Karbüratör sorunu

İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlar herkese :RCKolik: Uçağımın karbüratörünün alt kısmındaki contadan benzin sızıyor ..motoru çalıştırırken fark ettim.Bu yüzden geç çalışıyor ve 2 saniye çalışıp stop ediyor. ben anlayamadım acaba contalarda mı sıkıntı yoksa başka birşeymi ,lütfen anlayan biri yardım edebilir mi ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Karbüratör temizliğini yaptıysan daha sonradan sıkamamış olabilirsin yada conta takımını yenilemen gerekiyor olabilir. Daha önce hiç yenilemişmiydin?

Karbüratör temizliğini yaptıysan daha sonradan sıkamamış olabilirsin yada conta takımını yenilemen gerekiyor olabilir. Daha önce hiç yenilemişmiydin?
Motor sıfır durumda .. İlk start vermeye çalışırken hiç çalışmıyordu .yalnızca jikle açtığımda çalışıyor , jikle kapalıyken hiç bir şekilde çalıştıramadım.Sonra vidasını söküp baktığımda iki conta vardı ikisinden birisi tersmi düzmü olacak ne olacak bilmiyorum.Diğer türlü çevirip taktım o şekil motor 2 saniye çalışıp stop ediyor yine.Ve yine hava alıyor benzin sızıyor..

Son düzenleme:
Motor sıfır durumda .. İlk start vermeye çalışırken hiç çalışmıyordu .yalnızca jikle açtığımda çalışıyor , jikle kapalıyken hiç bir şekilde çalıştıramadım.Sonra vidasını söküp baktığımda iki conta vardı ikisinden birisi tersmi düzmü olacak ne olacak bilmiyorum.Diğer türlü çevirip taktım o şekil motor 2 saniye çalışıp stop ediyor yine.Ve yine hava alıyor benzin sızıyor..
Benzinli motorlar ve karbüratörleri ile ilgili deneyimin yokken, sıfır motorun karbüratörüne tornavida ile giriştin yani... Helal olsun. Ne diyeyim. :thumbup:

Abi bir cıvata söküp baktım altı üstü ... en azından motor çalışıyor şuanlık. Burda tecrübesi olan bilen insanlar doğuştanmı öğrendi bu işleri yada eğitim mi aldı ? Olmadı götürecem mağazaya sıkıntı yok

Kardeş açtığın tarafta 2 parça conta gibi görünen parça çıkar biri şeffaf plastik gibi. Karbüratörün çekvalf gibi çalışmasını sağlar yani motor dan aldığı basınçla benzini çeker ama geri göndermez onu doğru taktığına emin ol pislik kalmasın hiç bir yerde kullanma kılavuzu varsa ordan yoksa youtube den bak hemen hemen benzer şekillerde oluyor sonra topla vidayı sık benzin kaçmadığına emin ol sonrası standart çalıştırma prosedürü

• Beğen
Tepkiler: Resul Toruk
Manual kağıdında Clean the filter yazısı dikkatimi çekti Ama ne için yazıldığını anlamadım.Şimdi tekrar baktım açıklama kısmında bu kısmı temizleyin yazıyor , yoksa stop eder yakıt damlar falan yazıyor..

Motor sıfır ise burada temizlenecek birşey yoktur. Bence aldığın yere götür hiç başını ağrıtma ben 2. El diye düşündüm. Hiç bir yerini fazla kurcalamadan götür. Üretim hatasında olabilir.

Aliexpressten almıştım , şimdi iki conta var ters mi düzmü montajlı olması gerekiyor bilmiyorum . Contalarda yırtık falan görmedim ama evde denicem contaları diğer türlü takmayı.Eğer olmassa contaları yapıştırsam yine benzin sızarmı acaba ne yapsam olur ?

Şöyleki benzin karışımından tut. Karbüratör ayarlarına kadar birçok şey var. Karbüratör contalarında ters olabilir. Bak mağazadan aldım diyorsun bence fazla uğraşma derim. Daha büyük sıkıntı çıkar
Çinden aldım , son çare servise götürürüm napalım. Birde kitapçıkta şeffaf bir gasket gösteriyor , fakat bende şeffaf yok iki tane siyah renk var. Yanlış olan bumu ki .. ?

Yani o kadar masraf yap uğraş sıfır motor sorun çıkarsın. Sorun gaskettir inşallah Bu sızıntının başka bir sebebi olabilirmi kesin gasket mi hocam ?

Büyük ihtimal Conta olabilir. Fakat yapısal bir deformede olabilir. Karbüratör sorunu da olabilir. Görmeden bir şey demek çok zor.