Kolime ne oldu

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
Ömer abi , şu amcama 1000 dolar teklif edelimmi 1000 de kargosu eder 2000, amcamı kurtaralım bu hastalıktan, artık bit pazarı açarız :lollol: :lol:

Valla doğru söylüyorsun Aslan Bey. Hiç olmazsa gümrük işlemleri falan için verdiğimiz paraya da değer. Aslında orada olsa insan, sallarsın bir şey, tutarsa...Yada gideceksin adamın yanına, gözüne kestirdiğin ne varsa, antikacı gibi zaten, vur aşağı, tut yukarı, eşşek pazarlığı yapacaksın. :lollol:

Sen Tanerin de öyle dediğine bakma! Öyle bir ambarı görse, ilk önce kendi atlar içine. :laugh:

Kolime ne oldu

Güncel durumu yazmadan önce, hani bir deyim var, akılsız başın ceremeseni ayaklar çeker diye bugün tam anlamıyla yaşadım bunu :'( :mad:

Batım ptt den ses yok arayayım dedim, ilgili memur ben gümrüğe götürüyorum sende gel dedi, akşam üstü sanırım saat 3:45 idi gebzeden çıktım, orta halli anayol trafikten sonra yoğun şehir içi trafik, eskiden yol kenarlarına park ediliyordu kaldırmışlar ne hikmetse, aracı katlı oto parka çektim ve pttye girdim saat 14:55, eskiden muhatap olduğumuz yurt dışı posta/koli bankosuna yaklaşıp yurt dışı kolimi alacağım nerden alınacak diye bir giriş yaptım. Personel burdan verilmiyor başka yere taşındı demezmi :( ve zaman kısıtlı biran önce git demezmi, bir taraftan anlık şoku atlamaya çalışırken nerde nasıl giderim dedim, şurdan yukarı çınarlı camii o tarafta dedi , neyse aracım oto parkta araclamı gitsem yoksa yayamı dedim araçla daha iyi olur dedi. Dışarı çıktım zabıta elemanına sordum çınarlı camiiye nasıl giderim dedim, onada sordum araclamı yoksa yayamı gideyim diye aracla bu trafikte tavsiye etmem demesiyle tabanvaya kuvvet ( Halbuki Mehmet beyde yukarda adını zikretmişti Kandıra sapağındaki ptt diye ) gidersin çınarlı camii mıntıkasına ptt sorarsın az ilerde az ilerde derken buldum, ve elemanda ptt yi kilitliyordu tam kolim var dedim ne dese iyi , bura olmaz baya ilerde kandıra sapağında o işlem demezmi, rotasyonu kaybetmişim az ilerde lafı belleğime yerleşmiş, tabanvayla yolculuğa devam ediyorum, bir baktım tanıdık bir kavşağa/meydana gelmişim, hakikat kırtasiyenin bulunduğu kavşağa inmişim, sorarsın kandıra sapağı nerde diye şurdan dümdüz gidecen, ( araçla gelmediğimemi yanarsın bir taksiye binmeyi akıl edememeyemi yanarsın :mad: ) dümdüz bir yola girdim yol uzun vazgeçmeye geri dönmeye karar vermişken, aklıma (nasıl becerdiysem ptt ye telefon etmek geldi (saat 17:30) telefon etmek geldi telefon ateş gibi (SamsungS4), garibim sahibine ne kadarda sadık benim stresimi paylaşmış töbe töbe çevirirsin noyu kilitlenir :mad: kapatıp 1 dk gibi bekleyeyim tetrar açayım dedim ram vs boşalsın dedim (gelirken navigasyonu açmıştım o mekezdeki ptt yi sanki bilmiyorumda yerini bana tarif etsin diye ve halada açıkmış ısınmasının kaynağı muhtemelen) tekrar açarsın telefonu ve arasın ilgili personeli aman bir yere gitme geliyorum, birde yeri tam teyit edersin, tamam bekliyorum diye ferahlatıcı bir cevap. Realin paralelindeki yola koyulursun , eleman beni bekliyor gitmeyecek ve bana doğru esen serin bir meltem oh, biraz kendime geldim , ptt personelin tarif ettiği yere geldim ve buldum sonunda, inanın kolimin içindeki cevheri hiç düşünecek durumda değilim, kafamda bu kısa zamanda yaşadığım gereksiz stresi düşünüyorum. Neyse buraya kadar gelmişken bari içeri girip alayım bari dedim, gümrük verdgisini masrafını düşünecek durumda değilim, daha çok yaşadıklarımı ve personelin benim yüzümden beklediğine üzülüyorum. Kısa bir araştırma ile buldum odayı, personel beni bekliyor. Teslim kağıdını imzaladım 87TL vergimide makbuz karşılında vermenin huzurunu yaşadım bir vatandaş olarak :lol: kısa bir geliş macerasını anlattım, beyefendi personel bana acımışki belli halinden yaklaşık 150 metre bana refegat edip durağa getirdi (fiziki olarak yüzümden etkilenmiş olmalı) burda az bekle münübüs/otobüs gelir diyerek onunla vedalaştık. Kolim elimde , inanın bu ağırlığı taşımaktansa çöpe atmayı bile düşündüm :lol: diğer yarım kaşlarını çatıp hopp noluyorsun ikazı ile kendime geldim. Evet dönüşümü stressizce yapıp iş yerine geldiğimde sanırım saat 7:15 gibiydi , koliyi isteksizce açtım, halbuki böylemi olur. Açmamla şöyle bakıp kapatmam bir oldu, 61ik f1 sınıfı rossi seni sevmem için bakalım ne marifet sergileyeceksin diye rafa kaldırdım.

