Klasik Forum görüntüsünden sıkıldınız mı ?

Klasik forum görüntüsünden sıkıldınız mı ?

• Evet, kesinlikle

Oy: 9 31.0%
  • Hayır, klasik her daim iyidir.

Oy: 6 20.7%
  • Benim için fark etmez.

Oy: 14 48.3%

• Kullanılan toplam oy
    29

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Malum 3 ay önce forum platform değişliği yaptık.

Yeni platform ile özellikle mesaj yazma, beğeni, resim ekleme, konu içinde gezinti gibi kısımlarda ciddi bir takım yenilikler geldi.

Ana sayfamızda da değişen banner, yeni istatiksel sayfası, sidebar gibi bazı yeniliklerimiz oldu.

Fakat dikkat ettiğiniz gibi forum konuların listelendiği kısım klasik olarak kaldı. Yıllardır bu şekilde tüm forumlarda genel bir kullanım olduğu için belki bu durumu hiç yadırgamadık ama şöyle büyük bir değişiklik yapsak nasıl olur sizce ? :D

NOT: Ankete oy vermeyi unutmayalım arkadaşlar :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet önümüzdeki hafta büyük bir aksilik olmazsa bu kısımda da ciddi bir revizyona geçeceğiz. Bakalım bu yeniliği de beğenecek misiniz ?

Açıkçası ben hiç sıkılmadım. Bölümler ve hemen altında alt bölümler kullanım kolaylığı sağlıyor. Çok aktif kullanmıyoruz belki ama kullanacağımız zaman da tek tıkta çoğu yere erişim sağlıyor. Örneğin rc helikopter modellerinden gaui konularının bir arada olduğu yere, veya alım satım ilanlarından satıştaki rc modellere, veya brain ünitelerin konularının bir arada olduğu bölüme... Önce şuraya tıkla, sonra şuraya geçiş yap ordan da buraya git gibi uzatmalara hiç girmeden pratik erişim imkanı var.

Daha basit bir görünüm de iş görebilir fakat kullanım kolaylığının da beraberinde gelmesi lazım. Örneğin, üst tarafta neler yeni var, mouse u onun üzerinde tuttuğumuzda hemen bir drop down menü açılacak tıklamadan içindekilere kolay erişim sağlayacak. Tek bir başlık var mesela, FBL Stabilizasyon... Buna hemen tıkladığımızda ana menüsüne götürecek, alt bölüm seçtirecek (align gibi). Ama hemen tıklamadan üzerinde mouse bekletirsek bir baloncuk açacak, içindeki alt bölümlerden herhangi birine (align gibi) tıklama şansı sunacak, doğrudan ana sayfadan oraya erişim sağlayacak. Böyle bişey de iş görebilir :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Patron yenilik yapmak istediyse , mutlaka bunun arkasında yoğun bir düşünme ve uygulama çabası harcamıştır.İhtiyaç olarak görmese bu çalışma da olmazdı.
Kendi açımdan klasik olan hiçbirşeyi yenileme ihtiyacı duymayan da takıntılı bir yönüm var.
Bu sebeple farketmez dedim , olması gerekli ise bir şekilde adapte olurum.Ben sadece açılan güzel bir konunun arada kaynayıp gitmesine üzülürüm.
Mesela Evren hocam , aylarca didinip yapması oldukça zor birkaç konuyu bir arada götürmeye çalışıyor , öyle an geliyor ki yaptığı önemli bir güncelleme varken, peşpeşe açılan birkaç multikopter sorun konusu veya günün videosu veya fotosu gibi eğlencelik konular arasından kayıp gidiyor.
Zaten bu durum gibi sorunlar yıllarca tüm forumların temel sorunu olmuştur.
Bu sebeple neler yeni kısmında yeni mesajların listelenmesi de , benim açımdan çok kullanışlı, yeni gelecek özellikler buna etki etmeyecekse , ki sanırım etki etmeyecek , benim için farketmez ve mahsuru yoktur.:thumbup::RCKolik:

• Beğen
Açıkçası ben hiç sıkılmadım. Bölümler ve hemen altında alt bölümler kullanım kolaylığı sağlıyor.
Bu kolaylık aynı şekilde devam edecek. Ilave veya bir eksiklik olmayacak :D
Daha basit bir görünüm de iş görebilir fakat kullanım kolaylığının da beraberinde gelmesi lazım
Görünüm olarak daha modern bir şey olacağını düşünüyoruz.

