Kuru Aküleri Nasıl Şarj Edebilirim ?

eyber

Uye
Herkese tekrar merhaba, bir sorum olacaktı. Kuru akümü mevcut hobbyking power supply ve turningy balancer ile şarj etmem mümkün müdür. Eğer yapabiliyorsam 3S mi 4s mi seçmeliyim. 1A ile şarj etsem bittiğinde uyarır mı. Böyle bir şey yapmak mümkün mü bilmiyorum. Güç kaynağı 14v veriyor. Kuru akü için sanırım yeterli oluyor bu değer. Balancer da hangi tür ayarı seçmeliyim (LIPO vs..).. Eğer yapamıyorsam yeni bir şarj aleti almam gerekecek. Akü, power supply ve charger'ın özellikleri aşağıda..Şimdiden teşekkürler
VİSİON CP1290 KURU AKÜ
12v 9.0AH
Cycle use 14.5-14.9v
Standby use 13.6-13.8v
İnitial current less than 3.6a
POWER SUPPLY
The Hobbyking PS35 can supply a constant 25A at 14v (Max 350w), making it a perfect power supply for larger chargers such as the HobbyKing ECO6-10 200W or Turnigy A-6-10 200W. Alternatively it can power 2 to 3 smaller chargers at once!
CHARGER
Charging Output: 2 x 80W (160W Total)
Input Voltage: 10~18V DC
Charge Current Range: 0.1~7.0A
Discharge Current: 0.1~1.0A
Discharge Power: 2x5watt
Balance Current Drain: 300mAh/cell
Li-XX Cell Count: 1~6S
Ni-XX Cell Count: 1~15S
Pb Battery Voltage: 2~20V
Battery Setup Memories: 5
Intelligent Temp Control: Yes
Cooling: Single fan

KURU AKÜ ŞARJ

Emin olmamakla birlikte, Lipo değil, Pb şarj seçeneğini seçmeniz gerekir diye düşünüyorum.

KURU AKÜ ŞARJ

Hocam sen Pb dediğin an googlda search ettim ve aşağıdaki linki buldum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

KURU AKÜ ŞARJ

Bilgine sağlık üstadım. Bitince haber verir herhalde bu durumda. ve aküyü taktıığımızda o andaki doluluk oranını; dolduğunda da öğrnebiliriz sanırım.

KURU AKÜ ŞARJ

Bir video daha buldum belki başkalarının da ilgisini çeker.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

KURU AKÜ ŞARJ

Ben kurşun bataryaları özel araç/motorsiklet şarj ünitesi ile şarj ediyorum.

Böyle bir imkan olduğunu da görmüş oldum.

Faydalı bilgiler için teşekkürler.

KURU AKÜ ŞARJ

%p Emre beye teşekkürler...

Zamanında benim de ihtiyacım olmuş ve araştırınca aynı sonucu bulmuştum. Forumda konusu var zannediyordum ama yokmuş :embarras:

Böylece bu eksikliği de doldurmuş olduk :thumbup: Soru ve cevap için teşekkür eder, konuyu indeks sayfamıza ilave edelim :RCKolik:

Arkadaşlar peki bu pb battery secenegi revolectrix ürünlerinde yok hangisini seçeceğiz gt 500 icin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi: