Kumanda(fsi6)+monitör+rc832 besleme

İlgi Alanı
Multikopter
Elimde 3s(11.1v)---1500mah---35C lipo batarya bulunmakta.Ben bu batarya ile 12V Rc832 , 12V monitör , 6V kumanda çalışma gerilimlerine oluşan bir düzenek hazırlayacağım.Nasıl bir devre kurmalıyım.Yardımcı olabilirmisiniz? Ve liponun özellikleri sistem için uygunmudur?

Video alicisi ve monitoru 3s lipo ile besleyebilir, kumanda icin de pil yatagina uygun olculerde 2s life veya 5 hucreli nimh pil paketi alip takarsin. Boylece kumandayi (ve dolayisiyla modeli) guvenilir bir kaynaktan beslemis, riskleri oldukca dusurmus olursun. Kumandanin beslemesini baska hicbir seyle paylasma.

Video alicisi ve monitoru 3s lipo ile besleyebilir, kumanda icin de pil yatagina uygun olculerde 2s life veya 5 hucreli nimh pil paketi alip takarsin. Boylece kumandayi (ve dolayisiyla modeli) guvenilir bir kaynaktan beslemis, riskleri oldukca dusurmus olursun. Kumandanin beslemesini baska hicbir seyle paylasma.
Cevabınız için teşekkür ederim.Lakin kumandam 6V besleme gerilimine ihtiyaç duyuyor.2S lipo (8v - 8.4v) ile beslemek bir sıkıntı yaratırmı?

Bilemiyorum, bazi kumandalar genis bir gerilim bandinda calisiyor, bazilari ise daha dar oluyor. Eger duz 6v istiyorsa lipo yakabilir. Ama dikkat edersen life dedim. 2s life nominal voltaji 6.6v’dur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bilemiyorum, bazi kumandalar genis bir gerilim bandinda calisiyor, bazilari ise daha dar oluyor. Eger duz 6v istiyorsa lipo yakabilir. Ama dikkat edersen life dedim. 2s life nominal voltaji 6.6v’dur.
Fs i6 besleme bilgisi

I've added different sizes of the battery cover versions for everyones battery needs, but keep in mind that the flysky transmitter only takes 4 V - 6.5 V. So If you want to use Lithium batteries you'll need a voltage regulator.

Özetle Emre kardeşim haklı :) ya 2s life ya da voltaj düşürü ile 6V düşürmeden bağlanacak 2s Lipo Kumandayı yakacaktır.

6.5v diyorsa maksimum, life de fazla geliyor bu durumda. Tam sarjli life bile yakabilir belki

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bence en güzeli bolca şarj edilebilir kalem pil alıp, onunla devam etmek. Böylece hem masrafa hem de mecaraya girmemiş olursun.
Gerçekten çok masraf yaptım artık masraf yapmak istemiyorum.Elimde bulunan parçalardan bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum.2S lipo ya 2 Adet direnci seri bağlayıp voltajı yarılayarak.yada potansiyometre yardımı ile bir şeyler yapabilirmiyim?

Step down konvertör alın. Ekipmanın ne kadar akım çektiğini bilmiyorum, ama fiyatı 6 lira civarında, 3 Ampere kadar akıma dayanabilen konvertörler bulabilirsiniz. Akım değerine dediğim gibi dikkat ediniz.

Not: Lehim yapmak gerekecektir. Bir de step down konvertörün multimetre ile çıkış geriliminin ayar edilmesi gerekir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ibrahim aydın