Model Helikopterci Adaylarına Tavsiyeler : Ilk Model ve Ekipmanlar Ne olmalı ?

Yasin Bekçi' Alıntı:
mehmet hocam tekrardan rahatsız ediyorum :) resimlerini attıgım ürünü kalitesizliğinden sanırım dış mekanda uçururken kaptırıp gidiyor bazen kendini kontrol edemiyorum sayesinde epey gezdim onu kovalarken yönlerini kontrol etmek sıkıntı dinlemiyor yani rüzgarda felan :D v977 almaya karar verdim. ancak o gelene kadar simulasyon çalışın dediniz de okudugum kadariyla v922 nin kumanda si bağlanıyormuş v977 lerde öyle bir özellik varmi ? bağlanmıyorsa almam gereken ekipmanlar nelerdir acaba ? ek olarak da daha büyük ebatlarda bir heli yi bu fiyata bulabilirmiyiz acaba micro olmasa

Gerci soru ozel olarak Mehmet Bey'e gelmis ama... :laugh: sevgili yasin, 977 kumandası bağlanmıyor diye aklimda kalmis ama muhtemelen yanlış cunku baglanmasi gerekir diye tahmin ediyorum. Ama bence once bir arastirip öyle sorman gerek. Arastirip diyorum cunku arastirirsan cogu seyin cevabini bulabilirsin. Ozellikle bu tarz sorularin ve emin ol sorduklarinin cevaplari forumumuzda mevcut :)p

Yasin Bekçi' Alıntı:
mehmet hocam tekrardan rahatsız ediyorum :) resimlerini attıgım ürünü kalitesizliğinden sanırım dış mekanda uçururken kaptırıp gidiyor bazen kendini kontrol edemiyorum sayesinde epey gezdim onu kovalarken yönlerini kontrol etmek sıkıntı dinlemiyor yani rüzgarda felan :D v977 almaya karar verdim. ancak o gelene kadar simulasyon çalışın dediniz de okudugum kadariyla v922 nin kumanda si bağlanıyormuş v977 lerde öyle bir özellik varmi ? bağlanmıyorsa almam gereken ekipmanlar nelerdir acaba ? ek olarak da daha büyük ebatlarda bir heli yi bu fiyata bulabilirmiyiz acaba micro olmasa
Elinizdeki heli oyuncak sınıfı ve bir de koaksiyel yani çift pervane olunca dışarda uçmaması gayet normal ;)

V977 kumandasının sim çıkışı aktif değilmiş. Aktif olsa bile zaten $25 bir dongle almak gerekiyor. Bu nedenle yerinizde olsam 50-55 TL USB Simulatör kablosu alırdım :) Detaylar ekte ;)

az da olsa kararımı verdim ve thk nin model uçak sitesinden linkteki simülator kumandasını alacagım. yine sizin de verdiginiz linklerde ki önerilerden Real Flight ın simüyasyon programını kullanmak istiyorum. şimdi sıraca helikopterin siparişini vermek var. ayrıca biraz bekleyip bu süre zarfında simülasyon çalışmak mı mantıklı olur yoksa şu anki bütçem ile v977 almak mı ? 1 ay kadar bekleyerek 600 700 tl civari bir bütçe de kullanabilirim

Yasin Bekçi' Alıntı:
az da olsa kararımı verdim ve thy nin model uçak sitesinden linkteki simülator kumandasını alacagım. yine sizin de verdiginiz linklerde ki önerilerden Real Flight ın simüyasyon programını kullanmak istiyorum. şimdi sıraca helikopterin siparişini vermek var. ayrıca biraz bekleyip bu süre zarfında simülasyon çalışmak mı mantıklı olur yoksa şu anki bütçem ile v977 almak mı ? 1 ay kadar bekleyerek 600 700 tl civari bir bütçe de kullanabilirim
Yerinde olsam öncelikle simulator alıp, çalışmaya başlardım. 1 ay kadar beklerdim. Bu süre zarfında V977 ile ilgili çok daha fazla kullanıcı yorumları gelecektir. Buna göre V977 mi, V922 karar verirdim.

600-700 TL bütçe ile ne yazık ki tek alternatif şu an sadece micro heliler. Eğer 450 sınıfı bir heli ile başlayayım dersen, heli +kumanda + Şarj Cihazı en az 1.000 -1.500 TL arası değişiyor.

an itibariyle banggood.com dan v977 ve thk nin sitesinden de sim kumandasını sipariş ettim hadi hayırlısı :)

Ynt: Model Helikopterci Adaylarına Tavsiyeler : Ilk Model ve Ekipmanlar Ne olmalı ?

Yasin Bekçi' Alıntı:
an itibariyle banggood.com dan v977 ve thy nin sitesinden de sim kumandasını sipariş ettim hadi hayırlısı :)
Hayırlı olsun yasin bey

Sadece helikopter için değil, hiçbir forumda bu kadar düzenli ve kaliteli bir anlatım görmemiştim. Hatta kendimde yapamamıştım.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Tebrik ederim!

Saygılar, Buğra

Buğra' Alıntı:
Sadece helikopter için değil, hiçbir forumda bu kadar düzenli ve kaliteli bir anlatım görmemiştim. Hatta kendimde yapamamıştım.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Tebrik ederim!

Saygılar, Buğra
Güzel geri bildirim için esas biz teşekkür ederiz Buğra %p Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize, hep beraber güzel ve kalıcı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz :halay:

Mehmet abi paylaşım çok güzel olmuş ellerine sağlık :)

volkan yakup çakmak' Alıntı:
Mehmet abi paylaşım çok güzel olmuş ellerine sağlık :)
Rica ederiz Volkan :thumbup:

Merhabalar. Sizlere sormak danismak istedigim sey v950 ve v977 modelleri arasinda sececek olsaniz hangisini secersiniz ve neden ?

Merhabalar. Sizlere sormak danismak istedigim sey v950 ve v977 modelleri arasinda sececek olsaniz hangisini secersiniz ve neden ?
V950 bildiğim kadarıyla aramızda kullanan yok, o yüzden yorum yapmak zor.

V977 ise gayet iyi bildiğimiz, fiyat-performansı oldukça iyi bir modeldir.

Birkaç siteye baktım artık V977 satışı yok sadece yedek parça satışı var, Buda demek oluyor ki dünyada herkesin elinde bolca yedeği olan V977 artık üretilmeyecek. firmalar zaman zaman bu bir satış stratejisini uyguluyor, birkaç küçük değişiklik yapıp yeni model isminde V950 i v977 nin yerinine çıkarmışlar vatana millete hayırlı olsun. Artık yeni başlayan arkadaşlara V950 önerebiliriz. :saygilar::saygilar: