Gövde ve kanatları karbon kumaş ile kaplamak?

Muhammer Çelik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Değerli hocalarım, öncelikle iyi bayramlar dilerim. Aileniz ve sevdikleriniz ile mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle 🙏

Sanıyorum ki son konumdan anlaşılacak, yakın zamanda bir uçak yapma planım var. Ana amacım ise uçaktan airdrop kutusu bırakmak.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Tabii :lollol: Burada karpuz bırakıyorlar ama bakarsınız belki ben de bırakırım bir ara :))

Neyse, goygoy bir kenara eski bir "TeknoFest IHA" yarışmacısı olarak gövdede EPP, kanatlarda EPS kullanacağım. Lakin bu sefer kompozit denemek istiyorum.

Bu kumaştan 4m2 tüm gövde için yeterli olacak gibi gözüküyor. Peki bunun yanında ne almam gerekir? Anladığım kadarıyla epoksi reçine ve sertleştirici almam gerek. Tabii, öncül olması için kompozitshop'ta bulunan kitlere bir göz atayım dedim. Aslında dediğim doğru gibi çıkıyor ama eksik...

Bu sette sürülecek yüzey için bir reçine, kumaşa sürülecek bir reçine ve yavaş sertleştirici bulunuyor.

Bu sette ise sadece kumaş için reçine ve sertleştirici bulunuyor.

Sonuç olarak
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu videodaki gibi bir ürün çıkartmak istiyorum ortaya. Ancak arkadaş üzerine şeffaf bir katman filan da geçti, onu anlamış değilim ya da gerekli mi bilmiyorum.

Yardımcı olmanızı, yol göstermenizi ya da nasıl araştırmam gerektiğini gösterirseniz çok müteşekkir olurum. İyi bayramlar!