kds hızlı kumanda ayarları sorunu

Önce babaların geçmiş babalar günü kutlu olsun.arkadaşlar heli pitch açısını kumadadan ayarlarken.kumandadaki değerler artı yöndeyken açı ölçerde eksi okuyorum.yani artı 11 değerini görmem gerekirken türker beyin videoda anlattığı gibi ben eksi 11 görüyorum.buna bağlı olarak kumandada artı okuduğum değerleri eksiye çevirirsem herhangi bir sıkıntı olur mu?

Esas önemli olan Gaz Stick konuma göre Pallerin aldığı açıdır.

Örneğin normal uçuş modunda ;

Gaz Stick Min : Açı -2 yada 0
Gaz Stick Max: Açı : +11

Idle-up modda ise ;

Gaz Stick Min : Açı -11

Bunu sağlayacak şekilde kumanda üzerindeki artı değerleri - yapabilirsiniz.

Örneğin sizde yaşanan ters durum Futaba 7C'de olsa bu durumda "Swash" menusundeki Picth = (+45) değerini (-45) yapardık ve açılar yukarıda olması gereken hale gelirdi :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Esas önemli olan Gaz Stick konuma göre Pallerin aldığı açıdır.

Örneğin normal uçuş modunda ;

Gaz Stick Min : Açı -2 yada 0

Idle-up modda ise ;

Gaz Stick Min : Açı -11

Bunu sağlayacak şekilde kumanda üzerindeki artı değerleri - yapabilirsiniz.

Örneğin sizde yaşanan ters durum Futaba 7C'de olsa bu durumda "Swash" menusundeki Picth = (+45) değerini (-45) yapardık ve açılar yukarıda olması gereken hale gelirdi :)

Mehmet abi selamlar, Gaz stick Ortadayken : ''0'' olması gerekmiyormu ?

Hüseyin yeni pilotlar için bu ayarlar kullanılıyor

tamam mehmet abi akşam gider gitmez herşeyi en baştan yaparım.hüseyin dün seni çok aradım bu konu için tlf kapalıydı.

mehmet yıldırım' Alıntı:
tamam mehmet abi akşam gider gitmez herşeyi en baştan yaparım.hüseyin dün seni çok aradım bu konu için tlf kapalıydı.

Pazar günleri genelde kapalı olur telefonum

Servo kolları ters çalışıyor olabilir mi ? Yukarı gitmek yerine aşağımı gidiyor acaba. Eğer öyle ise kumanda K-7XII ise izliemeniz gereken yol ,

Menü- PL- Pit değerini aynı değerde + ise - yapın veya tam tersi

Yok ardacım onları kontrol ettim.ama tekrar kontrol etmekte fayda var zarar yok.

Bir video çekersen abi daha net yardımcı olmaya çalışırız.

Normal , idle up ve hold açı eğrin ;

0 25 50 75 100 iken ,

Stick min konumda iken servo kolları aşağıda okumanız gereken derece -11 ( + - sapmalar olabilir )
Stick ortada iken okuman gereken servo kollarınız 90 derece ( Mutlaka sıfır olmalı )
Stick max konumda servo kolları yukarda iken okumanız gereken derece + 11 ( + - sapma olabilir )

Bu şekilde herşey normal ise ve açıları yukardaki gibi değil ters okuyorsanız tek aklıma gelen pallerin ters takılmış olabileceği.

inşallah bugün müsait olurumda tekrardan kontrolünü yaparımama paller yönü doğru.servo kolları 90 derece.bakalım akşam ola hayır ola.yarın sabah yazarım eğer ters bişi yapmışsam.

Mehmet abi ayarlar ne durumda, dün görüşemedik kusurabakma makinenin başındaydım

kardeşim allah eksik etmesin iki gündür misafir var bakamadım.kısmetse bugün evin kapısına kapalıyız yazacam gibime geliyor.sonrada ayarlarla uğraşacam.yarın haber veririm.

evet problemi buldum.aileron ve elevatorü kontrol ettim sorun yok.servo kolları 90 derece kumanda üzerinden ayarlar yaptım yine olmadı.ama saat ge 23:30 be nim swashplate in doğru çalışmadığının farkına vardım.gaz stick max da iki servo yukarıda biri aşağıda.min da ise tam tersi.bide bunu kumanda menüsünde bulmak vardı arayarak buldum.ve şuan swashplate doğru çalışıyor.akşam 20:00 dan gece 00:30 a kadar sadece bunu yaptım.bence çok büyk bi başarı.bakalım bugün akşamı nesıl edecez.