Kumandam kanal 4 garip çalışıyor

Emre Tayyar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar bugün kumandamı test ettim(FLYSKY FSİ6X) ve 4. kanal garip çalışıyor:
1.) Throttle en yüksekteyken, sola doğru artıyor yaw kanalı
2.)Throttle ortadayken, yaw kanalını sola sağa yaptığımda %60 gibi bir oranda artıyor ve yavaş yavaş düşüyor ortaya geri alınca
3.)Throttle en üste alınca, yaw kanalı sağa doğru yükseliyor
Bunları kumanda ayarlından, display kanalından gözlemledim ve trim ayarlarıyla düzeltilebilecek gibi değil. Anlam bile veremiyorum. Çok kötü bir zamana denk geldi anlatamam..
Bu durumda yeni kumanda mı almak zorundayım ?(iade edemem 1 ay sonra kontrol ediyorum maalesefffff)
En son yazılım yüklü sanırım 2019 20 Eylül
Çözümü varsa lütfen esirgemeyin, yardımınız için teşekkürler.

Kumandanın kullanma klavuzu mix bölümüne göz gezdir istersen.

Kumandanın kullanma klavuzu mix bölümüne göz gezdir istersen.
Belirli bir oranda hata verirse evet dediğiniz olabilir.
(Mix ayarını mesela throttle a güç verirken yaw kanalı belirli bir oranda azalabilir diye biliyorum.)
Ama o kadar düzensiz ki sanırım ölçümü yanlış yapıyor.

Belirli bir oranda hata verirse evet dediğiniz olabilir.
(Mix ayarını mesela throttle a güç verirken yaw kanalı belirli bir oranda azalabilir diye biliyorum.)
Ama o kadar düzensiz ki sanırım ölçümü yanlış yapıyor.
Düzeldi, düzeltme şeklimiz ise arkadaşım ile dua okumaktı. Komik gelebilir ama gerçekten oldu ve mutluyuz tabi :))

• Haha
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Dua çok önemlidir. Ama bildiğin üzere tedbir de önemlidir. Tedbir olmadan duaya güvenmek anlamsız olacaktır.

Velhasıl dua ile düzeldiğini sandığınız o şey ansızın bozulabilir. Bir güzel araştırıp defalarca deneme yapmadan model emanet etmeyin o kumandaya.

Dua çok önemlidir. Ama bildiğin üzere tedbir de önemlidir. Tedbir olmadan duaya güvenmek anlamsız olacaktır.

Velhasıl dua ile düzeldiğini sandığınız o şey ansızın bozulabilir. Bir güzel araştırıp defalarca deneme yapmadan model emanet etmeyin o kumandaya.
Evet tedbir önemli şimdilik bizi en azından idare edebileceği için bu kumandayı kullanıcaz, fırsat olunca yenisini alıcaz inşallah.