Elbette bu tür işler zevk meselesi. Bu nedenle bu değişiklik yeni bir tema olarak (MODERN) sizlerle paylaşacağız. Default temamız bu olacak ama isteyen arkadaşlarımız şu an ki mevcut temayı kullanabilecekleri. (CLASSIC)

Patron yenilik yapmak istediyse , mutlaka bunun arkasında yoğun bir düşünme ve uygulama çabası harcamıştır.İhtiyaç olarak görmese bu çalışma da olmazdı.
Estagfurullah kardeşim. Bu değişiklik biraz keyfe keder bir şey. Yapılmasa da olur, yapılırsa bizce güzel olur bir revizyon diyelim :D
Ben sadece açılan güzel bir konunun arada kaynayıp gitmesine üzülürüm.
Bu konuda ben de bazen mutsuz oluyor. Bu gibi durumların önünen geçmek için ana sayfaya "ÖNE ÇIKAN Konular" diye bir şey ilave ettik. Birebir olmasa da benzer bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum.

Bunun harici bu tür konular için yakında çok daha farklı bir uygulamamız olacak inşallah. Şimdilik bu konuda daha fazla tiyo vermemeyim :D

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bende bu şekilde kalması taraftarıyım, genelde değişiklik severim,Linux işletim sistemlerini kurup denemeyi severim ve günün sonunda gene Windows a döner oh be derim :)

• Beğen
Bende bu şekilde kalması taraftarıyım, genelde değişiklik severim,Linux işletim sistemlerini kurup denemeyi severim ve günün sonunda gene Windows a döner oh be derim :)
En azından ne geleceğini gördükten sonra karar verseydin Ali :laugh: Yani Linux gibi bir deneseydin en azından :lollol:

Unutmayalım "Değişmeyen tek şey değişimdir" :D

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Abi dediğim gibi forumdan genel olarak menunum yenilk her zaman beraberinde yeni sıkıntılar getirir sonra çözmek için uğraş vs vs:laugh:

burada benim memnun olmaz isem geriye dönme şansım olmadığı için hiç o topa girmiyorum :D:D.

en son gelen yenililkle çok seviğim tapatalk gitti korkuyoruz abi:lollol::saygilar::RCKolik:

• Beğen
Abi dediğim gibi forumdan genel olarak menunum yenilk her zaman beraberinde yeni sıkıntılar getirir sonra çözmek için uğraş vs vs:laugh:
Ok yaydan çıkalı çok oldu. Yeni tema üzerinde tüm hazırlıklar tamam bile. 1-2 küçük nokta kaldı, onlar da olunca hayata geçecek.
İki mesaj önce geriye dönme şansının olacağından bahsediyor Mehmet abi. Bence o tema konulu mesaja bi göz at Ali ;)
Aynen öyle. Yukarıda görüleceği üzere isteyen mevcut temayı (CLASSIC) kullanacak, isteyen yeni tema (MODERN) kullanabilecek. Geri dönmelik bir durum yok yani ;D
en son gelen yenililkle çok seviğim tapatalk gitti korkuyoruz abi:lollol::saygilar::RCKolik:
Ben bu TAPATALK topuna artık hiç girmeyeceğim Ali ;D

Yani sırf resimler konusunda haklı rahatsızlık var diye hiç bir forumda olmayan Tapatalk kadar kolay ve üstelik YEDEKLENEBILIR YENI LISANSLI KENDI 2.RESIM Server alıp, kurduk. Tapatalk arayüz alışkanlığı harici bence mevcut sistemin artık en küçük eksiği yok. Daha ne yapılabilir bilmiyorum ;)

Son düzenleme:
Valla alışkanlıkları değiştirmek insana hep zor geliyor burası gerçek ama denemediklerim yüzünden keşke biriktirmek istemem doğrusu o yüzden her türlü yenilik denenmeye değer diye düşünüyorum :) Dış görüntü ne olursa olsun içeride binbir emekle düzenlenmiş bilgiler var bunun sunumu nasıl olursa olsun sonuç kaliteli olacaktır diye düşünüyorum :)

Bence önemli olan şekilden çok içerik, o yüzden bana şekil çok farketmez açıkçası. Ama bu forumun yönetimi bir konuda emek harcayıp birşeyler yapmaya çalışıyorsa sonucunda mutlaka daha iyi bir şey çıkacağından da eminim :) bekleyip görelim bakalım nasıl bir güzellik hazırlıyorlar bizim için :RCKolik: