ismi 'bsm kartı' sanırım

İlgi Alanı
Uçak
merhaba,
Elektronik bilgisi olan siz değerli üyelerden yardım istiyorum . Bir proje de kullanmak istediğim, 14.4 volt 2.5Ah bataryamın şarj yüzdesi gösterge ışıklarını yakan buton ayaklarına kablo ucu değdi. Ancak ilginç olan ne ses ne koku ne de duman çıktı, çok az bir kıvılcım olabilir. Şimdi bataryanın ana uçlarında enerji okuyamıyorum pil gruplarında mevcut, 4 hücrede de ayrı ayrı 3.64 V okuyorum. Resimleri ilişkte yüklüyorum, sorun ne olabilir devre kartının hiçbir yerinde sigorta falan da yok. Bir şeyler Yandı ya bakalım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Balans konnektorunden gerilim okunabiliyor ancak ana kablolardan gerilim okunamıyor öyle mi? Batarya BMS kartı olmadan şarj olabiliyor mu?

Balans konnektorunden gerilim okunabiliyor ancak ana kablolardan gerilim okunamıyor öyle mi? Batarya BMS kartı olmadan şarj olabiliyor mu?
Balans konnektörü anlayamadım, ancak değer sadece hücre uçlarından okunabiliyor. CHR+ ve ID uçları var sanırım Balans uçları bunlar. İmax ile + ve - uçları ile şarj ediyordum. Bugün bağladım herhangi bir hata vermedi. Ölçü aleti propları GND, CL1,CL2, CL 3 Ve BAT+uçlarına tek tek değdirdiğimde Değer okuyabiliyorum

:saygilar: