Modifikasyon Yapılabilecek Quad model Tercihi

Arda Eren Doğru

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba abiler ve kardeşler.
Üzerinde çalışabileceğim bir quadcopter yapmak istiyorum, eklemeler çıkartmalar yapabileceğim. Tabi önerilerinize göre hexa ya da octa da toplayabilirim.

s500Frame

sunnysky 2212 980kv fırçasız motor

Pixhawk 915 500 mw telemetry (915 ve 500 mw neyi ilgilendiriyor hakkında aydınlatırsanız sevinirim)

Skywalker 30A ESC

Li-po olarak önceki quadımda gens ace kullanmıştım fakat şuan alabilmem imkansız görünüyor bu kurda önerilerinize açığım

Kumanda olarak da Flysky TH9x kullanmıştım aynı şekilde menzil bakımından beni üzmeyecek uygun fiyatlı bir kumanda önerirseniz sevinirim.

Arda rica etsek bundan sonra konu başlığı seçiminde daha kısa tarif kullanır mısın ?

Mesela ben bu konunun başlığını senin adına revize ettim.

Diğer teknik sorularına ilgili arkadaşlar, müsait zamanda cevap vereceklerdir. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Korkmaz
Anladığım kadarıyla çerçeveye takılmışsın. Neden ihtiyacına göre kendin bir çerçeve (şasi) tasarlamıyorsun? Motor ve Esc zaten belli, kontrol kartını da belirlemişsin. Pixhawk kullanmadığım için fikir belirtemem ama MultiWii tabanlı bir kontrol kartı kullanırsan yazılımı istediğin gibi kurcalayabilir, hatta hazır olarak çeşitli forumlarda kullanıcıların paylaştığı yazılımları kullanabilirsin. Eser de tamamen senin olur.

Merhaba abiler ve kardeşler.
Üzerinde çalışabileceğim bir quadcopter yapmak istiyorum, eklemeler çıkartmalar yapabileceğim. Tabi önerilerinize göre hexa ya da octa da toplayabilirim.

s500Frame

sunnysky 2212 980kv fırçasız motor

Pixhawk 915 500 mw telemetry (915 ve 500 mw neyi ilgilendiriyor hakkında aydınlatırsanız sevinirim)

Skywalker 30A ESC

Li-po olarak önceki quadımda gens ace kullanmıştım fakat şuan alabilmem imkansız görünüyor bu kurda önerilerinize açığım

Kumanda olarak da Flysky TH9x kullanmıştım aynı şekilde menzil bakımından beni üzmeyecek uygun fiyatlı bir kumanda önerirseniz sevinirim.
Merhabalar epey karışık bir mesaj olmuş bana sorarsanız. Öncelikle sizin temel konulara karar vermeniz gerekiyor. Üzerinde çalışabilecek quad ne anlama geliyor. Örneğin üzerine 5kg ağırlık takacağım derseniz s500 kesinlikle yeterli olmaz. Ama yok ben sadece arduino kartı takıp yazılım ile uğraşacağım derseniz o başka.

Tanışma konusunda baktım daha önceden bir quad deneyimin olmuş aslında cihazın yeteneklerini bu anlamda kestirebilirsin diye düşünüyorum. Uçuş kartı ile ilgili farklı öneriler olabilir ancak ben pixhawk kartından çok memnunum. Telemetri konusunda ise iki farklı frekansta çalışan telemetri var 433/915. Bir de çıkış güçlerini tarif eden mw değerleri var. Bunları araştırırsan kolaylıkla bulursun :)

ESC konusunda seçimini yine amacına yönelik yapmakta fayda var. Yani değişen esc protokolleri ile çok daha hızlı yanıt veren sistemler kurulabilir ancak seçtiğin model belki en eski ama bence halen iş gören bir model. Beklentilerini biraz ona göre şekillendirmen gerekecek.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)