Motor Kv Değeri Okunması Hakkında...

Abilerim dediklerinizin hepsini deneyeceğim şimdiden yardımcı olan/olmayan herkese çok teşekkür ederim ayrıca elimde Turnıgy 2200mAh 20-30c pil var sanırım pili bu motorla kullanıyor idim bakalım artık hangisi işimi görür.
Uzun bir aradan sonra tekrardan hobiye başlamak istiyorum ilk başladığımdan daha az bilgim var 4 senedir uğraşmayınca unutmusum ara ara sizleri meşgul eder veya darlarsam kusuruma bakmayın sevgiler.:)
Denenecek bir durum yok. Motorun detay fotosunu çek. Googleden resimlerden arat. Aynını bulunca sayfasında açıklamalarına bak.:)
Burada içten yanmalı antika motorlarla cebelleşenlerle bizi uğraştırma.;D
Yada motoru sök, sarımları say ve tel inceliğini mikrometre ile ölçüp buraya yazarsan yaklaşık yanıtları alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Suat Aktaş
Aslında takometre ve power analyzer cihazı varsa hesaplanabilir.Örneğin anlık olarak ölçüm yapılıp motor devrini(rpm) çekilen voltaja bölersek KV değerini elde edebiliriz.Başka pratik yol varsa da ben bilmiyorum. ?

• Beğen
Tepkiler: Suat Aktaş
Denenecek bir durum yok. Motorun detay fotosunu çek. Googleden resimlerden arat. Aynını bulunca sayfasında açıklamalarına bak.:)
Burada içten yanmalı antika motorlarla cebelleşenlerle bizi uğraştırma.;D
Yada motoru sök, sarımları say ve tel inceliğini mikrometre ile ölçüp buraya yazarsan yaklaşık yanıtları alabilirsin.
Mehmet abi çalıştığım yerde koca koca motorların parçalarını söküyoruz takıyoruz ama küçücük bir fırçasız motor karşısında daha kapağını dahi nasıl açarım bilmiyorum videoları izledim ilkinde power analyzer cihazı ile diğerinde şarjlı matkap ile yapılıyor ama bakalım şu sokağa çıkma yasağı biterse deneyeceğim ayrıca yeni yapacağım uçağın malzemeleride gelecek uçağı yapana kadar motorunda kv'sini bulacağımı umuyorum ;D

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Aslında takometre ve power analyzer cihazı varsa hesaplanabilir.Örneğin anlık olarak ölçüm yapılıp motor devrini(rpm) çekilen voltaja bölersek KV değerini elde edebiliriz.Başka pratik yol varsa da ben bilmiyorum. ?
Abi dediğin gibi bu yol en doğrusu fakat bir sorunum var cihazlar bende yok :)

Mehmet abi çalıştığım yerde koca koca motorların parçalarını söküyoruz takıyoruz ama küçücük bir fırçasız motor karşısında daha kapağını dahi nasıl açarım bilmiyorum videoları izledim ilkinde power analyzer cihazı ile diğerinde şarjlı matkap ile yapılıyor ama bakalım şu sokağa çıkma yasağı biterse deneyeceğim ayrıca yeni yapacağım uçağın malzemeleride gelecek uçağı yapana kadar motorunda kv'sini bulacağımı umuyorum ;D
Motorun ağırlığını ölçme imkanın varmı?
Ayrıca gövde çap ve boy ölçüsü nedir?
Eklediğin resim pek net değil, Farklı yönlerden alınmış fotoğraf eklersen kısmen fikir oluşturulabilir.