JR PROPO FORZA 450 TAKIMI

akan tekin' Alıntı:
Akan Abi hayırlı uğurlu olsun, uçuşu sana hep keyif versin. :thumbup:

Artık babayla beraber gidilen bir buluşma da maiden videosunu izlemek kaldı geriye. :saygilar:

Ynt: JR PROPO FORZA 450 TAKIMI

Türker Akgün' Alıntı:
Akan Abi hayırlı uğurlu olsun, uçuşu sana hep keyif versin. :thumbup:

Artık babayla beraber gidilen bir buluşma da maiden videosunu izlemek kaldı geriye. :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı olsun Akan Bey :thumbup: Maiden videosunu da mutlaka bekliyoruz %p ;)
Çok teşekkür ederim.Bir de ayar kısımlarını becerebilirsem tamamdır bu iş.

Hayırlı uğurlu olsun Akan bey..Palleri zarar görmesin....... :saygilar:

Akan bey hayırlı olsun,kırımsız uçuşlar...

Bu arada Murat Bey, siz maiden yapabildiniz mi ??
Maalesef yapamadım mehmet bey,Henüz tam olarak iyileşemedim,iş yerine de yeni yeni başladım,Şiddetli bir akciğer enfeksiyonu geçirdim,tedavinin 8 günü hastanede oldu,yavaş yavaş toparlıyorum,evden dışarı pek çıkamıyorum,bi de havalar çok iyi değil bu dönemde,ama maiden uçuşunu videosuz ve paylaşımsız yapmam emin olun . Aksilikler yüzünden bir sürü tamir,ayar bekleyen model yatıyor,sağlık olsun gerisi gelir,inşallah en yakın zamanda yine uçarız :) Teşekkürler...

Forza kardeşlerim bi sprum olacak,sanırım japon abiler pinion one way bearingi ters takıp yollamışlar.Pinyon tek yönden monte edilebildiği için one way bearing'i 180 derece çevirmeden Palleri saat yönünde çevirmek imkansız.Tüm ayarları yaptım,motoru çevireyim derken böyle bir sürprizle karşılaştım.Pinyon içinden one way bearing2i çıkarıp döndüreyim derken de deforme oldu.Helidirectten yeni pinyon sipariş ettim.Yaşadığım sıkıntıya benzer bi olay başına gelen yorum yapabilecek var mı.

Ben öyle bir sorun yaşamadım.

Desenize bir sanslik olmus ve problemli pinyon size denk gelmiss Murat Bey :embarras: neyse saglik olsun :)

Desenize bir sanslik olmus ve problemli pinyon size denk gelmiss Murat Bey :embarras: neyse saglik olsun :)
one way bilye gibi birşey ters takmak da işten bile değil,işin talihsiz tanı benim acemiliğim,zarar vermeden çıkarmayı başarmalıydım

murat kurdoğlu' Alıntı:
one way bilye gibi birşey ters takmak da işten bile değil,işin talihsiz tanı benim acemiliğim,zarar vermeden çıkarmayı başarmalıydım
Haklisin Murat ama bazen olmayinca olmuyor. Ben de gecenlerde 500 bakim yaparken durduk yere 2 rulmani bozdum :laugh: ve yenisi ile degistirmek zorunda kaldim ;)

Herkese merhaba yeni hazırlamış olduğum 450 forzamın dx9 AR8000 receiver ile sk720 arasındaki bağlantılarını yapacağım fakat kafama takılan birkaç şey var..

sk720 nin üzerinde SAT ve RX çıkışları var. Anladığım kadarıyla bu çıkışlar üzerinden receivera bağlantı yapabiliyoruz, eğer doğru anlamışsam bu kablo benim aldığım ürünler içinden çıkmadı ayrı almam gereken bir kablomu acaba?
Bunun dışında receiver ile sk720 arasındaki bağlantılar hakkında beni biraz bilgilendirebilirmisiniz ?
Helikopterimin üzerinden sk720 ye ve sk720 den rx çıkışından receivera mı giriyoruz?
Böyle ise rx çıkışını receiverda nereye giriyoruz ?
receiver üzerindeki aux 1-2-3 çıkışları ne işe yarıyor..

sevgiler

firat' Alıntı:
Herkese merhaba yeni hazırlamış olduğum 450 forzamın dx9 AR8000 receiver ile sk720 arasındaki bağlantılarını yapacağım fakat kafama takılan birkaç şey var..

sk720 nin üzerinde SAT ve RX çıkışları var. Anladığım kadarıyla bu çıkışlar üzerinden receivera bağlantı yapabiliyoruz, eğer doğru anlamışsam bu kablo benim aldığım ürünler içinden çıkmadı ayrı almam gereken bir kablomu acaba?
Bunun dışında receiver ile sk720 arasındaki bağlantılar hakkında beni biraz bilgilendirebilirmisiniz ?
Helikopterimin üzerinden sk720 ye ve sk720 den rx çıkışından receivera mı giriyoruz?
Böyle ise rx çıkışını receiverda nereye giriyoruz ?
receiver üzerindeki aux 1-2-3 çıkışları ne işe yarıyor..

sevgiler

Abi sk ya satalite bağlıyarak alıcısız kullanabilirsin