Kit secimi

Kit secimi

Aslan Bey, kitleri merak ederken böyle bir sorun üzücü olmuş. Sonucu ben de merak ettim şimdi!

Kit secimi

Bu adamdan hala ses yok , yutturursam yuttururum modunamı yattı :mad: Ebaya şikayetemi başvursak acaba?

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Bu adamdan hala ses yok , yutturursam yuttururum modunamı yattı :mad: Ebaya şikayetemi başvursak acaba?
Eger hala bir cevap yoksa bence daha fazla beklemeyelim abi. Ozelden sana mesaj gonderiyorum birazdan. Senin icin de uygun ise Ozel mesaja cevap verirken ebay kullanici adin ve sifreni yazarsan senin adina ben sikayet yazisini gonderebilirim abi ;)

Kit secimi

Böyle fırsatçılara aman vermeyin , Heliteknikte 2 arkadaş(Cenk ile Murat Güldağ) pilleri hediye diye kandırılarak 2 adet 700'lük kit almışlar.Kitler gelmiş ama piller gelmemişti.Ne şikayetler ne şikayetler , paypal bile tıklamamıştı.Allah'tan Murat kampanya sayfasını print screen tuşu ile saklamış, site böyle bir kampanya yapmadım demiş ama onlar paypala ispatladılar.Sonunda para iadesi olarak zararları temin edildi.
Arslan abi , sana tavsiyem tüm yazışmalarını saklamalısın bu tür bilinmeyen alışverişlerde.Ebay büyük bir get sitesi ve kendine göre koruyucu kuralları elbette vardır.Yok öyle kandırmaca, satıcının keyfine bırakmayın abi , bir an önce prosedürleri yerine getirmelisiniz ,zaman bu tür problemlerin çözümü için azdır.Her geç kalınan bir gün , uyanık satıcının lehine işler , tabi bize buradan yazması kolay geliyor ama , elbette bu iş açıklığa kavuşacaktır.Moralini bozma Arslan abi , yanındayız.
:saygilar:

Kit secimi

Hayırlısıyla bi sonuclansa, adamında hiç olumsuz alışveri olmamış ilginç üçkağıtcı olma olasılığıda düşük

Kit secimi

Mehmet bey, bir mesaj gelmiş bi baksan bi zahmet, artık bu işi cözmek sana kaldı :) abi valla zaten hiper tansiyon hastasıyım birde bu iş valla stresteyim, hayırlısı ile bi çözülse vazgeçelim derim artık bu kit sevdasından

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Mehmet bey, bir mesaj gelmiş bi baksan bi zahmet, artık bu işi cözmek sana kaldı :) abi valla zaten hiper tansiyon hastasıyım birde bu iş valla stresteyim, hayırlısı ile bi çözülse vazgeçelim derim artık bu kit sevdasından
Aman abi dikkat et , zaten havalar sıcak , strese gerek yok , Mehmet foruma girer girmez , konu netleşecektir...... :saygilar:

Ynt: Kit secimi

Arslan bey mesajı buraya ekleyin bizde yardımcı olmaya çalışalım

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Kit secimi

Mesut AKIN' Alıntı:
Arslan bey mesajı buraya ekleyin bizde yardımcı olmaya çalışalım

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Üstad ve Arslan Abi Gelen cevap su şekilde ;

Dear Arslan,

Thank you for contacting eBay customer service regarding the items you have purchased Top Flite P51D Mustang RC Radio Control Airplane Kit! Gold Edition (261239203415), my name is Stephanie and I will be happy to look into this for you today.

Arslan I can definitely understand regarding the high shipping costs. I have verified the communication and can see where the seller states the shipping is $40 but the current total is showing to be much higher. Because it is the seller’s responsibility to determine the shipping costs for their items, we do encourage them to clearly describe the item and terms of shipping and handling in their listings to avoid possible confusion.

Because we are not selling merchandise, the seller would need to revise the invoice. For this transaction, you will need to continue communicating with the seller regarding the shipping costs.

If you prefer to speak to the seller directly, you can request their phone number.

Here's how to request the seller's contact information:

1. Click the "Advanced search" link at the top of the eBay home page.
2. In the "Members" section on the left side of the page, click "Find contact information."
3. Enter the seller's user ID and the item number.
4. Click the "Search" button.

If you believe the shipping fees in a listing are excessive, you can report the item by clicking the "Report" link at the bottom of this page:

You did a great job in contacting the seller prior to purchasing the item but at this point only the seller can change the shipping costs as they are the ones selling the item. I hope this information will be helpful, the seller seems to be a great seller with 100% feedback and I am sure they will communicate with you soon regarding the transaction.

Kind Regards,

Stephanie W.

eBay Customer Service
Özetle şunları söylüyor;

Bizimle temasa geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kargo bedeliğinin fazla olması şikayetinizi anlıyoruz zaten önceki yazışmalarınızda $40 olarak ifade edilmiş am şu an onun çok üzerinde bir rakam yazılmış. Bu tür problemlerin yaşanmaması için kargo bedelinin tespitini satıcıya bırakıyoruz.

Ürünü biz satmadığımız için fiyatı satıcının revize etmesi gerekiyor. Bu nedenle satıcı ile görüşmeye devam ediniz.

Şayet direk konuşmak isterseniz, telefon numarasını verebiliriz.

Şayet kargo bedeli sizce aşırı fazla ise bunu rapor edebilirsiniz.

Satıcı ile temasa zaten geçmişsiniz ki bu güzel bir şey, bundan sonra fiyatı satıcının değiştirmesi gerekiyor.Satıcının %100 olumlu puanı var, eminiz ki satıcı size geri dönüş yapacaktır.

--------

Arslan abi ben de şöyle bir şey yazacağım.

Henüz satıcı bizimle temasa geçmedi. Eğer 2 gün içinde bilgi vermez ya da $40 düşmez ise alımı iptal etmek zorunda kalacağız. Ayrıca satıcı için OLUMSUZ geri bildirimde bulunmak zorundayım

Kit secimi

Mehmet bey top sende artık, dediğin gibi vazgeçelim kitten ama şu olumsuz geri dönüşüm notunu yazarsak oda bize yazacak. Alışverişten vazgeçip, geri dönüşümü her iki taraf yapmadan bir seçenek varsa onu yapalım derim, ama yinede sen bilirsin

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Mehmet bey top sende artık, dediğin gibi vazgeçelim kitten ama şu olumsuz geri dönüşüm notunu yazarsak oda bize yazacak. Alışverişten vazgeçip, geri dönüşümü her iki taraf yapmadan bir seçenek varsa onu yapalım derim, ama yinede sen bilirsin
Anladim abi. 1 gun daha gecsin o zaman, geri donus olmaz ise biz de senin dedigin gibi geri bildirim yapmadan satisi iptal edelim.

Kit secimi

arslan mert' Alıntı:
Abi bu arada hic stres yapma sen bize lazimsin ;)

Ebay da durumun farkinda ve dogru sekilde ilerliyoruz. 1-2 gune kadar isi oyle ya da boyle zarar almadan kapatiriz insallah %p

Kit secimi

Mehmet abim , ne faydası olur bilmem. Aynı kiti başka bir satıcı var ( ebay satış nosu: 400364553995 ) bu satıcı TR.ye nakliye bedelini 83,99 Dolar diyor. Bu sorunumuzu halledersek belkide şimdi dediğim satıcıdan alırız. Olmazsa plandan çalışırız , ha abim sana borçlanıyorum umarım telafi edebilirim.

Kit secimi

Adam beni şaşırtmaya devam ediyor, geri bildirim bırakmış ( Person decided shipping price to expensive, settle dispute. thanks A+++ )