Mikado Logo 690 SX Maiden - TAkgun

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Merhaba Arkadaşlar,

Aylar önce Emre kardeşimden aldığım Mikado Logo 690 SX modelinin bugün itibariyle ilk uçuşunu gerçekleştirebildik. :laugh:

Geçen hafta maiden'ımızı yapmaya niyetlenmiş ama yaşanan ufak aksilikler sebebiyle başaramamıştık. Bu hafta sahada yeni bir sürprizle karşılaşmayalım diye Mehmet abiyle arka bahçede en azından skidlerimizi yerden keselim diye düşündük. :)

Çok şükür herşey yolunda gitti ve eksik ayarlarımızı da (Governor Storage) tamamlayarak bir dakikalığına skidlerimizi yerden kestik. :hoppa: :hoppa:

Epey heyecanlı geçti sizlerle paylaşmak istedik. :thumbup: Keyifli seyirler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muhtemelen bu bir dakikalık video sizi kesmedi. :lollol: Ama üzülmeyin gelelim ayar ve sohbet kısmına. Bildiğinizi gibi bizim hobide geçerdiğimizi zamanın küçük bir kısmı uçuş eylemi ile geçiyor, büyük kısmı ise aşağıdaki gibi. :lollol: :lol: :lol:

Öncelikle buradan birkez daha bize her türlü desteği veren Emre kardeşime teşekkür etmem gerekiyor. Aklımıza ne takılsa aradık ve kanlı canlı sonuna kadar desteğimizi aldık. :thumbup: :bravo: Üstelik forumda konusunu bile açmış ve her türlü bilgiyi paylaşmış olmasına rağmen :eek: Bizimki tamamen şımarıklık. :embarras: Kardeşimize nazımız geçiyor nasolsa diye neredeyse taciz ettik. :lol: :lol: :lol:

Şimdi isimlerini tek tek sayamayacağım bizimle aynı heyecanı duyan bütün RCKolik ailesine de yeri gelmişken teşekkür ederim. :RCKolik:

Önce ayar videomuzu paylaşalım :

Sıra sohbet muhabbette : :laugh:

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Mikado Logo 690 SX Maiden

Evet üstüne bir iki de güzel resim paylaşalım :hoppa:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli

Tekrar gozumuz aydin diyorum :halay: :yuppi: Gecen hafta yasanan aksilikler sonrasi Bugun gercekten cok keyifli gecti :hoppa: insallah bu zevkli anlari videolarimiz ile sizlere de gecirmisizdir :thumbup:

Bu arada birazdan 2. mesaja guzel 2-3 resim de geliyor :RCKolik:

Mordo Ortaşı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Hayırlı uğurlu olsun,keyifli ve kırımsız uçuşlar dilerim... :bravo: :bravo: :bravo:

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli

Abi kırımsız uçuşlar dilerim, hayırlı uğurlu olsun

Tamer Kaymakçı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli

Kazasiz belasiz isallah Turker :thumbup:

Ahmet ATICI

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi

Türker, tekrar hayırlı uğurlu olsun.Kırımsız bol ve keyifli uçuşlar dilerim. :saygilar: :bravo: :thumbup: :halay: :halay:

Fatih Başaran

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli

Hayırlı olsun.. Kırımsız uçuşlar Türker...

Sent from my iPhone using Tapatalk

arda

Kıdemli Uye
Hayırlı uğurlu olsun Türker abi.Kırımsız keyifli uçuşlar diliyorum. :thumbup:

hakandaspinar

Çalışkan Uye

Hayırlı olsun kazasız bir şekilde bol keyifli uçuşlar dilerim.

thor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli

Hayırlı olsun Türker'im , kırımsız ve süper uçuşları olsun inşallah... :thumbup:
Governor ayarını yükte yapmak ve hele ki side-in pozisyonda denemek gerçekten heyecana ayrı bir heyecan katmış...Her baba pilotun yiyeceği bir lokma değildi bana göre... :evil:
Sorunsuz ve güzel bir şekilde yapılan ayar ve maidenden sonra , çılgın uçuşlar , şiddetli kırbaçları sabırsızlıkla bekliyoruz... :bravo: :halay:

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli

Güne ait resimlerimiz 2.mesaja ilave edilmiştir :thumbup:

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli

Hadi tekrar hayırlı olsun, kırımsız uçuşlarınız olsun inşallah :) Bu modelin standart kafa devri 2000, 1800 bile low rpm olmaya başlamış oluyor. Ama modelin özelliği, en hafif 700 sınıfı olması ve benim kadar uçabilen biri bile bu modeli 1600 devirlerde çok rahat ve çok keyifli kullanabiliyor. Hemde çok yakışıklı model, nazar değmesin, maşallah ;D

Scorpionun bu paller takılı kalibrasyon işi bana pek garip gelmiyor, zira benim büyük modellerde ilk kullandığım esc scorpion, ikincisi ise hobbywing, ikisi de paller takılı şekilde kalibre ediliyor. Benim açımdan, castle gibi kalibre edilmeyen escler daha farklı geliyor, kullanmadığımdan olsa gerek :)

Maiden videosundaki kuyruk salınımı biraz gain yükseltilirse düzelir gibi geldi bana. Telefonda görüşürken videoyu görmediğim için biraz derinlere daldık, ancak 2-3 puan gain ile çözülür gibi geliyor bana, bir denemek lazım. Tabi low rpm işi hem helikopterin, hem ünitelerin standardı dışına çıkmak oluyor, bu açıdan özellikle kuyrukla güreşmeye hazır olmak gerek. Zaten baştan beri orjinali olan 105 yerine 115mm kuyruk pali kullanmak da bu güreşte bizi biraz daha avantajlı duruma getiriyor. Kafa devri düştükçe kuyruk da düştüğü için, kuyruk üzerindeki hakimiyet biraz daha zorlaşıyor. Birkaç denemeden sonra kuyruğu da canavar gibi yapar ve keyifli keyifli uçarsınız, biz de izleriz :) Maiden ve heli tekrar hayırlı olsun, arada gelir bir severim bebeyimi :D