LiPo iç direnci diye diye bi hal olmuştunuz! :)

İşler değişti. Sağolsun akıl vermeyi ve yapılanı beğenmemeyi adet haline getirmiş arkadaşlarımız var ve onların sayesinde sürekli daha iyiye ilerleyebiliyoruz! Yapılan iç direnç ölçüm sistemine binbir kusur buldular. Neymiş tek tek hücre bazında göstermiyormuş. Yahu total iç direnç artıyorsa zaten bir hücre gidik demektir. Onu bulup değiştirecek halin yok ki. Pil ya çöpe gidecek, ya dikkatli kullanılacak ya da parçalanıp daha küçük bir pil yapılacak. Ama ço bilene laf anlatmaktansa istediğini yapmak daha kolay.
2S - 6S arası pilleri balans konnektörü ile bağlayıp hem anlık hücre gerilimlerini görmek, bir butona basıp 3 saniye içinde hem total hem de hücre bazında iç dirençleri ölçmek için yeni bir devre geliştirdim... Buyurun...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi bir de ekrandaki değerlerin yanında kaçıncı hücre olduğunu da belirtseniz, bu arada 1 adet rica ederek, sipariş vermiş de olayım. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Abi bir de ekrandaki değerlerin yanında kaçıncı hücre olduğunu da belirtseniz, bu arada 1 adet rica ederek, sipariş vermiş de olayım. :saygilar:
Böyle olur mu???

Evde kalınca bazı değişiklikler ile yeni bir prototip ürettim... Artık 1S pilleri de ölçebiliyor. Voltaj ölçümündeki kritik dirençler tamamen metal film direnç (düşük toleranslı) olarak kullanıldı. Olası bir pili ters bağlama durumu için de koruma eklendi.

Voltaj ölçümündeki kritik dirençler tamamen metal film direnç (düşük toleranslı) olarak kullanıldı.
Eyvay eyvah bu hiç iyi olmadu abi :eek: Sen şimdi bizim kritik dirençler ALTIN, pardon metal film :laugh: kaplı diye dünyanın parasını istersin :lollol::lol:

Eyvay eyvah bu hiç iyi olmadu abi :eek: Sen şimdi bizim kritik dirençler ALTIN, pardon metal film :laugh: kaplı diye dünyanın parasını istersin :lollol::lol:
Ehh ben ortadoğuluyum. Krizleri fırsata çevirmeyi bilirim! :p

Senin ne işin var Sümer abi evde, yaşı küçük olanlara birşey olmuyormuş. :) Kesin öğrenciler biraz rahat etmek için seni kandırıp eve göndermişlerdir. :lol:
Artık intel'e rakip olman için hiçbir mani kalmadı bu durumda. :laugh:
Piper'dan kalan balsalar var. Onları yontarak yonga üretmeyi planlıyorum!