kucuk ucaklarda Quad motoru kullanimi

Orkun tepeli

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
herkese iyi aksamlar diliyorum. yaptigim modeli haifletmek icin drone motoru kullanmayi dusunuyorum yaklasik olarak 70 gram sadece motordan kar elde etmis oluyorum. ama verimliligi az drone motorlarinin. sizden bir tavsiye istesem ne onerirsiniz. ucagim yaklasik 800 gram olucak. simdiden tesekkur ederim

Dron motoru derken, tek tip mi bunlar? Adı soyadı yok mu, mesela 2205-2000kv gibi?

Motor motordur. Her motorun belli pervane boyu, hatvesi ve voltaja göre bir verimlilik oranı vardır. Motorunun markası, modeli ve kv değerini verirsen daha kolay yardım alabilirsin. Drone kelimesi de modelciler arasında pek sevilmez, multikopter, multi veya quad, hexa vs gibi model isimlerini tercih ederiz.

yaptigim modeli haifletmek icin drone motoru kullanmayi dusunuyorum ama verimliligi az drone motorlarinin. sizden bir tavsiye istesem ne onerirsiniz. ucagim yaklasik 800 gram olucak. simdiden tesekkur ederim
Emre bey' inde dediği gibi "motor motordur". "drone motoru kullanarak 70 gr. hafifletme" derken, elinizde hayli büyük bir motoru kullanmayarak hesapladığınızı tahmin ediyorum. Uçak motoru, çok rotorlu motoru diye bir ayrıma gitmeden modelinize göre bir motor tercih etmelisiniz.
Çok rotorlu motorları sadece pervane ve gövde montajına yönelik kısmen özel imal edilir ve dış görünümde farklılıklar gösterirler. Güç, kv, boyut ve voltaj değerleri olarak siz kendinize uygunu seçmelisiniz.

Dron motoru derken, tek tip mi bunlar? Adı soyadı yok mu, mesela 2205-2000kv gibi?

Motor motordur. Her motorun belli pervane boyu, hatvesi ve voltaja göre bir verimlilik oranı vardır. Motorunun markası, modeli ve kv değerini verirsen daha kolay yardım alabilirsin. Drone kelimesi de modelciler arasında pek sevilmez, multikopter, multi veya quad, hexa vs gibi model isimlerini tercih ederiz.

daha yeni bakmaya basladim elimde 3s pil oldugundan 3s le calisan 900 gram thurst veren motor bakmaya basladim

herkese iyi aksamlar diliyorum. yaptigim modeli haifletmek icin drone motoru kullanmayi dusunuyorum yaklasik olarak 70 gram sadece motordan kar elde etmis oluyorum. ama verimliligi az drone motorlarinin. sizden bir tavsiye istesem ne onerirsiniz. ucagim yaklasik 800 gram olucak. simdiden tesekkur ederim

Drone motoru uçak motoru diye bir şey yok, motor motordur. Modele uygun yeterli thrustı veren, modele göre uygun kvde motor ve prop seçilir. 900 gr thrust veren bir motor ortalama 60-70 gram olacaktır, 70 gramdan nasıl kurtuluyorsun ben bu kısmı tam olarak anlayamadım?