Kolime ne oldu

Ahh be abi neler yapmış, neler yaşamışsın bugün :-\ Keşke bir alo deseydin hemen doğru adrese araba ile yönlendirirdik seni :embarras: Neyse gelmiş geçmiş olsun, gerçekten çok yorulmuş ve gereksiz stress yaşamışsın ama sonu iyi bitmiş en azından. Ya bir de o kadar yolu yürüdükten sonra kargoyu da almadan geri dönseydin :rolleyes:

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
, koliyi isteksizce açtım, halbuki böylemi olur. Açmamla şöyle bakıp kapatmam bir oldu, 61ik f1 sınıfı rossi seni sevmem için bakalım ne marifet sergileyeceksin diye rafa kaldırdım.

Aslan bey, bayağı bir stresli ve yorucu olmuş ama kolini almana sevindim. Galiba bu işin heyecanının bir kısmı da burada. Yani bir sipariş vermek ve heyecanla "o"nu beklemek. Yoksa alıp hemen bir yerde kullanmak değil. Gelip te elde ettikten sonra artık elinde, ne zaman istesen raftan indirir, kullanırsın. Veya kullanmazsın, sana kalmış. Artık bir heyecanı yok! :( Bekleyişi düşünsene, Vankeinc'den parasını ödeyip bir sipariş versem!...Heyecan adamların gerçekten malı gönderip göndermiyeceği belirsizliği ile başlıyor zaten!

Kolime ne oldu

Aslan abi neyseki en azından kolini alabilmişsin bu kadar eziyetten sonra. :bravo:
İnşallah unutturur sana bu model hepsini. :)

Kolime ne oldu

Şunu bir kez daha anladık, kolinin üzerindeki fatura değeri, şöyle harbi harbi olmalı :lol: Mehmet abim, diyorsunya bir alo deseydin, o kadar düşünme kapasitem olsaydı zaten bu kadar skıntı çekmezdim zaten :laugh: Ömer abi ben bu Vankeinc sevdasından vazgetim, sanada tavsiyem kara sevdaya tutulmadan vaz geç :lollol: . Şimdide piper kitin gelmesi var, Şu an ist.da, artık yolu öğrendik, umarım gümrükte sıkıntı yaşamayız. Türker abim, benimde temennim inşallah ilerde bu motoru kullanınca bari keyif alırız :D

Yabancı, bir forumun yeni/ikinci el satış ilanlarında bir ilanı görürsün ( ) ve aşık olursun, aleni aşkını ilan etmezsin :lol: özeldenmi özel aşkı satın almak için beyan edersin oda paypaldan canım paypaldan der ve temas başlar, birazda pazarlık edersin ve paypaldan esas oğlan aşkı ilan edersin aşk perçinlenmiş olur, yada öylemi sanırım acaba :lol: :lollol: yaa işte böyle tanımadan sormadan araştırmadan soyunu sopunu bakalım elin conisi aşkımı yollıyacakmı, esas heyecan burda şimdi ;D

Kolime ne oldu

Abi istersen hastalığımı bu kadar ayan etmesen :lol: Mehmet yollarsa adam almış olacağım :embarras:

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
Güncel durumu yazmadan önce, hani bir deyim var, akılsız başın ceremeseni ayaklar çeker diye bugün tam anlamıyla yaşadım bunu :'( :mad:

Batım ptt den ses yok arayayım dedim, ilgili memur ben gümrüğe götürüyorum sende gel dedi, akşam üstü sanırım saat 3:45 idi gebzeden çıktım, orta halli anayol trafikten sonra yoğun şehir içi trafik, eskiden yol kenarlarına park ediliyordu kaldırmışlar ne hikmetse, aracı katlı oto parka çektim ve pttye girdim saat 14:55, eskiden muhatap olduğumuz yurt dışı posta/koli bankosuna yaklaşıp yurt dışı kolimi alacağım nerden alınacak diye bir giriş yaptım. Personel burdan verilmiyor başka yere taşındı demezmi :( ve zaman kısıtlı biran önce git demezmi, bir taraftan anlık şoku atlamaya çalışırken nerde nasıl giderim dedim, şurdan yukarı çınarlı camii o tarafta dedi , neyse aracım oto parkta araclamı gitsem yoksa yayamı dedim araçla daha iyi olur dedi. Dışarı çıktım zabıta elemanına sordum çınarlı camiiye nasıl giderim dedim, onada sordum araclamı yoksa yayamı gideyim diye aracla bu trafikte tavsiye etmem demesiyle tabanvaya kuvvet ( Halbuki Mehmet beyde yukarda adını zikretmişti Kandıra sapağındaki ptt diye ) gidersin çınarlı camii mıntıkasına ptt sorarsın az ilerde az ilerde derken buldum, ve elemanda ptt yi kilitliyordu tam kolim var dedim ne dese iyi , bura olmaz baya ilerde kandıra sapağında o işlem demezmi, rotasyonu kaybetmişim az ilerde lafı belleğime yerleşmiş, tabanvayla yolculuğa devam ediyorum, bir baktım tanıdık bir kavşağa/meydana gelmişim, hakikat kırtasiyenin bulunduğu kavşağa inmişim, sorarsın kandıra sapağı nerde diye şurdan dümdüz gidecen, ( araçla gelmediğimemi yanarsın bir taksiye binmeyi akıl edememeyemi yanarsın :mad: ) dümdüz bir yola girdim yol uzun vazgeçmeye geri dönmeye karar vermişken, aklıma (nasıl becerdiysem ptt ye telefon etmek geldi (saat 17:30) telefon etmek geldi telefon ateş gibi (SamsungS4), garibim sahibine ne kadarda sadık benim stresimi paylaşmış töbe töbe çevirirsin noyu kilitlenir :mad: kapatıp 1 dk gibi bekleyeyim tetrar açayım dedim ram vs boşalsın dedim (gelirken navigasyonu açmıştım o mekezdeki ptt yi sanki bilmiyorumda yerini bana tarif etsin diye ve halada açıkmış ısınmasının kaynağı muhtemelen) tekrar açarsın telefonu ve arasın ilgili personeli aman bir yere gitme geliyorum, birde yeri tam teyit edersin, tamam bekliyorum diye ferahlatıcı bir cevap. Realin paralelindeki yola koyulursun , eleman beni bekliyor gitmeyecek ve bana doğru esen serin bir meltem oh, biraz kendime geldim , ptt personelin tarif ettiği yere geldim ve buldum sonunda, inanın kolimin içindeki cevheri hiç düşünecek durumda değilim, kafamda bu kısa zamanda yaşadığım gereksiz stresi düşünüyorum. Neyse buraya kadar gelmişken bari içeri girip alayım bari dedim, gümrük verdgisini masrafını düşünecek durumda değilim, daha çok yaşadıklarımı ve personelin benim yüzümden beklediğine üzülüyorum. Kısa bir araştırma ile buldum odayı, personel beni bekliyor. Teslim kağıdını imzaladım 87TL vergimide makbuz karşılında vermenin huzurunu yaşadım bir vatandaş olarak :lol: kısa bir geliş macerasını anlattım, beyefendi personel bana acımışki belli halinden yaklaşık 150 metre bana refegat edip durağa getirdi (fiziki olarak yüzümden etkilenmiş olmalı) burda az bekle münübüs/otobüs gelir diyerek onunla vedalaştık. Kolim elimde , inanın bu ağırlığı taşımaktansa çöpe atmayı bile düşündüm :lol: diğer yarım kaşlarını çatıp hopp noluyorsun ikazı ile kendime geldim. Evet dönüşümü stressizce yapıp iş yerine geldiğimde sanırım saat 7:15 gibiydi , koliyi isteksizce açtım, halbuki böylemi olur. Açmamla şöyle bakıp kapatmam bir oldu, 61ik f1 sınıfı rossi seni sevmem için bakalım ne marifet sergileyeceksin diye rafa kaldırdım.

