Kargom Kayıp

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Amerikadan gelen takipsiz bir kargom var. Kargoda rc model araba metal şaftı var. Ücret olarak: 40$ şaft + 7$ takipsiz kargo =47$ tuttu. Takiplisi 33$ olduğu için malesef takipli alamadım. 04.04.2017 de kargoya verildi.
Kısaca sorunuma gelirsek;
42 gün oldu kargo ortada yok.
Kargo Amerika'dan çıkış yaptı ama Türkiye'ye geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. Bir akrabam ptt ye gittiğinde benim kargoyuda sormuş takipsizse bir şey yapamayız demişler. Ebay dollarhobbyz'den almıştım, onlara mesaj attım, 30.05.2017 e kadar bekle gelmezse bir şeyler yaparız diye mesaj attılar.

Ben bu kargoyu nasıl bulabilirim var mıdır bir çaresi?

KARGOM KAYIP

İlk defa bu kadar uzun sürede gelmeyen kargom oluyor abi. Yurt dışı sitelerinden defalarca alışveriş yaptım( %97'si takipli kargoydu), en geçi 36 güne gelmişti.
Amerika' da ki Towerhobbies ten gelen takipsiz kargom 26 güne gelmişti.
42 gün oldu bu paketten hala ses seda yok :eek:f:. Neyse, inşallah gelir, işin kötü yanı kargodaki parça model aracım için gerekli bir şaft :D

Kargom Kayıp

Ben de böyle diyordum ama gelmediği de oluyor diyorum artık. Hala 1 sene olmasına rağmen gelmeyen kargom var :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kargom Kayıp

Amerikadan 1, İngiltereden 1 takipsiz postam kayboldu şimdiye kadar. Her ikisinin de parasını geri almıştım paypal zamanı. Yıllardır takipsiz mal almıyorum.

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Ben de böyle diyordum ama gelmediği de oluyor diyorum artık. Hala 1 sene olmasına rağmen gelmeyen kargom var :)

Emre Kaman' Alıntı:
Amerikadan 1, İngiltereden 1 takipsiz postam kayboldu şimdiye kadar. Her ikisinin de parasını geri almıştım paypal zamanı. Yıllardır takipsiz mal almıyorum.

Umudumu kesmeye başladım abiler :eek:f:. Paypal hesabını amerikada açmış gibi gösterip paypalla almıştım. Gelmezse, inşallah parayı geri alırım.

Kargom Kayıp

Takipsiz kargolar biraz şans işi malesef.Bir anımı sizlerle paylaşayım.Yurtdışından gelen taahhütlü paketim vardı.Bulunduğum yerdeki posta şubesine gittim ve taahütlü paketimi aldıktan sonra oradaki postacılar tanıdık olduğu için tam ayrılacakken bekle bir paketin daha var dediler.Şaşırmıştım.Abartısız 1 hafta içinde elimdeydi Çin'den gelen paketim!.Şuana kadar hiçbir taahhütlü paketim bu kadar çabuk elime geçmedi sanırım.Hatırlamıyorum en azından.Ama takipsiz kargoların 3 ayda geldiği de oluyor. :)

Kargom Kayıp

Yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen kargo gelmediğinden geri ödeme aldım. Takipsiz kargo şans işi.

Herkese teşekkürler...

Son düzenleme:
Kargom Kayıp

En azindan urunun bedelini geri almissin Berke %p

Kargom Kayıp

Ürün bedelini iade alıyor olmak elbet güzel ama genede o kadar süre beklediğine üzülüyor insan :)