Jeti duplex DS-16

Jeti duplex DS-16

Rasim Öztürk' Alıntı:
Tahminlerim de çok isabetli ;D

Jeti Duplex DS-24 Standard Titanium $1895.00
Jeti Duplex DS-24 Carbon Titanium $1995.00
Jeti Duplex DS-24 Carbon Painted Black $2095.00
Jeti Duplex DS-24 Carbon Painted Red $2095.00

Esprit te ön sipariş başladı...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Jeti ye hayatında başarılar diliyorum.

Jeti duplex DS-16

Hayalimdeki kumanda ama çook para lazım çook... :eek:f:

Jeti duplex DS-16

Ya da en güzeli $500 bunu verelim abime :lollol: :lol:

Jeti duplex DS-16

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ya da en güzeli $500 bunu verelim abime :lollol: :lol:

Abi 500$'a dx9 black edition combolar var, bunun işi zor :(p :(p

Bu özellik olarak DX9 dan iyi olabilir. İncelemek lazım. cnc metal gimbal, hall sensor, haptic vibration, dahili gps modülü ve sensörler, 16 kanal... İlk dikkatimi çeken özellikler...

Tabii taklitler aslını (jeti) yaşatır, ama dx9 mu bu mu?? Bakmak lazım :)

JETİ DS-14 espritte indirimde görünüyor.

625 dolar

Tabii üzerine birkaç bişeyler daha almak lazım.

8 kanal yeterli... 3 flight mode yeterli... 5 miks yeterli... 3 timer yeterli... 10 adet telemetri verisi görüntüleme yeterli...

Voice output lazım (25 euro). Telemetri control lazım (35 euro).

Yani kumanda fiyatı 690 dolara çıkar bu iki ekleme ile... Ve tabii alıcı da almak lazım :D

Jeti duplex DS-16

Benim merak ettiğim bu horus niye tutmadı.... Hasretle beklediğim bi kumandaydı. Dehşet özellikler var. Tercih edilmemesinin sebebi acaba sadece fiyatı mı?

Jeti duplex DS-16

JETI Kumandasına PAHALI diyenler , Esprittech sitesinde yayınlanan şu reklama bir göz atsınlar :lollol: :lol:

(NOT: Galiba JETI-14 şu an bir indirim kampanyası var)

Şimdi 3 tane uçak için Telemetri sistemi dahil bir sistem JETI ve Spektrum kurulursa kaça patlıyor, hesaplayalım :laugh: ;D

Nerede ise inanıp Maliyeti düşürmek amacı ile DX9 kumandayı satacaktım :lollol: :lol:

Jeti duplex DS-16

Jeti DS-14 için bir iki ek modül daha almak lazım yalnız...

Voice output 25 euro, telemetry control 35 euro

35.00 EUR· Channels (6 more) - default 8
25.00 EUR· Accelerometers - default 0
25.00 EUR· Flight Modes (3 more) - default 3
25.00 EUR· Free Mixes (7 more) - default 5
12.00 EUR· Graphs - default 0
12.00 EUR· Audio Player - default 0
12.00 EUR· Logical Switches - default 0
12.00 EUR· Remote Commands - default 0
12.00 EUR· Sequencer - default 0
12.00 EUR· Timers (3 more) - default 3
12.00 EUR· Telemetry Values (10 more) - default 10
12.00 EUR· Sounds on Events (5 more) - default 5
12.00 EUR· Alarms (10 more) - default 10
25.00 EUR· Voice Output - default 0
12.00 EUR· Gyro Setting (2 more) - default 1
25.00 EUR· Servo Balancer - default 0
12.00 EUR· Function Curves - default 0
12.00 EUR· Throttle Limiter - default 0
12.00 EUR· Variometer - default 0
35.00 EUR· Telemetry Controls - default 0

Benim Frsky Taranis Plus (OpenTX yazılım) bütün bunları yapabiliyor. Hatta fazlasını bile. Programlama hayal gücünüzle sınırlı. 268 Dolara almıştım, telemetrili alıcısı ve alüminyum taşıma çantası dahil.
Bunun üzerine benim ilk kumandam olan 60 Dolara aldığım Turnigy 9x'e ilave 69 dolara aldığım 9extreme modifiye setini taktım. 28 dolara aldığım Frsky DHT telemetrili modülü ekledim, yani 150 doların altında ERsky9x yazılımı yüklenmiş olan muhteşem bir kumandam daha oldu. Üstelik bu iki kumandayla da uçarken Mp3 müzik bile dinleyebiliyorsunuz...
İddia ediyorum: En pahalı kumandalar bu iki kumanda kadar becerikli değil. Güvenilirlik konusunda ise Dünya'daki ileri gelen forumlarda pahalı markalarınkinden farklı olumsuz tek bir şeye rastlamadım.

Jeti duplex DS-16

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Benim Frsky Taranis Plus (OpenTX yazılım) bütün bunları yapabiliyor. Hatta fazlasını bile. Programlama hayal gücünüzle sınırlı. 268 Dolara almıştım, telemetrili alıcısı ve alüminyum taşıma çantası dahil.
....
Taranis özellikle bütçe ve kabiliyet olarak bakıldığında kesinlikle çok iyi bir alternatif. %p Dezavantaj sayılabilecek kısmı ise sahip olduğu açık kaynak kodlu işletim sisteminin kullanıcılara her zaman kullanışlı gelmiyor olması bence. :rolleyes:

Bu dezavantajmış gibi söylediğim yazılım aynı zamanda kullanıcısının hayalini kurduğu her türlü özelliği de kazandırabiliyor kumandaya. %p Yani avantaj ve dezavantaj durumu kullanıcıya göre ortaya çıkıyor. :islik: Programlamaya, kod yazmaya meraklı bir kullanıcının elinde sınırsız bir kaynak olurken başka bir kullanıcı için basit bir end-point değişikliği bile bir kabus haline dönüşebiliyor. :eek:f:

