Merhabalar.. Anil Cevik

Merhabalar.. Anil Celik

sorunum tam olarak bu desem daha iyi olacak.havadayken o kollar eşit seviyede değil.ya bu model böyle yada ben bi sorun arıyorum.dikkat edilirse videodaki helikopterde tam düz değilde sağa yatık duruyor gibi bide öne gitme eğilimi var sürekli

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl ÇEVİK' Alıntı:
sorunum tam olarak bu desem daha iyi olacak.havadayken o kollar eşit seviyede değil.ya bu model böyle yada ben bi sorun arıyorum.dikkat edilirse videodaki helikopterde tam düz değilde sağa yatık duruyor gibi bide öne gitme eğilimi var sürekli
Anıl o yüzden birşeyi değiştirmeden önce uçup kontol etmeni istedim. Pervanenin drift etkisini nötürleyebilmek için bilinçli olarak bu şekilde yapılmış belkide.
Önemli olan helikopterin hover'dayken sürekli bir yöne gitme eğilimi var mı ? Varsa müdahale etmelisin.

Merhabalar.. Anil Celik

en iyisi havalar düzeldiğinde açık havada denemeler yapayım kapalı alanda alacagım sonuç pek isabetli olmaz sanırım

Merhabalar.. Anil Celik

Anıl tam anlamadım ama sen bunu hover kaldırıp uctun mu ucmadın mı ?

Eğer uçuş sırasında seni rahatsız etmeyecek şekilde bir tarafa gidiyorsa trim ile düzeltebilirsin. Bana göre Koaksiyel helilerde bu durum normal. Mesela aşağıdaki Solo Pro helinin sol tarafındakı (Kuyruk tarafından bakılınca) iniş takımı diğerine göre özellikle yüksek yapılmış durumda

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar.. Anil Celik

haklısınız bu bi özellikte olabilir ama kafama takılmıştı.hover da tutarken bi yöne kaçıyor mutlaka trimle düzelticem artık.

yağmurlar kesilirde dışarıya çıkabilirsem dışarıda trim yapmak istiyorum.odadaki hava akımı beni yanılyabilir her ne kadar çok hafif bir model olmasada