Jumper T8SGPLUS V2 Ürün Incelemesi

Jumper T8SGPLUS V2 ürün incelemesi :saygilar:
Gayet başarılı ve güzel bir inceleme videosu olmuş, ellerine sağlık @Özgür Öztürk hocam :thumbup:

Konunun yeri doğru ama ileride bulunması daha kolay olsun diye "Kumandalar / Diğer " bölümüne taşıyor ve Indeks sayfasına ilave ediyorum :saygilar:

Ayrıca ÖNE ÇIKAN Konular kısmına da ilave ettim :hoppa:

elinize saglik bi arkadasta gormustum gerçekten boyut olarak cok kucuk bir kumanda ozellik bakimindanda harika , hele t16 modeli muthis

Özgür eline sağlık. :saygilar:
Haziran 2018 den beri aynı kumandayı kullanıyorum. Benim açımdan da bu güne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Kumandanın modul yuvasını kullanma şansın oldu mu?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@Mehmet Sarıkaya Bey frsky R9M ile kullandım . Bir adet 7 inch geprc quadcopter topladım ve onunla denedim . Modül ile ilgili telemetry bilgileri hariç herhangi bir sıkıntı yok .Hatta zorlamamakla birlikte frsky XM+ alıcı ile sorunsuz 7-8 test uçuşum oldu.Ortalama yataydaki mesafe 1Km civarındaydı .
Tek sorun Frsky açık kaynak kod kullandığı ve T8SG lerde yazılım desteği olmadığı için telemetri bilgilerini alamıyorsunuz ama bu sorun T16pro ile aşılmış durumda . Jumper T16pro da hem dahili modul var ve hemde açık kaynak kod kullanılıyor . Frsky kısmen Jumper ile anlaşmış olsada T16 Pro nun çıkmasıyla piyasada daralma yaşadığı için alıcılarındaki protokollere ait şifrelemeleri değiştireceğini bildirmişti ama yaparmı bilemiyorum .
Aslında modülü hem yatayda hemde dikeyde çok daha uzun mesafelerde kullanmak istedim fakat yiğenlerim hem modüle hemde quadcoptere el koydu . Aklımda TBS crossfire ile yaklaşık 15-20 KM like yatayda deneme yapmak istediğim bir UAV setup var ama ne zaman yaparım veya kısmet olurmu bilemiyorum .

Gerçekten iyi bir seçenek, tanıtım için teşekkür ederiz @Özgür Öztürk :bravo: :RCKolik:

Takıldığım tek nokta küçük olması oldu. Ben kumandaların hepsinin standart bir büyüklükte olması taraftarıyım.

Ama diğer taraftan taşıma açısından bir avantaj. Paylaşım için teşekkürler. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
@Mehmet Sarıkaya Bey frsky R9M ile kullandım . Bir adet 7 inch geprc quadcopter topladım ve onunla denedim . Modül ile ilgili telemetry bilgileri hariç herhangi bir sıkıntı yok .Hatta zorlamamakla birlikte frsky XM+ alıcı ile sorunsuz 7-8 test uçuşum oldu.Ortalama yataydaki mesafe 1Km civarındaydı .
frsky R9M 900 Mhz. Aslında çok daha uzun mesafeye yeterlı olmalı, Ama denediğiniz mesafe o kadar sanırım.
Kumandanın kendisi zaten çıkış olarak standart 100 mw kumandalardan fazla (150 mw ayarlanabiliyor) menzil olması gerekir. Yanılıyormuyum?

Sinyal şiddeti alıcıya göre değişiyor . 150mw her alıcı için kumandadan ayarlayabildiğiniz bir değer değil .
R9M ve diğer uzun menzil olarak geçen modüller öyle abartıldığı gibi bir menzile sahip değil ama ben kendi testlerimde 1km civarı testler yaptım . Bu resmi menzil verileri biraz otomobillerin 100Km yakıt değerleri misali . ?

ucaklarimda r9m modul ve alicilar kullaniyorum , 10km uzeri menzile sahip ancak duzgun antenlerle mumkun bu mesafeler .
r9m modulu ilk aldigimda uzerinde gelen cubuk antenle 1km bile mesafe yapamiyordum devamli sinyal kopmasi kiritik sinyal uyarisi aliyordum , antenleri degistirdim hem modulun hem alicinin suan 10km ye kadar sorun yok bu mesafelerin uzerine cikmadim ama 30km uzerine cikan arkadaslar var
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekipman değişikliği ile birçok şey mümkün elbet veya ekipman donanımındaki değişikliklerle vefakat Türkiye koşullarında 1 km bilemediniz 5km ötesinde mutlaka askeri bir alana denk gelirsiniz veya bir şekilde başınız sıkıntıya girer . Yasal sınırlarda uçuş yapmakta herzmana fayda var .

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Selamlar arkadaşlar bende bu kumandadan aldım daha önce futaba kullanan birisi olarak kutuyu acınca hayal krııklığı oldu oyuncak gibi bir kumanda.

ve ardından ilginç bir şekilde kumanda kendi kendine usb ikonu çıkardı ve öylece kaldı bir türlü de düzeltemedim.

tanıtımı yapan arkadaşımız bu hatayı yaşadıysa çözümünüde söyleyebilirse çok sevinirim.

iyi çalışmalar.

Selamlar arkadaşlar bende bu kumandadan aldım daha önce futaba kullanan birisi olarak kutuyu acınca hayal krııklığı oldu oyuncak gibi bir kumanda.

ve ardından ilginç bir şekilde kumanda kendi kendine usb ikonu çıkardı ve öylece kaldı bir türlü de düzeltemedim.

tanıtımı yapan arkadaşımız bu hatayı yaşadıysa çözümünüde söyleyebilirse çok sevinirim.

iyi çalışmalar.
Ya kumandanızı usb ile bilgisayara bağlı bıraktınız ve kumanda kendi yazılımını güncellemeye çalıştı yada siz kendiniz yazılım güncellemesi yaparken yanlış dosyayı kullandınız . Cuma günü.gün içinde nasıl çözeceğinizi anlatayan fotolar paylaşırım.