Özetle Taranis binicisine göre kişneyecek bir attır bence biraz. :laugh: Bilmem anlatabildim mi. :saygilar:

Jeti duplex DS-16

Ben de ilk elime geçtiğinde çok korkmuştum ve yaklaşık altı ay hiç bir modeli programlayamamıştım. Turnigy 9x'i ise kutudan çıktığı haliyle, çok fazla miks gerektirmeyen modellerde çokça kullandım. O kumanda da miks yapmak ta epey zordur hani.
Şimdi ise Taranis'imde son sürüm OpenTX yazılımını; henüz modifyesini bitirdiğim, ve sipariş ettiğim telemetri alıcılarımın bana ulaşmasını beklediğim 9Extreme (Turnigy9x'in modifiye olduktan sonraki adı :) ) kumandamda da Ersky9x yazılımının son sürümünü yükledim bir kaç gün önce. Bu açık kaynak yazılımlarına bulaştığım ilk bir iki gün çok korkuttu beni, keza bilgisayarı daha çok internette birşeyleri araştırmak, okumak ve daktilo olarak kullanıyorum. Sahip olduğum modası geçmiş (ancak ilk "ciddi" kumandam olduğu için bir türlü vazgeçemediğim) Futaba 7C kumandamla bile en basit miksleri yapmakta çok zorlanıyorum. Ama bir kez işin mantığını kavradığımda gerek yazılımı güncellemek, gerekse model oluştururken miksleri yaratmak (bana göre) yaygın olan kullanılan Hitec, Futaba, Spektrum kumandalarından çok daha kolay geliyor. Hatta modeli havalandırıp riske girmeden bilgisayardaki kumanda simülatörü üzerinde miksleri doğru yapıp yapmadığımı test etme imkanım bile var. Uzun lafın kısası: Açık kaynak yazılım ileri seviyede bilgisayar veya programlama bilgisi gerektirmiyor. O kadar basit ki şaşırdım mantığını kavradığımda. Hatta orta seviye bir bilgi birikimi bile gerektirmiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Bunun dışında gözlemlediğim kadarıyla dikkatimi çeken bir şey var:
Biz millet olarak bir ürünü verimli olarak kullanmaktan ziyade, hangisine sahip olduğumuz ile daha çok ilgiliyiz. Bizim durumumuzda, Türk modelcileri olarak yani, modeli uçurmak ile değil, daha ziyade hangi kumanda daha üstün marka (=pahalı), uçurduğumuz modellerin ne marka, kullandığımız donanımların ne marka oldukları ile daha ilgiliyiz. Kimse marka=kalite=güvenilirlik üçlemesini savunmasın bence! Ucuz ürünlerin daha kolay bozulduğuna hiç bir yerde rastlamadım. Sadece doğru kullanılmayan ürünlerde sıkıntı çıktığını okudum hep.

Jeti duplex DS-16

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Ben de ilk elime geçtiğinde çok korkmuştum ve yaklaşık altı ay hiç bir modeli programlayamamıştım. Turnigy 9x'i ise kutudan çıktığı haliyle, çok fazla miks gerektirmeyen modellerde çokça kullandım. O kumanda da miks yapmak ta epey zordur hani.
Şimdi ise Taranis'imde son sürüm OpenTX yazılımını; henüz modifyesini bitirdiğim, ve sipariş ettiğim telemetri alıcılarımın bana ulaşmasını beklediğim 9Extreme (Turnigy9x'in modifiye olduktan sonraki adı :) ) kumandamda da Ersky9x yazılımının son sürümünü yükledim bir kaç gün önce. Bu açık kaynak yazılımlarına bulaştığım ilk bir iki gün çok korkuttu beni, keza bilgisayarı daha çok internette birşeyleri araştırmak, okumak ve daktilo olarak kullanıyorum. Sahip olduğum modası geçmiş (ancak ilk "ciddi" kumandam olduğu için bir türlü vazgeçemediğim) Futaba 7C kumandamla bile en basit miksleri yapmakta çok zorlanıyorum. Ama bir kez işin mantığını kavradığımda gerek yazılımı güncellemek, gerekse model oluştururken miksleri yaratmak (bana göre) yaygın olan kullanılan Hitec, Futaba, Spektrum kumandalarından çok daha kolay geliyor. Hatta modeli havalandırıp riske girmeden bilgisayardaki kumanda simülatörü üzerinde miksleri doğru yapıp yapmadığımı test etme imkanım bile var. Uzun lafın kısası: Açık kaynak yazılım ileri seviyede bilgisayar veya programlama bilgisi gerektirmiyor. O kadar basit ki şaşırdım mantığını kavradığımda. Hatta orta seviye bir bilgi birikimi bile gerektirmiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Bunun dışında gözlemlediğim kadarıyla dikkatimi çeken bir şey var:
Biz millet olarak bir ürünü verimli olarak kullanmaktan ziyade, hangisine sahip olduğumuz ile daha çok ilgiliyiz. Bizim durumumuzda, Türk modelcileri olarak yani, modeli uçurmak ile değil, daha ziyade hangi kumanda daha üstün marka (=pahalı), uçurduğumuz modellerin ne marka, kullandığımız donanımların ne marka oldukları ile daha ilgiliyiz. Kimse marka=kalite=güvenilirlik üçlemesini savunmasın bence! Ucuz ürünlerin daha kolay bozulduğuna hiç bir yerde rastlamadım. Sadece doğru kullanılmayan ürünlerde sıkıntı çıktığını okudum hep.
Doğru söze ne denir [emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jeti duplex DS-16

O diil de, Jeti çok güzel... :laugh: