Kumandadan kontrollü ışık nasıl takarım?

Zafer SAHIN' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Üstte görülen motor, tekerleği içeri veya dışarı harekett ettiriyor, yandaki servo kapakları açıyor, bu resimlerden gözükmeyen iki tane anahtar ise, tekerleğin yuvaya girdiğini yada tamamen açıldığını anlamayı sağlayan sensörler olarak çalışıyor. Doğru mudur ?

Eğer doğru ise buradaki tek sorun motoru sürecek devreyi yapmak çünkü arduino sadece 500mW ve 5V sağlayabilir.

Doğrudur motor takımın içinde bir sonsuz dişli çeviriyor. Hareket sırasında bu sisteme binen yük sadece dişlilerin dönüşü. Görünmeyen anahtarlar ve motorun hareket ettiren sürücü devresi motorun altındaki blokta. Sistem bu haliyle zaten direk alıcıdan aldığı 5 voltla çalışıyor. Güç vermek için başka bir şeye ihtiyacı yoktu.

Yanlardaki servoları karıştırmayın onlar için ayrı bir zamanlayıcı devre var zaten. Bu arada bu devre hem servoları hemde iniş takımını kontrol ediyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pardon sonradan farkettim. Motor bloğun içindeki sonsuz dişliyi çeviriyor. Dişliye bağlı olan parça altta ve üstte bulunan sviçler arasında hareket ediyor. Sviçlerden biri açıldığında verilecek sinyalle motoru tersine çevirebileceğimiz bir program yazmamız lazım.

Türker Akgün' Alıntı:
Söylediklerinizden Şevket Bey dışında hiçbir şey anlamadım. :lollol: :lol: :lol: :lol:

Bakınız 2:05

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada bu tamamen benim cahilliğimle alakalı birşeydir arkadaşlar aman yanlış anlama olmasın. :laugh:

Türker, yüreğime su serptin! Yalnız ben değilmişim! :embarras:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Adminlerim arduino konusu olarak sabitlenecek kadar konu pişti artik Arduino diye bir forum konumuz olsun
Hemen ne demek abi :RCKolik: Arduino ile ilgili önemli mesajlar kopyalanarak yeni bir konu açılmıştır. Arduino konusuna yeni konudan devam edebiliriz :)