Model Tavsiyeni Nedir ?

zekeriya52

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
arkadaşlar bu iki modelden birini yapmayı düşünüyorum . kullanım kolaylığı ,stabil uçuş özelliğinin daha iyi olması , manevra kolaylığı vb özellikler açısından hangisini tavsiye edersiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
ikisini de yapma başkan
bunu yap
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

işin zorunun tercih et. :saygilar:

hani , şimdinin bazı velileri der ki, çocuğum ne gerek var kalem defter tutmaya .. tablet var .. ki buna karşıyım.

emeklemeden koşamazsın.

teşbihte hata olmaz.

kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin
ikisini de yapma başkan
bunu yap
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

işin zorunun tercih et. :saygilar:

hani , şimdinin bazı velileri der ki, çocuğum ne gerek var kalem defter tutmaya .. tablet var .. ki buna karşıyım.

emeklemeden koşamazsın.

teşbihte hata olmaz.

kolay gelsin.
başkan cesna yaptım uçurdum. evet gerçekten güzel bir uçak fakat ilk deneyimde bana masraflı oldu her düşürdü pervane motor kırdım.
şimdi öğrencilerime öğretmeye başlayacağım ve cesna tipi uçakla zor olacağını düşünüyorum.
çift rudderli modeli merak ediyorum .

başkan cesna yaptım uçurdum. evet gerçekten güzel bir uçak fakat ilk deneyimde bana masraflı oldu her düşürdü pervane motor kırdım.
şimdi öğrencilerime öğretmeye başlayacağım ve cesna tipi uçakla zor olacağını düşünüyorum.
çift rudderli modeli merak ediyorum .
Şimdi cessna ile o videodaki uçağın ne kadar alakasız farklı olduğuyla ilgili bir sayfa yazı yazılır ama bunlar daha önce forumda defalarca konuşuldu kısaca şunu söyleyeyim cessna kesinlikle başlangıç uçağı olamaz bunu birçok nedeni var. Videodaki uçak ise bir trainer modeli adındanda anlaşılacağı üzere tamamen eğitim uçağı yeni başlayanlar için. Onun dışında sizin attığınız ilk fotoğraftaki uçak sanırım ftexplorer oda başlangıç için uygun diye biliyorum

• Beğen
Tepkiler: TÜRKALP KUCUR
Şimdi cessna ile o videodaki uçağın ne kadar alakasız farklı olduğuyla ilgili bir sayfa yazı yazılır ama bunlar daha önce forumda defalarca konuşuldu kısaca şunu söyleyeyim cessna kesinlikle başlangıç uçağı olamaz bunu birçok nedeni var. Videodaki uçak ise bir trainer modeli adındanda anlaşılacağı üzere tamamen eğitim uçağı yeni başlayanlar için. Onun dışında sizin attığınız ilk fotoğraftaki uçak sanırım ftexplorer oda başlangıç için uygun diye biliyorum

ilk uçağım bu idi .. belki cesna değil ama ben benzediği için öyle dedim..

Ben sana ilk fotodaki uçağı tavsiye ediyorum.
İkinci fotodakinde rudder inşaatında zorlanırsın.
Türkalp'in önerdiği ise konvansiyonel bir eğitim uçağı.
Senin kendi yaptığın uçağın ise bir eğitim uçağna göre kuyruğu (gövde) kısa, kanatları kısa, iniş takımı kısa. Kanadı 10 cm, gövdeyi de 7-8 cm uzat, iniş takımını da biraz daha yükseltirsen yumuşak karakterli bir uçağın olur.

Ben sana ilk fotodaki uçağı tavsiye ediyorum.
İkinci fotodakinde rudder inşaatında zorlanırsın.
Türkalp'in önerdiği ise konvansiyonel bir eğitim uçağı.
Senin kendi yaptığın uçağın ise bir eğitim uçağna göre kuyruğu (gövde) kısa, kanatları kısa, iniş takımı kısa. Kanadı 10 cm, gövdeyi de 7-8 cm uzat, iniş takımını da biraz daha yükseltirsen yumuşak karakterli bir uçağın olur.
DEĞERLİ TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
ikinci uçağın planı varsa alabilir miyim :evil: