McDonnell Douglas MD-11 Kompozit Model

@Türker ören bey, benzer projelere cesaret edebilecekler için çok değerli bilgiler. Ayrıca, bir yandan bir işi yapmaya çalışırken, diğer yandan da video vs çekebilmek kolay değil. Keşke yakın olabilseydik, işten anlamam ama, en azından çay kahve yapımına yardım ederdim. 😞 Elinize, emeğinize sağlık. 👏

@Türker ören bey, benzer projelere cesaret edebilecekler için çok değerli bilgiler. Ayrıca, bir yandan bir işi yapmaya çalışırken, diğer yandan da video vs çekebilmek kolay değil. Keşke yakın olabilseydik, işten anlamam ama, en azından çay kahve yapımına yardım ederdim. 😞 Elinize, emeğinize sağlık. 👏
Ömer bey güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Keşke misafirim olsanız mutluluk duyarım çaylar kahvelerde benden. Bu konuda haklısınız bu proje çok uzun soluklu, oldukça da mesai istiyor. Bir yandan projemi aksatmadan devam ettirip, bir yandan da video çekmek zor oluyor bu videoları kurgulayıp düzenlemek ayrı bir mesai ama hiç sorun değil öğrendiğim 1 kelimeyi bile ihtiyacı olan biriyle paylaşabiliyorsam yeterli. Kanat kesimi içinde bir video serisi hazırlamayı düşünüyorum tabi bunlar hep asıl projeyi geciktiriyor ama keyif alıyorsak yeterli!

Üstadım ellerine sağlık , çok detaylı ve doyurucu bilgilerdi %p
Bu işlemleri yaparken bir de video çekip ,editlemek ayrı bir emek ,ayrı bir mücadele :bravo:
Jelkot kısmında marka vermemek ,reklam olmasın diye düşünülmüş bir ayrıntı diye tahmin ediyorum.
Kendi projem için altın niteliğinde kaynak olacak bu konu ,mükemmel bir referans olacak , belki marka konusunda ve jelkot için tabanca konusunda özel olarak rahatsız edebilirim :)
Konuyu mümkün olduğunca takibe devam :halay::saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Jelkot kısmında marka vermemek ,reklam olmasın diye düşünülmüş bir ayrıntı diye tahmin ediyorum.
Kendi projem için altın niteliğinde kaynak olacak bu konu ,mükemmel bir referans olacak , belki marka konusunda ve jelkot için tabanca konusunda özel olarak rahatsız edebilirim :)
Evet bunu ben de fark ettim videoları izlerken. Reklam olmasın ya da birileri videoyu izledikten sonra dedikodu yapmasın diye özellikle bazı markaların isimlerini söylemediğini düşünüyorum.

Peki @Türker ören hocam kullanılan malzemelerin markalarını burada mesaj olarak yazsanız sizce sorun olur mu ?
Ben de bunları videoları topladığım mesajının içine taşırım, böylece her şey derli toplu bir yerde olmuş olur, ne dersiniz ?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Evet bunu ben de fark ettim videoları izlerken. Reklam olmasın ya da birileri videoyu izledikten sonra dedikodu yapmasın diye özellikle bazı markaların isimlerini söylemediğini düşünüyorum.

Peki @Türker ören hocam kullanılan malzemelerin markalarını burada mesaj olarak yazsanız sizce sorun olur mu ?
Ben de bunları videoları topladığım mesajının içine taşırım, böylece her şey derli toplu bir yerde olmuş olur, ne dersiniz ?

Tabiki olabilir ama ben özellikle fırınlama vb işlem yapmadığımdan markanın pek bir önemi yok. Ama dilerseniz 3. Bölümü de tamamlayayım hepsini buradan yazarım siz de dediğiniz yerde derleyip toplarsınız. Verimli olur.

Üstadım ellerine sağlık , çok detaylı ve doyurucu bilgilerdi %p
Bu işlemleri yaparken bir de video çekip ,editlemek ayrı bir emek ,ayrı bir mücadele :bravo:
Konuyu mümkün olduğunca takibe devam :halay::saygilar:
Her zaman destek olmaya çalışırım. Beni tanıyanlar bilir, asla böyle işlerden kaçmam dilediğiniz zaman görüşebiliriz.

@Mehmet Kucuksari malzemelerin resimlerini aşağıda paylaşıyorum

1. Zımpara SİA marka kuru 120 ve 180 bu markanın sahteleri çok oto boyacıdan görerek almakta fayda var.
2. 600 ve 800 ıslak sulu zımpara yine oto boyacıdan alınabilir marka farklı olabilir
3. Epoksi teknomarin ERA-4000
4. Kumaşlar kompozitpazarından aldım
5. Plastik raspa silikon raspa (kavisli yerlerde çok işe yarıyor) ve macun karmak için geniş demir levha yine oto boyacıdan alınacak
6. Çelik macun puttymaster oto boyacıda var ama kolay zımparaya gelen bir marka bulursanız daha berimli olabilir
7. Filament Filamix marka PLA kullandım gayet memnunım toplu alımda fiyat da yapıyorlar
8. Kuru ve sıvı vaks resimlerini attım kompozitpazarından aldım
9. Astar Sintaş 4+1 2K dolgu astarı ve sertleştiricisi internetten aldım. Ayrıca Akrilik tinerde gerekiyor astar hazırlamak için oda internetten alındı.
10. Kendinden astarlı jelkot teknomarin den aldım hs 1555 teknopox diye geçiyor ben gri tercih ettim bunu alırken firmayı arayıp doğru tatif etmek gerekiyor başka malzeme gelmesin.
11. Westsystem epoksi aldım buda birleştirmelerde ve çok hafif macunu var macunlamada kullanıyorum biraz pahalı ama alternatifini bulamadım. 105-206 epoksi 410 toz macun micro light olan çok hafif ve yapıştırıcı olarak da 403 mikrofibers hepsini almak lazım
12. Kompresör kullanacaklar için boya tabanca seçimi 1.7mm olmalı astar ve jelkot için ayrıca boya ve vernik için de 1.3mm tabanca gerekiyor.
13. Fırça no1 olan kıl bırakmayan basıt bir fırça ueterli
14. Bolca selülozik tiner malzemeleri temizlemek için gerekiyor.

Aklıma gelenler bunlar aşağıya resimlerini de paylaşıcam.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu gün kendime izin verdim. E hak ettim yahu!!

Bu gün kendime izin verdim. E hak ettim yahu!!

Sanki birazdan yolcu alımına başlayıp kabin crew check yapacaklarmış gibi 🤣 Harika görünüyor 👏👏👏