Kit secimi

Arkadaşlar merhaba, Ebay da aynı adamda iki tane kit var satışta, mustang p51 birisinin kanat açıklığı 89 inç yani 226cm 300$ ihale yöntemi ile satışta , diğer p51 de kanat açıklığı 65 inç yani 165 cm, bu kitle birlikte PNEUMATIC RETRACTS + servolarda var, bu kitte 200$ ile ihalede an itibarı ile 202$ (bu kitin fiyatı artar)
bu kitlerden birini almak istiyorum, gönlüm büyük olandan yana siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

İlan no : 261239170036

İlan no: 261239203415

Kit secimi

Arslan abi ikinci kitten uçurdum. Topflite'ın kiti, bence gayet güzel.
Şuan 207 dolarda ben baktığımda, bence değer.

Kit secimi

Türker Akgün' Alıntı:
Arslan abi ikinci kitten uçurdum. Topflite'ın kiti, bence gayet güzel.
Şuan 207 dolarda ben baktığımda, bence değer.

Türker abim, her iki kitte ihalede gizli baraj fiyatı vardı, büyük olanına 315 verdim gizli fiyatı aşamadığımdan ihaleyi kaybettik. İkinci kiti ise 225 dolara çıkarttım, gizli baraj 220 imiş, kısacası ihale bana kaldı 220 dolara. + posta , hiç telaffuz etmek istemiyorum gümrük işi filanda çıkmaz inşallah.

Türker abim, uçurduğun ARF miydi yoksa kitmi toplamıştın?

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Türker abim, her iki kitte ihalede gizli baraj fiyatı vardı, büyük olanına 315 verdim gizli fiyatı aşamadığımdan ihaleyi kaybettik. İkinci kiti ise 225 dolara çıkarttım, gizli baraj 220 imiş, kısacası ihale bana kaldı 220 dolara. + posta , hiç telaffuz etmek istemiyorum gümrük işi filanda çıkmaz inşallah.

Türker abim, uçurduğun ARF miydi yoksa kitmi toplamıştın?
Kitti abi, bunun aynısından. Hayırlı olsun Arslan abi, inşallah tez zamanda kavuşursun modele. :thumbup:

Kit secimi

Hayirli olsun Mert bey.bende bugun ebay den bir iki ucak aldim.Hawker hurricane black horse kanat acikligi 2210mm 398 euro,bir tane mig 3 bauer sirketinden kanat acikligi 1760 ve birde f 117 nighthawk 2 metre uzunluk 1,5 metre eninde kaliplari dahi 500 euroya.su an birde ihalede b 25 var bakalim o kaca patlayacak bana 3 metre eninde ucusa hazir.
Su an ebayde p51 2100mm eninde olanlar ucusa hazir benzinli 1500 ile 1900 euro arasinda ekmek fiyatina gidiyor.
Eger bir daha ucak istiyorsan warbird olarak su linki ac lindlinger.at orada fiyatlari kiyaslayabilirsin ve istedigin modeller var. 1800mm ve yukarsi

Kit secimi

hakan Akkaya' Alıntı:
Hayirli olsun Mert bey.bende bugun ebay den bir iki ucak aldim.Hawker hurricane black horse kanat acikligi 2210mm 398 euro,bir tane mig 3 bauer sirketinden kanat acikligi 1760 ve birde f 117 nighthawk 2 metre uzunluk 1,5 metre eninde kaliplari dahi 500 euroya.su an birde ihalede b 25 var bakalim o kaca patlayacak bana 3 metre eninde ucusa hazir.
Su an ebayde p51 2100mm eninde olanlar ucusa hazir benzinli 1500 ile 1900 euro arasinda ekmek fiyatina gidiyor.
Eger bir daha ucak istiyorsan warbird olarak su linki ac lindlinger.at orada fiyatlari kiyaslayabilirsin ve istedigin modeller var. 1800mm ve yukarsi
Hakan abi hayırlı olsun modeller, fotoğraflarını videolarını görmeyi çok isteriz. :thumbup:
Abi senin link çalışmıyor yalnız. :rolleyes:

Kit secimi

Hayırlı olsun Arslan Abi :thumbup:

İnşallah toplama sonrası gerçek uçuşunu da görmek nasip olur :)

Kit secimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı olsun Arslan Abi :thumbup:

İnşallah toplama sonrası gerçek uçuşunu da görmek nasip olur :)

Mehmet abim iş biraz sarpa sardı :) Bir sorunum var bu konuda tercübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Adam soylediğinin üstünde bir posta istedi ne yapmam gerekir bu durumda?

