problem çıkarmadı. Zaten şarjdan şarja kullanılıyor çektiğim maksimum akım da 4-5a olunca benim işimi gördü bu şekilde bir kullanım için tavsiye edebilirim ama mesela 3000-4000 mah 6s pilleri paralel boardla şarj etmek falan gerekirse bu ucuz olanlar iş görmez muhtemelen:saygilar:.

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
Benim tavsiyem bir bilgisayar tamircisine gir kullanılmış orijinal markalı laptop şarj aleti al diğer güç kaynaklarına ve led adaptörlerine göre çok daha kaliteli ve güvenilir olur zaten yeni başlayan birine 300w lazım olacağını hiç sanmıyorum bende 80w lik bir sarj aleti var 6s lipo da sarj ettim ama 45watt daha yüksek güç kullanmadım

Benim daha iyi bir tavsiyem var, Facebook da polonya elektronik, kullanılmış sunucu power ları satıyor, hepsini de yüksek kaliteli cihazlar fiyatları da baya uygun, hepsi test edilmiş sağlam cihazlar, 60 a civarı işinizi fazlası ile görür, 70 veya 90 tl gibi bir fiyatı vardı.

Konuyu takip etmeyince son yazılanlardan biraz geç haberim oldu. Dediklerinizin hepsi mantıklı, şimdilik benim için en kolay yol Mustafa ve Berkan beylerin söylediği Led Trafosu gibi. Muhtemelen cihazı alacağım. Konnektör de sanırım gibi bir ürüne ihtiyacım var. Hatam varsa uyarırsanız sevinirim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. İnşallah en kısa zamanda şarj cihazı ve led trafosunu kullanıp ben de deneyimlerimi buraya yazarım. :saygilar:

Bu konnektörü almalısınız. Smps gayet kaliteli, eğer yüksek amper ihtiyacım pek yok derseniz farklı uygun modellere de yönelebilirsiniz.

Bu konnektörü almalısınız. Smps gayet kaliteli, eğer yüksek amper ihtiyacım pek yok derseniz farklı uygun modellere de yönelebilirsiniz.
Yüksek amper kısa vadede gerekli değil ancak ileride gerekecek, bütçe sorunumuz da yokken iyisini alalım. Konnektör konusunda dişi gerektiğini bilmiyordum, sağ olun uyarınız için. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy