Merhabalar.. Anil Cevik

anil74

Yeni Uye
selam abiler arkadaşlar
ben de aranıza yeni katıldım.az önce wl v911 4 kanal mini helikopter sparişimi verdim.umarım çabuk alışabilirim.bu modelle ilgili tecrübesi olan varsa dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirirse sevinirim

Merhabalar.. Anil Celik

Hosgeldiniz Anil Bey,

V911 ucurmasi oldukca kolay ve ev icin ideal bir modeldir. Takilacaginiz cok bir konu oldugunu düşünmüyorum. Olursa da V911 kullanicisi olan uyelerimiz size yardimci olacaklardir.

Madem bu hobiye giris yaptinzi, en kisa sure icerisinde simulator kumandasi ve sim kurarak duzenli calismalara baslayin.Zira v911 4 kanal bir Heli ama sonraki modelleriniz 6 kanal olacagi icin mutlaka sim calismasi gerekiyor.

Forumda ihtiyaciniz olan her turlu bilgi mevcut. Yeni baslayanlar ve simulator bolumunden baslayarak yavas yavas tum konulara bakmanizi tavsiye ederim.

Simdiden keyifli forumlar :saygilar:

Merhabalar.. Anil Celik

teşekkür ederim.1,5 ay sonra askere gideceğim.o zamana kadar bunla biraz heves gidermek istiyorum.geldiğimde mutlaka simulasyonla çalışıp daha ileri modellere geçiş yapmayı düşünüyorum

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl ÇEVİK' Alıntı:
teşekkür ederim.1,5 ay sonra askere gideceğim.o zamana kadar bunla biraz heves gidermek istiyorum.geldiğimde mutlaka simulasyonla çalışıp daha ileri modellere geçiş yapmayı düşünüyorum
O zaman V911 çok daha yerinde bir tercih olmuş %p Unutursak söylemeyi, şimdiden hayırlı teskereler sana ;)

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl Bey hoşgeldiniz,
V911 bencede bu hobiyle tanışmak için son derece elverişli bir model. %p
Şimdiden hayırlı tezkereler ve keyifli forumlar. :saygilar:

Merhabalar.. Anil Celik

Kumanda arizasi sebebiyle iade ettigim v911 yerine abisi olan v913 almis bulunmaktayim
büyüklük açisindan cazip edici bir model.hava yagmurlu oldugundan dışarida ucuramadim daha.birde kutusundan yedek batarya cikmadi.heliyi sarj aletine bahlayip sarj ediyorum.911de bataryalari doldurup heliye takiyoduk.acaba benimkinde mi sorun.sizde yedek batarya cikti mi kutudan

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl Bey,

Hatırladığım kadarı ile forumumuzda V913 kullanıcı yok :embarras: Ama aşağıdaki satış linki ve kutu videosuna göre paket içinden sadece 1 ADET PIL çıkıyor :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar.. Anil Celik

Kullanim klavuzundada ekipman kisminda 1 adat pil yaziyor ama kuyudan cikmadi..arayip gönderilmesini istiycem.tesekkür ederim ilginiz icin

Merhabalar.. Anil Celik

Önemli bi sorum olacak ama telefondan girdigimden fotograf paylasamiyorum.

Bana özelden gmail adreaini atacak olan abiler olursa sorunumun fotosunu aticam

yardimlarinizi bekliuorum

Merhabalar.. Anil Celik

Teşekkür ederim mehmet bey.yolladim mail i umarim aciklayici olmustur

Merhabalar.. Anil Celik

mehmet bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim mail attım ama gittimi bilmiyorum şimdi bilgisayardan resim koyma fırsatım oldu

sorun burdaki dengesizlik mi bilmiyorum ama helikopter hover pozisyonundayken sağ öne doğru hafif eğik duruyor.acaba ben mi kuruntu yapıyorum.resimdeki olması gereken mi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl bu modeli tanımıyorum ama bence normal değil. Ben olsam ilk önce kumandamda trim var mı diye kontrol ederdim. (Fotoğrafta aileron kanalında ve belki elevatörde de trim varmış gibi gözüküyor.) Trim dediğim şey sticklerin aks hizalarında bulunan, modele düzeltme vermek için kullanılan küçük düzeltme kontrol düğmeleridir.
Eğer trimler sıfırsa ben olsam model bu şekilde sağlıklı uçuyor mu diye denerdim önce. Muhtemelen uçmayacak ve kalkar kalmaz ileri sağa doğru hareketlenecektir. Eğer böyle oluyorsa yapman gereken mekanik olarak swashplate'ini paralel olacak şekilde ayarlamak olacak. Yani link boyunu kısaltabilirsin veya servo kolunu söküp bir tık aşağıya takabilirsin. Böylece swashplate'in paralel olmuş olur ve herşey yoluna girer diye düşünüyorum.

Merhabalar.. Anil Celik

teşekkür edrim türker bey bende kısaltmayı düşünmüştüm ama sökmem gerekecek galiba önce.daha önce hiç yapmadığım için tereddütlerim var ama deniycem.resimdeki okun ucunun gösterdiği yer birbirinden ayrılır mı acaba o zaman sökmeme gerek kalmaz helikopteri

internette dolaşırken bu video gözüme çarptı benimkine benzer bi sorun galiba.yabancı dil olmadığından anlayamadım tabi :rolleyes:

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl ÇEVİK' Alıntı:
teşekkür edrim türker bey bende kısaltmayı düşünmüştüm ama sökmem gerekecek galiba önce.daha önce hiç yapmadığım için tereddütlerim var ama deniycem.resimdeki okun ucunun gösterdiği yer birbirinden ayrılır mı acaba o zaman sökmeme gerek kalmaz helikopteri
Evet ball-link'leri söküp çevirerek linkleri uzatıp kısaltabilirsiniz. Ama benim gördüğüm kadarıyla bu şekilde mesafe kurtarmayacak gibi.
Bence en sağlıklısı servo kolunu söküp aşağı doğru bir tık kaydırmak. Zaten dikkat ederseniz servo merkezlediğinde diğer servo koluna göre çok daha yukarıda duruyor.