Mod 1 kumandayı mod 2 ye çevirme

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Elimde mod 1 e fly kumanda var. Kumandanın pilini şarj edebilirsem menüden bakıcam mod seçimi var mı diye. Pili halledesiye size sormak istedim. Mod 1 kumandayı mod 2 ye çeviren var mı?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eski tip bir kumanda da bu islem menuden yapilamaz diye dusunuyorum Kadir :-\ Bu yuzden eskiden kumandalar Mode-1 ve Mode-2 diye ayri tiplerde satiliyordu.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eski tip bir kumanda da bu islem menuden yapilamaz diye dusunuyorum Kadir :-\ Bu yuzden eskiden kumandalar Mode-1 ve Mode-2 diye ayri tiplerde satiliyordu.
Menü de mix d/r gibi ayarlar gördüm sonra ekran gitti zaten. Yarın pili şarj edip bakayım menüye ama bende zannetmiyorum mod seçimi olacağını. Burdan bi abimiz uçağı takas etmiş quadla bu kumandayı göndermiş karşıdaki kişi. Mod 1 olduğunu sonradan fark etmiş

Kadir Kurt' Alıntı:
...Burdan bi abimiz uçağı takas etmiş quadla bu kumandayı göndermiş karşıdaki kişi. Mod 1 olduğunu sonradan fark etmiş
Ne güzel işte Kadir bu bir işaret olmalı. Demek ki heliye ve Mod1'e geçme vaktin geldi artık. ;) :laugh:

Şaka bir tarafa işin fiziki kısmını bir şekilde çözebilsen bile eğer kumanda yazılım olarak desteklemiyorsa aileron ve elevatör kanallarının yerini değiştiremeyeceğin için malesef pek olası gözükmüyor. :rolleyes:

Ancak bu kanalların sinyallerini taşıyan kabloları doğru şekilde tekrar lehimleyerek falan olabilir belki ama pek uğraşılacak birşey değil bana göre. :(

Bende Futaba'nın 90'lardan kalma bir kumandası vardı, onun menüsünde vardı mod seçenekleri. O kumandayı satarken aklım neredeydi çok merak ediyorum :)

Türker Akgün' Alıntı:
Ne güzel işte Kadir bu bir işaret olmalı. Demek ki heliye ve Mod1'e geçme vaktin geldi artık. ;) :laugh:

Şaka bir tarafa işin fiziki kısmını bir çekilde çözebilsen bile eğer kumanda yazılım olarak desteklemiyorsa aileron ve elevatör kanallarının yerini değiştiremeyeceğin için malesef pek olası gözükmüyor. :rolleyes:

Ancak bu kanalların sinyallerini taşıyan kabloları doğru şekilde tekrar lehimleyerek falan olabilir belki ama pek uğraşılacak birşey değil bana göre. :(
Hem mod 1 hem heli :-\ yok olmaz olmaz :laugh: :)
Uçağı bırakmam ama heli denemek istiyorum. Next te sizin tabirle galiba low rpm uçuşları kendime göre güzelce yapıyorum. Biraz disiplinli çalışsam heliye de tam olarak alışırım da gerek yok masraf çıkmasın şimdi ;D
Dediğiniz gibi menüde mod ayarı yok. Bizim işimize yaramaz bu kumanda

Emre Kaman' Alıntı:
Bende Futaba'nın 90'lardan kalma bir kumandası vardı, onun menüsünde vardı mod seçenekleri. O kumandayı satarken aklım neredeydi çok merak ediyorum :)
Emre abi modelli kumandaları görünce satmışsındır ihtiyarı :D

Kadir bey yapamadiysan anlatabilirim bende at9 icini actim joystick yer degisimi yap istersen

Gökhan KAYA' Alıntı:
Kadir bey yapamadiysan anlatabilirim bende at9 icini actim joystick yer degisimi yap istersen
lehim falan gerekli olunca ellemedim kumandayı sahibine geri verdim. Kumanda sahibine mesaj atıp yapılması gerekeni söylerim. :)