Lehimsiz Konnektor : 300A Supra X Connector

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Özellikle son dönemde konnektör sektöründe devrim niteliğinde yeni dizaynlar ile piyasada kısa sürede lider duruma geçen RCProPlus (Supra X) firmasından bir yenilik daha :thumbup:

Artık konnektör yapımında LEHIM eziyetine son

Şu an ilk çıkan bu tip sadece kalın kablolar 06 AWG için geçerli ve 300A dayanıklı model.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pek yakında daha küçük kesitler için de çıkmasını bekliyoruz :thumbup: Henüz videolu anlatımını bulamadım. Ama resimler zaten olayı acıklıyor diye düşünüyoruz ;)

REB12806 NTS Pro S12 P6 Specs:
-- Uygun Kablo kesiti : 06 AWG
-- Temas Direnci : 0.17 m.Ohm
-- Peak akım değeri : 350A
-- Sürekli Akım değeri: 300A
-- I.D.(Female):12mm

Bence en iyi iletim için lehim şart. İlk başlarda iletim kaybı olmayabilir ama zamanla ortam koşullarından dolayı oksitlenme dolayısıyla iletim kaybı, aşırı ısınma gibi sorunlar oluşabilir. (akülerin kutup başı gibi)

Belki şunu düşünmüş olabilirsiniz : e connectörler birbirlerine lehimsiz temas ediyor. Orada durum farklı çünkü, girip çıkarken zımpara etkisi yaratıyor dolayısıyla kendi kendini temiz tutuyor connectör.

Seviyoruz lehim yapmayı, özellikle de kaliteli ısı ayarlı havyadan sonra son derece keyifli hale geldi... Yine de güzel gelişmeler bunlar, şikayetimiz olmaz alternatiflerden...

Şahsen lehim yapmak benim için çok keyif verici.Bu gidişle konnektör lehimlemek durumunda kalmayacağız.Fakat ben daha önce lehimin kopması üzerine birkaç defa uçuş alanından uçmadan döndüğüm oldu.Bu konnektör ile uçuş alanında lehim yapmaya gerek kalmadan konnektörü çok kısa bir süre içerisinde değiştirebileceğiz.Bence güzel bir gelişme... %p

Güzel bir gelişme bence de. :thumbup:

Yalnız bu tarz uygulamalarda teknolojiyi biraz geriden takip edip bir süre gözlem yapmakta fayda var her zaman. :laugh:

Uzun süreli kullanımda ne olur, soğuktur sıcaktır ne yapar, vibrasyona dayanır mı gibi gibi......... :)