Abi bu konuyu yeni gördüm, okudum aslında böyle uzun yazıları okumayı pek sevmem ama oldukça sürükleyici olmuş, Araya reklam almadan sonuna kadar okudum. Edebiyatın oldukça iyi seviyede, biraz uğraşsan kitap yazman içten bile değil. :)

Hani 90 lar diye bir dizi var orda bakkal zırt pırt hele sonuna bak sen diyor ya, onun yanındaki de "gittiii" diyor onun gibi olmuş. Hele birde sonuna bak sen İnş kırım yaşamaz ve uzun ömürlü kullanırsın modelini.

Kolime ne oldu

Bir hafta önce belçika kargosu sanırım Hobbyking bpost servisi ile kargolandı ürün. Maşallah "30100738500000000019971520" şöyle bi takip nosu var. PTT sitesinde böyle bir kod gireceğim yerde yok. Kargo onların verdiği linkte çıkmıyor. :(

Kolime ne oldu

cihan kl' Alıntı:
Bir hafta önce belçika kargosu sanırım Hobbyking bpost servisi ile kargolandı ürün. Maşallah "30100738500000000019971520" şöyle bi takip nosu var. PTT sitesinde böyle bir kod gireceğim yerde yok. Kargo onların verdiği linkte çıkmıyor. :(
Ben de nerede ise 1 ay once Hobbyking Avrupa'dan pil siparis ettim, ama henuz ne ses var ne de bir hareket :-\ Ben de merak ediyorum siparisim elime ulasacak mi :rolleyes:

kol saatime ne oldu?

SN İŞLEM / YER
BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
1.
Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
13/06/2014 21:07:05
2.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
15/06/2014 11:08:49
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
20/06/2014 16:29:26
4.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL AVPİM)
23/06/2014 08:21:37
5.
Torbaya Eklendi - KOCAELİ(İZMİT DAĞITIM VE TOPLAMA MERKEZİ)
24/06/2014 02:53:19
6.
PTT İşyerinde cihete eklendi - KOCAELİ İZMİT DAĞ. VE TOPLAMA MRK
24/06/2014 14:11:09
7.
iHBARLANDI(Noticed) 25/06/2014 IHB.PTT:İZMİT DAĞ. - KOCAELİ İZMİT DAĞ. VE TOPLAMA MRK
25/06/2014 13:51:56
:eek: