Mikado VBar NEO -- IMU Sensor Fail Hatası Hakkında Bilgilendirme...

fatih cebir' Alıntı:
Çok emin değilim ama güncelleme yapmıştım galiba :-\
RMA servisten gelen son cevaba göre 1 onceki versiyon varmış üzerinde.

Bu da Rasimin son yazdıklarını doğruluyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim hatırladıgım masa üstü bilgisayarı güncellemem oldu galiba, leptop güncellememiştim güncelleseydim belkide kırım olmazdı

Artık olan oldu çözümüne bakacagız :saygilar:

var mı gelişme ?

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
var mı gelişme ?

var abi sensör takılınca tıkla üstüne düzelsin ;D

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
var mı gelişme ?
2 gün önce Rasim (rasheem ) de sormuş ama henüz geri dönüş yapmamışlar .....

Fatih abinin çok güzel referans olarak kabul edilebilecek videoları var. Helifreak veya vstabide uzun uzun yazılanların pratik uygulaması şeklinde olmuş.

Buraya paylaşırsa işte yukarıda yazılanlar, ulrich'in açıklaması, birincil rescue sensörünün asılı kalması, biraz fiziksel darbe uygulayınca serbest kalması, tekrar sorunsuz çalışması, sonra titreşimden kaynaklı yine asılı kalması vs şeklinde giden faydalı bir görsel olmuş.

Tabii ünite sanırım son sürüme güncel, haliyle sensörleri iyice bir kontrol ediyor başta ve düzgün çalışmayan varsa uyarıyı veriyor. Haliyle havada rescue çektim modeli yere çaktı durumu olmuyor.

Titreşim konusunda ise hakları olabilir. Kendi aktif kullandığım modeller arasında logları da incelediğimde gördüm ki en az titreşim Logo550sx te, Protos'ta biraz daha fazla, en fazla ise Warp'ta... Model küçüldükçe titreşim mevzuuları artıyor. Ama ben henüz bu imu sensör hatası ile hiç karşılaşmadım, bundan sonra da karşılaşmam inşallah. Sevimsiz bir durum...

Mikadonun tavsiyesi üzerine uyguladıgım 3mm metal plak ile tekrar bir test uçuşu yapacagım ve video çekeceğim, sonrasında bütün videoları düzenli ve sırasıyla paylaşacagım :saygilar:

Kolay gelsin işallh sonuç güzel olur.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Kolay gelsin işallh sonuç güzel olur.

teşekkürler erhan

Bugün metal parçayı monte edilmiş şekilde uçuşlar yaptım, hiç bir sensör hatası almadım :halay: rescu defalarca denedim sıkıntı yok bir iki daha test yapacam invertte falan deniyecem rescuyu bakalım, şu an için sıkıntı çözüldü gibi görünüyor :hoppa:

Resim paylaşırmısın

Fotolu videolu bir konu güzel olur :)

Modeldeki yüksek titreşim belli ki birincil rescue sensörünü biraz zorluyor ve asılı kalmasına sebep oluyor. Mikado'nun dediğine göre hep aynı sensör sıkıntı çıkarıyor, haliyle burda sensör de çok masum değil. Ama skookum tarzı bi metal plaka işi çözdüyse ne güzel :)

Tahmin ettiğim bir şey daha var test etmeden paylaşmıyım, son videoları çekip düzenli bir şeklide paylaşacagım

kalınlık 3mm agırlıgı biraz agır 27gr geliyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fatih hocam 2. Satelite çıkışındaki soketin kabloları pek sağlıklı gelmedi bana 2 adet kullanıyosun sorun olmaz ama yinede dijkat etmekte fayda var.

fatih cebir' Alıntı:
teşekkürler erhan

Bugün metal parçayı monte edilmiş şekilde uçuşlar yaptım, hiç bir sensör hatası almadım :halay: rescu defalarca denedim sıkıntı yok bir iki daha test yapacam invertte falan deniyecem rescuyu bakalım, şu an için sıkıntı çözüldü gibi görünüyor :hoppa:
Super haber :thumbup: Gelismeleri ve videolari merakla bekliyoruz Fatih :RCKolik:

Kemal Katırcı' Alıntı:
Fatih hocam 2. Satelite çıkışındaki soketin kabloları pek sağlıklı gelmedi bana 2 adet kullanıyosun sorun olmaz ama yinede dijkat etmekte fayda var.

evet biraz sıkıntılı ama kontrol ettim şimdilik idare eder kemal %p