ISDT şarj aleti - Current menüsü hk.

Ali Yıldız

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar merhaba,

8 adet, 6000mah lifepo4 bataryayı 4s2p bağlayarak 12,8v - 12ah'lik bir blok yapmak istiyorum.

Bu bloğu şarj etmek için isdt ürünlerine göz gezdirdim. Mesela q6 nano modeli 8 amper'lik desteğe sahip (q8 modeli daha pahalı ge amper değeri de yüksek).

Bu model ile (q6 nano) yapacağım bu bloğu tam kapasite ile sarj edemez miyim?

Current menüsü altında yer alan bu ayar bataryanın toplam kapasitesini mi yoksa o anda şarj cihazından geçebilecek maks akım miktarını mı kastediyor ediyor?

Şarj süresinin uzun olması benim için önemli değil. Uzun da sürse, tam kapasite ile 12 amperlik bloğu isdt q6 nano ile sarj edebilir miyim?

Teşekkürler,

[TRY212.64 21% OFF]ISDT Q6 Nano BattGo 200W 8A Lipo Battery Charger Colorful Pocket for 1-6S Lipo Battery RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood

Son düzenleme:
12Ah gücündeki bataryanızı 1.2A ile hatta daha düşük akımla bile şarj edebilirsiniz. Kaba hesapla tamamen boş bataryayı 1.2A ile şarj ederseniz yaklaşık 10 saatte dolar.

Besleme kaynağınız yeterli güçteyse şarj cihazı yazılı değerlere ulaşabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ali Yıldız
12Ah gücündeki bataryanızı 1.2A ile hatta daha düşük akımla bile şarj edebilirsiniz. Kaba hesapla tamamen boş bataryayı 1.2A ile şarj ederseniz yaklaşık 10 saatte dolar.

Besleme kaynağınız yeterli güçteyse şarj cihazı yazılı değerlere ulaşabilir.
Bende sizinle paralel düşündüm. Ancak YouTube'da cihazı tanıtan bir kişi, bahsettiğim menüde ki amper değeri için "buraya bataryanızın amperini giriyorsunuz" deyince emin olmak istedim.

Teşekkürler,

Eğer bataryanız 1C şarja uygunsa batarya akımını girebilirsiniz.