motor pervane ve pilin uygunluğu

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba abilerim. Foruma üye olalı yaklaşık 2 yıl oldu ama nihayet rc uçağımı bugun yapmaya karar verdim öğrenci ekonomisi dolayısıyla. daha önce uçuş yapmadım, bu yüzden sizin tavsiyelerinize uyarak bir üstten kanat trainer uçak yaparak başlayacağım. Bunun için aşağıda youtube linkini bıraktığım videoyu referans aldım ve gövde tasarımı olarak onu kullanmayı planlıyorum. Bu gövde için aşağıda ki ekipmanları almayı düşünüyorum, teknik olarak bir sorun olur mu? pervanenin küçük veya büyük olması vb. bir sorun.
1200kv fırçasız motor

30a esc

1045 2 pal pervane

leopard power 11.1v 3s 25c 1800mah lipo

9g servo

video linki:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba abilerim. Foruma üye olalı yaklaşık 2 yıl oldu ama nihayet rc uçağımı bugun yapmaya karar verdim öğrenci ekonomisi dolayısıyla. daha önce uçuş yapmadım, bu yüzden sizin tavsiyelerinize uyarak bir üstten kanat trainer uçak yaparak başlayacağım. Bunun için aşağıda youtube linkini bıraktığım videoyu referans aldım ve gövde tasarımı olarak onu kullanmayı planlıyorum. Bu gövde için aşağıda ki ekipmanları almayı düşünüyorum, teknik olarak bir sorun olur mu? pervanenin küçük veya büyük olması vb. bir sorun.
1200kv fırçasız motor

30a esc

1045 2 pal pervane

leopard power 11.1v 3s 25c 1800mah lipo

9g servo

video linki:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu arada eklemeyi unutmuşum kusuruma bakmayın, 4 kanallı 2.4ghz bir kumandam ve alıcım var

videodaki uçağın hakkında hiç iyi şeyler duymadım, bu yüzden model olarak FT explorer yapmaya karar verdim. Bu uçağı da aşağıda ki ekipmanlar ile yapacağım, ilk uçağım olacak.
5mm fotoblok
1400kv a2212
2 pal 8045 pervane
40a esc
11.1v 3s 25c 1800mah lipo pil
4 tane 9gr servo