Kumanda üzerinden GYRO Mod Ayarı / Seçimi Nasıl Yapılır ?

Türker üstad değerli bilgilerin için teşekkürler kuyruk servo rodu ile oynayalım en kötü kbar takacam bir tane :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

benim kumandada bu ayarlar yok galiba bunu nasıl yapıcaz o zaman ? :rolleyes:
durumda bu şekilde :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-07-15 at 23.56.44.jpeg
    WhatsApp Image 2017-07-15 at 23.56.44.jpeg
    124.2 KB · Görülme: 9
  • WhatsApp Image 2017-07-15 at 23.59.15.jpeg
    WhatsApp Image 2017-07-15 at 23.59.15.jpeg
    104.3 KB · Görülme: 8

400 sinifi gibi hatri sayilir bir modelin yatak ustunde test edildigini gorunce Oncelikle su bolume bir goz atmani tavsiye edecegim :embarras:

Birebir ayni menuler yok ama mantik ayni. Gyro Temel bilgilerinin anlatildigi diger konulara bakman gerekecek. Ayrica netten bu gyro manual Mutlaka incele.

Kuyruk yon kontrollu, gyro dogrultma yon kontrollu ve ayarlari gibi. Ayni Kumanda ve gryo bizde olmayinca birebir sunu yap dememiz Inan cok zor ne yazik ki :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
400 sinifi gibi hatri sayilir bir modelin yatak ustunde test edildigini gorunce Oncelikle su bolume bir goz atmani tavsiye edecegim :embarras:

Birebir ayni menuler yok ama mantik ayni. Gyro Temel bilgilerinin anlatildigi diger konulara bakman gerekecek. Ayrica netten bu gyro manual Mutlaka incele.

Kuyruk yon kontrollu, gyro dogrultma yon kontrollu ve ayarlari gibi. Ayni Kumanda ve gryo bizde olmayinca birebir sunu yap dememiz Inan cok zor ne yazik ki :-\

evet yatak biraz abartı oldu ama sürekli alana gidip tek tek deneme yapamıyorum. ana pervaneleri çıkarıp derim bundan sonra. yön kontrolu ve gyro etkisi var ancak sürekli bir titreme var. kumanda ayarları bölümünde de gyroyla ilgili pek ayar yok. kumanda uygun olmaya bilir mi ?

can yılmaz' Alıntı:
evet yatak biraz abartı oldu ama sürekli alana gidip tek tek deneme yapamıyorum. ana pervaneleri çıkarıp derim bundan sonra. yön kontrolu ve gyro etkisi var ancak sürekli bir titreme var. kumanda ayarları bölümünde de gyroyla ilgili pek ayar yok. kumanda uygun olmaya bilir mi ?

Gyro etkisi yok. ;) zira gyro nun tepkime yönü ters.
Ayrıca heyecanla modeli ayağa kaldırmaya gayret ederken, aslında pekte ayar konuları tam özümsenmeden yapılıyor bu ayar işleri ilk başlarda, fakat hiç tavsiye etmem, zira ne olduğunu anlayamadan ciddi sıkıntılı bir durum içinde bulabilirsiniz kendinizi diyerek uyarımızı da yapmış olalım.
:saygilar:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kuman'da da menü var ve ayarlama icin yeterli. Bunu zaten yukarıda verdiğim ayar konuları oturup vakit ayırıp izlersen sen de göreceksin.

Heli ayar isi ilk defa yapıyorsa gerçekten insana zor gelir. Ama sen şanslısın ki saatlerce hatta günlerce emek verip video destekli bu konuları paylaştık burada.

Eger sen de kendine yeterli zamanı ayırıp bu konulara bakarsan, rahatlıkla bu ısın üstesinden gelebilirsin. Kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuman'da da menü var ve ayarlama icin yeterli. Bunu zaten yukarıda verdiğim ayar konuları oturup vakit ayırıp izlersen sen de göreceksin.

Heli ayar isi ilk defa yapıyorsa gerçekten insana zor gelir. Ama sen şanslısın ki saatlerce hatta günlerce emek verip video destekli bu konuları paylaştık burada.

Eger sen de kendine yeterli zamanı ayırıp bu konulara bakarsan, rahatlıkla bu ısın üstesinden gelebilirsin. Kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

konuları izledim ve okudum. siz emek harcamışsınız elinize kolunuza sağlık. bende elinden geldiği kadar araştırıyorum ama bazı yerler birbirine karışıyor. Şuan eskisinden iyi aslında. anlamadığım yer kumandadan head gyro ya da rate ayarları yapamadım? bunu yapmamız gerekmiyor mu? birde sürekli bir titreme var rudder verince pal titreyerek yön veriyor. servodan normal halde iken bile ses geliyor.