Kargom gümrüğe takıldı, faturayı fax ile gümrük müdürlüğüne göndersem olur mu?

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar,
Yurt dışından gelen kargom gümrüğe takılmış. Biri aradı. "Kargonuz gümrüğe takıldı kredi kartı ektresini Sakarya Gümrük Müdürlüğüne faxlayın" dedi. Bende tamam dedim. İnternet üzerinden faturayı faxladım.

SAKARYA GÜMRÜK
MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Gümrüğe takılmış, barkod numarası : ..................... olan kargomun fatura bilgisi kağıttadır. Gereğinin yapılmasını arz ederim. 21/08/2015
Berke Kar
Diye de bir dilekçe yazdım. Sakarya Gümrük Müdürlüğüne faxladım. Acaba adamlar gerekli işlemleri yapıp bana teslim ederler mi? Arabamız olmadığından gidip alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kargonun durumu aşağıdaki gibi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sorun olmaz gönderin. İş yoğunluğundan dolayı gelemeyeceğinizi söyleyin ve faxlıyorum deyin. Ulaşıp ulaşmadığını teyyid alın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Berke
Yurt dışından Gelen Kargon (pim) de yani posta işleme Merkezinde
Sakarya (pim)yerini bilmiyorum ama Otobüs Dolmuş Tren Vapur Gibi Ulaşım araçlarının duraklarının yakınındadır
Posta işleme Merkezine Kargo Kimin adına ise o gitsin
orada (gümrük) bölümü var Barkod numaranı Söylersen kayıtlardan Ürününü Bulurlar ve Depo numarasını Söylerler
Sana verilmiş fax numarasın a vermiş olduğun siparişin (faturası veya Kredi kartı extresi veya Alışveriş yaptığın ürünün sayfa adres veya çıktısını )
sana verilmiş olan (depo numarasınıda Yazarak )faxla ve telefon ile fax ı aldıklarını teyit ettir daha sonra gümrük müdürlüğü ilgili memur ile görüşmek istiyorum de ve görüşebilir isen görüş
eğer gelen ürünün 75 euro yu aşmadığına kanaat getirirler ise
Gümrük memurları da Onayı verildikten sonra onlarda (posta işleme merkezine fax ile bildiriyorlar) postayı alabilir diye
ve kargo kimin adına ise o kargoyu Posta işleme merkezinden alabilir
eğer elden takip etmeyip fax ile depo numarasını ve ürün fatura bilgilerini gönderip teyit aldı isen
kargoyu yine postacı ile bir iki gün içerisinde getirir

semih Balkar' Alıntı:
Berke
Yurt dışından Gelen Kargon (pim) de yani posta işleme Merkezinde
Sakarya (pim)yerini bilmiyorum ama Otobüs Dolmuş Tren Vapur Gibi Ulaşım araçlarının duraklarının yakınındadır
Posta işleme Merkezine Kargo Kimin adına ise o gitsin
orada (gümrük) bölümü var Barkod numaranı Söylersen kayıtlardan Ürününü Bulurlar ve Depo numarasını Söylerler
Sana verilmiş fax numarasın a vermiş olduğun siparişin (faturası veya Kredi kartı extresi veya Alışveriş yaptığın ürünün sayfa adres veya çıktısını )
sana verilmiş olan (depo numarasınıda Yazarak )faxla ve telefon ile fax ı aldıklarını teyit ettir daha sonra gümrük müdürlüğü ilgili memur ile görüşmek istiyorum de ve görüşebilir isen görüş
eğer gelen ürünün 75 euro yu aşmadığına kanaat getirirler ise
Gümrük memurları da Onayı verildikten sonra onlarda (posta işleme merkezine fax ile bildiriyorlar) postayı alabilir diye
ve kargo kimin adına ise o kargoyu Posta işleme merkezinden alabilir
eğer elden takip etmeyip fax ile depo numarasını ve ürün fatura bilgilerini gönderip teyit aldı isen
kargoyu yine postacı ile bir iki gün içerisinde getirir

Ben senin dediğin gibi yapmadım abi. Sadece kargo takip numarasını, adımı, adresimi, cep tel. numaramı ve faturayı faxladım.
O zaman ilk olrak Sakarya PİM e gideceğim. Oradan kargonun numrasını öğrenip gümrük müdürlüğüne gidip memurla konuşacağım. Mermur gümrükten muaftır posta işlem merkezine fax çekerse tekrar Sakarya pime gidip karoyu alacağım. (kocaelideki gümrüğe takılan kargomda, memura dağıtım toplama merkezinden verilen kargonun bir belgesini götürmüştüm. Damga basıp, imza atıp vergiden muaftır yazmıştı. Onu dağıtım toplama merkezine götürüp kargomu almıştım.)

Birde yebi bir ibare eklenmiş bu ne anlama geliyor?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Berke
Bu iletiyi ilk defa görüyorum
Sanırım Ürünü Teslim edecekler
Eğer Gümrükten Geçmeyen ürün olsaydı ürünü geri göndermek için
(Alıcıya Ulaşılamadı) veya
(Ürün Teslim Edilemedi )
yazıp
Ürünü Satıcıya geri Gönderiyorlar (sende satıcı ile Papazı Buluyorsun)(gavurcan İyidir umarım)
Ama sen Sabah (pim)veya (kim) ile telefon ile irtibata geç veya git
Yeni bir uygulama olabilir hiç karşılaşmadım

semih Balkar' Alıntı:
Berke
Bu iletiyi ilk defa görüyorum
Sanırım Ürünü Teslim edecekler
Eğer Gümrükten Geçmeyen ürün olsaydı ürünü geri göndermek için
(Alıcıya Ulaşılamadı) veya
(Ürün Teslim Edilemedi )
yazıp
Ürünü Satıcıya geri Gönderiyorlar (sende satıcı ile Papazı Buluyorsun)(gavurcan İyidir umarım)
Ama sen Sabah (pim)veya (kim) ile telefon ile irtibata geç veya git
Yeni bir uygulama olabilir hiç karşılaşmadım
İlgilendiğin için saol Semih abi. Bu gün Sakarya da oturan teyzem aradı kargo gelmiş :halay: 60 kuruş damga vergisi vermiş sadece. Yani adamlar benim faxı kabul etmişler. Ben kabul etmezler diyordum, iyikide kabul etmişler çünkü bayağı otobüs masrafı çıkacaktı. :D

Gelen urun neydi. 75 euronun altindamiydi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AKAY GÜLMERSİN' Alıntı:
Gelen urun neydi. 75 euronun altindamiydi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
altındaydı, motor esc... felan vardı