Mikado Vbar Control Touch İnceleme / Tanıtım

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Eskiden gümrük ödemek bir üzüntü kaynağıydı. Şimdi sevinir olduk, oh oh sadece gümrük ödemekle kurtuldum diye... Allah devletimize zeval vermesin. Belki de bunlar daha iyi günlerimizdir :rolleyes:
Evet ne yazık ki, geldiğimiz b.k noktanın kısa bir özeti......

@Emre Biçen inşallah yeniden inceleme ile ilgili yeni talebini bu sefer mantıkla karşılarla da, sorun kısa sürede çözülür :embarras:

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Özel kargoların hepsi aynı. En iyisi tracked&signed Royal Mail, İngiltere den aldıysanız.

• Beğen
Tepkiler: Emre Biçen
İlgi Alanı
Heli
Emre öncelikle geçmiş olsun kumanda ve lipo tarzı ürünler Ups kargo ile gümrükte genelde sıkıntı çıkarıyorlar ben son 3 ay içerisinde 2 adet Vcontrol önceki seri Ve Bir adet Vcontrol Touch satın aldım ve Bir tane de Spektrum DX 9 Black satın aldım tabi bu kadar kumandayı gruptaki diğer arkadaşlarıma ve kendim için satın aldım bu senin bahsettiğin durumlarlar karşılaşmadın Mikado kumandalarda sadece %20 gümrük bedeli ödeyerek adrese teslim ettiler en son siparişim olan DX9 İçin %20 gümrük vergisi %20 ötv tahsilatı yaptılar senin durum muhtemelen Ünsped denen gmv den kaynaklı kumanda için asla kimse %20 Vergi artı %20 de ÖTV dışında başka ücret talep edemezler bence iade et başka kargo üzerinden satın almayı dene derim

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Emre öncelikle geçmiş olsun kumanda ve lipo tarzı ürünler Ups kargo ile gümrükte genelde sıkıntı çıkarıyorlar ben son 3 ay içerisinde 2 adet Vcontrol önceki seri Ve Bir adet Vcontrol Touch satın aldım ve Bir tane de Spektrum DX 9 Black satın aldım tabi bu kadar kumandayı gruptaki diğer arkadaşlarıma ve kendim için satın aldım bu senin bahsettiğin durumlarlar karşılaşmadın Mikado kumandalarda sadece %20 gümrük bedeli ödeyerek adrese teslim ettiler en son siparişim olan DX9 İçin %20 gümrük vergisi %20 ötv tahsilatı yaptılar senin durum muhtemelen Ünsped denen gmv den kaynaklı kumanda için asla kimse %20 Vergi artı %20 de ÖTV dışında başka ücret talep edemezler bence iade et başka kargo üzerinden satın almayı dene derim
Benim bir abimde geçtiğimiz ay 30cc bir p51 uçak satın aldı, gelirdi gelemezdi derken hiç sıkıntısız telsim ettiler?

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
İyi dilek ve yorumlar için teşekkürler.
Malesef paketim unsped' tarafından işlem gördüğü için yapılan muamele tam anlamıyla yolmak amaçlı. Bende yolunmak istemediğimden:D paketimi geri gönderiyorum, tabi bunun için karşılıklı firmalar iletişim kurduktan sonra olacak bakalım bekliyoruz :) Bu arada dhl ile göndermesini isteyecem tabi geri iadesi sağ salim olursa. Neyse ilk kez bu kadar telefon görüşmeli ve sıkıntılı bir gümrük süreci yaşadım, açıkcası hevesimi kaçırdılar, arkadaşlar diyorki hobiyle felan uğraşmayın eğer uğraşacaksanız yolunmanız gerekir:lollol: diye neyse ups ile ilk ve son ilişkim bu olacak.

Daha alınacak çok şey var abi, dakika bir gol bir bu ne böyle:evil:

Amaaaa o kumanda buraya gelecek :lol:

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Dhl de farkli degil. Daha bu gumruk isleri bu kadar karismamisken bile dhl ile cok sorun yasadim, cok sac bas yoldurdular bana. Ben simdiye kadar sadece tek bir kere urun geri gonderdim, o da dhl’di.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Dhl de farkli degil. Daha bu gumruk isleri bu kadar karismamisken bile dhl ile cok sorun yasadim, cok sac bas yoldurdular bana. Ben simdiye kadar sadece tek bir kere urun geri gonderdim, o da dhl’di.
Evet. Ben de söyledim bunu. Özel kargoların masrafları hemen hemen aynı.

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Aynen, zamanında dhl ile hep sorun yaşıyorduk, ups ise nispeten problemsizdi. En azından paket üzerinde yazan düşük fiyata inanıyorlardı ve vergisiz geçirebiliyorduk. DHL ise bu beyanlara kesinlikle inanmıyor ve küçücük kutuları bile açıp vergi çıkarmaya hatta yurtdışında ödediğimiz vergi düşmüş fiyattan değil de vergi dahil fiyattan hesaplayıp, vergili fiyatın vergisini alıyorlardı.

Artık görüyoruz ki Ünsped müşavirlik ile birlikte ups de o yola girmiş. Al birini vur ötekine olmuş....

Bu da konusu:

• Beğen

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
DHL eskiden en sıkıntılı firma idi, şimdi güvenliğimiz UPS benzer sorunlar yaşanıyor :( Ne yapmalı, hangisini seçmeli :rolleyes: gerçekten büyük sıkıntı :embarras:

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bence UPS'in ÜNSPED ile çalışması sıkıntı,
UPS 'e yazsak aslında bence etkili olur diye düşünüyorum, en azından bu şekilde kötü niyetli uygulamaları 15-20 kişi yazsak, illa ki bir aksiyon alırlar,
UPS global bir firma sonuçta,
DHL- gümrük konusuna katılıyorum, ama gümrüğü ödediğiniz sürece ürün geliyor, bizim durum farklı, adamlar kafalarına göre ithalat prosedürüne tabi tutmaya filan çalışıyor. Burada amaç ya kalın bir fatura çıkartmak yada ürün gümrükte kalsın, kendileri el altından alabilsinler. Bu adamların elinde telefon internet yok mu ? biliyorlar 5bin ₺'lik kumanda olduğunu da nası üzerine çökeriz derdindeler.

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
K
Bence UPS'in ÜNSPED ile çalışması sıkıntı,
UPS 'e yazsak aslında bence etkili olur diye düşünüyorum, en azından bu şekilde kötü niyetli uygulamaları 15-20 kişi yazsak, illa ki bir aksiyon alırlar,
UPS global bir firma sonuçta,
DHL- gümrük konusuna katılıyorum, ama gümrüğü ödediğiniz sürece ürün geliyor, bizim durum farklı, adamlar kafalarına göre ithalat prosedürüne tabi tutmaya filan çalışıyor. Burada amaç ya kalın bir fatura çıkartmak yada ürün gümrükte kalsın, kendileri el altından alabilsinler. Bu adamların elinde telefon internet yok mu ? biliyorlar 5bin ₺'lik kumanda olduğunu da nası üzerine çökeriz derdindeler.
Katılıyorum Kağan, Çin' den millet çatır, çatır taranis kumanda getiriyor kimseye birşey olmuyor

• Beğen