Süreci paylaşayım önce

Baktım TR posta seceneği yok yani TR satmıyor, bu şekilde bir çok kişiye yazdım satarız ve fiyatı bu olur diye alışverişlerim oldu..

Fazla uzatmadan.

Ben yazdım : Hi, Turkey shipping ? , Turkey shipping $?

Cevap : Yes if buyer pays all shipping cost

Ben yazdım : Turkey shipping $ ?

Cevap : $ 40.00

Hal böyle iken, ihale bitiminde adama, postayıda hesaba dahil edip ödemeyi yapayım anlamında yazdım, adam bugun hesabı duzenlemiş , posta ücreti ne yazsa iyi 340 dolar 220kit+340

Şimdi bu durumda ne yapmak gerekiyor ,tercubesi olan varmı

Kit secimi

Ebaya nasıl şikayet edilir bu durum?
Adama nasıl itiraz edilir?
Satışı nasıl iptal ederim?
Adıma %yuz 83 olumlu yorum var, iptal edilirse adam bana tu kaka mı der ?

Kit secimi

Allah allah cok enterans olmuş abi :embarras:

Ebay'dan hiç açık arttırma ile ürün almadım. Ama paylaştıklarınıza göre bence adam son dakikada büyük ihtimal ürün tahmininden daha ucuza gitti için işi yokuşa sürüyor :(

Kardeşim yanında. Kendisi Amerikada yaşıyor. Ona sordum az önce. Dediğine göre, ki ben de benzer şeyi yazacaktım, eğer paylaştınız yazışmalar ebay mail sisteminde kayıtlı ise, Ebay yönetimine durumu paylaşıp, satıcı hakkında şikayette bulunabilirsiniz abi :)p

Kit secimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Allah allah cok enterans olmuş abi :embarras:

Ebay'dan hiç açık arttırma ile ürün almadım. Ama paylaştıklarınıza göre bence adam son dakikada büyük ihtimal ürün tahmininden daha ucuza gitti için işi yokuşa sürüyor :(

Kardeşim yanında. Kendisi Amerikada yaşıyor. Ona sordum az önce. Dediğine göre, ki ben de benzer şeyi yazacaktım, eğer paylaştınız yazışmalar ebay mail sisteminde kayıtlı ise, Ebay yönetimine durumu paylaşıp, satıcı hakkında şikayette bulunabilirsiniz abi :)p

Yazışmalar kayıtlı, ebay şikayeti hiç yapmadım hangi menüde gerçi bulunur bi şekildede, ben adama önce sen 40 dedin bu 340 nerden çıktı gibilerinde önce yazsam diyorum

Şöyle : $ 40 shipping, $ 340 what?

ne dersin mehmet bey

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Yazışmalar kayıtlı, ebay şikayeti hiç yapmadım hangi menüde gerçi bulunur bi şekildede, ben adama önce sen 40 dedin bu 340 nerden çıktı gibilerinde önce yazsam diyorum

Şöyle : $ 40 shipping, $ 340 what?

ne dersin mehmet bey
Boylesi daha sik olur, belki adam hatasini kabul eder. Abi istersen soyle bir sey yaz :
Hi,
As you remember from our previous messages I have already asked the extra shipping cost to Turkey. To my question, you said it would cost $ 40. Now you are saying it as $ 340 so I really get confused ??

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Ebaya nasıl şikayet edilir bu durum?
Adama nasıl itiraz edilir?
Satışı nasıl iptal ederim?
Adıma %yuz 83 olumlu yorum var, iptal edilirse adam bana tu kaka mı der ?
-Abi Ebay durumu sikayet icin asagidaki sayfa kullanilacak

-Sen adama Yukardaki mesaji gonder olumlu cevap gelmezse biz yardimci oluruz sana
- burada sorun yasacak olan sen degil, satici olacaktir ama. Yani dersen sen ona tu kaka dersin ;)

Kit secimi

Mehmet bey dediğinizi copyalayıp yolladım bakalım ne cevap gelecek.
Link içinde teşekkürler
Bakalım ne cevap verecek

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Mehmet bey dediğinizi copyalayıp yolladım bakalım ne cevap gelecek.
Link içinde teşekkürler
Bakalım ne cevap verecek
Tamam abi gelen cevaba göre hareket ederiz ;)