Karbon Pervane mi Plastik pervane mi ?

grihava

Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese iyi forumlar

plastik pervaneler bu kadar ucuzken neden karbon pervaneler çok kullanılıyor ? karbon pervaneler balans konusunda daha mı sağlıklı ? karbon pervaneler tehlikeli diye yanaşmamıştım açıkcası karbon pervanelerin olumlu olumsuz yönleri nelerdir onları merak ediyorum

Plastik pervaneler ile s500'ümün aşırı titrediğini gördüm, bu titremeyi nasıl önleyebilriim tavsiyelerinizi bekliyorum

Kullandığım pervaneler 1045 acaba pervane boyutunda mı bir yanlışlık yapıyorum, aslında gimbali eklemeden önce stabil uçuyordu gimbali takınca böyle bozuldu

Şuanki kullandığım pervaneler:

Pervane önerilerine açığım :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bildigim kadarı ile karbon pervaneler de esneme olmadı ıcın videoda görülen sıkıntı yaşanmıyor. Aslında Ucak ıcın bu konuyu ele almış ve omer abimiz ile videolu anlatım da bulunmuştuk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

konuyu bulamadım. quadcopter için kullananları yorumlarını beklemek en sağlıklısı olacak sanırım

Sedat Byzt' Alıntı:
konuyu bulamadım. quadcopter için kullananları yorumlarını beklemek en sağlıklısı olacak sanırım
Hemen konu linkini verelim o Zaman ;)

Çok güzel anlatmış emeğine sağlık ağabeyin. sizede ayrıca teşekkür ederim. epey bilgilenmiş olduk, tek quad konusuna takılı kalmakta iyi değilmiş uçak bölümünede göz atmakta fayda var:)

uçaklarda ilgimi çekmeye başladı bu ara haydi hayırlısı ;D :laugh: :halay:

Sedat Byzt' Alıntı:
Çok güzel anlatmış emeğine sağlık ağabeyin. sizede ayrıca teşekkür ederim. epey bilgilenmiş olduk, tek quad konusuna takılı kalmakta iyi değilmiş uçak bölümünede göz atmakta fayda var:)

uçaklarda ilgimi çekmeye başladı bu ara haydi hayırlısı ;D :laugh: :halay:
Rica ederiz. Kafandaki sorulara cevap verebildik ise ne mutlu bize. Her ne kadar Quadro başlı başına bir model olsa da kontrol kartı harici kullanılan ekipmanlar ortak. Bu nedenle diğer konulara da hızlı bir şekilde göz atmakta fayda var :)

sunnysky 800 KV Motorlar ile 10.45 plastik pervane aldım şimdi karbon pervane siparişi vereceğim taBloda belirtilen gibi 10.47 mi sipariş edeyim yoksa 10.45 işimi görür mü

45. 47 Pervanenin attığı bir tur anlamlarını biliyorum ama, modelime hangisi uydun olur billmiyorum

s500 Frame
3s pil
800kv motor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum

Sedat Byzt' Alıntı:
sunnysky 800 KV Motorlar ile 10.45 plastik pervane aldım şimdi karbon pervane siparişi vereceğim taBloda belirtilen gibi 10.47 mi sipariş edeyim yoksa 10.45 işimi görür mü

45. 47 Pervanenin attığı bir tur anlamlarını biliyorum ama, modelime hangisi uydun olur billmiyorum

s500 Frame
3s pil
800kv motor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum

10*47 kullanmıştım bu motorlarda ben memnundum. carbon seçim yaparsan daha iyi olur tabiki

1045 karbon sipariş verdim 2 gün önce umarım istediğim sonucu alırım