Lipo Pillerde İç Direnç Değerleri ve Önemi

Tamer gelip seni döverim. Kumanda pilinin iç direnci ölçülmez. Çekeceğin hepi topu 100 mA akım yahu!!!
Siz zahmet etmeyin abi ben gelirim Türkiye'ye orda döversiniz.:lol: Şaka bir yana elbette çok yüksek akım çekmeyeceğini biliyorum.Beni endişelendiren bu bataryayı kullanmamda güvenlik açısından sorun teşkil edip etmeyeceği...Bir önceki şarj etmemde ise 12.3V'a kadar şarj olmuştu.Şarj cihazında problem olacağını düşünmüyorum diğer bataryalarımı da onunla şarj ediyorum.Bu konuda bilgisiz olabilirim abi,mazur görmenizi temenni ediyorum.Saygılar.:)

• Sevdim
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bak hala konuşuyor... Evladım tak şu pili kumandana git uç. Bu arada 7 Haziran Hezarfen Model Uçak Festivali ile ilgilenir mi sizin ekip?
Peki abi :).Akademik takvime bir göz attım da final dönemine denk geliyor.Sınavlar erken biterse gelmeyi çok isterim.İsterseniz Facebook dernek sayfamızda paylaşabilirim festivali hatta afiş falan varsa dijital ortamda.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Peki abi :).Akademik takvime bir göz attım da final dönemine denk geliyor.Sınavlar erken biterse gelmeyi çok isterim.İsterseniz Facebook dernek sayfamızda paylaşabilirim festivali hatta afiş falan varsa dijital ortamda.
İyi olur. Bir de adres alabilirsem poster falan gönderelim.

Merhaba,
Bir konuda bilgi rica ediyorum. Pili şarj ederken kullanılan adaptör konnektörler iç direnç ölçümünde etkiler mi?
Bunu şundan soruyorum. Sıfır diye aldığım pillerde iç direnç ölçümü yapıyorum 15-17 ohm çıkıyor.
Arada XT30 u XT60 a çeviren adaptör kullanıyorum. Bundan olabilir mi?
Yoksa piller sıfır değil mi?

Teşekkürler.

Tabiki etkilerde 15ohm - 17 ohm sıfır pil için büyük değer . 2 yıldır kullandığım pillerin şarj esnasındaki iç direnci.8-12 ohm arası.

İnternette biraz araştırdığımda 1300-1500Mah lik 70C pillerde 15mohm üzeri problem olurken, 450 Mah 70C lipo pillerde 30 mohm üzerinde problem olduğunu okudum.
Yani 2S 450 Mah 7oC pilde 15-16 mohm normalmiş sanırım?