MSH Büyük SUPRIZ: V 3.0.10 : Brain2 - Spektrum Kumanda Entegrasyonu

Amerika'da çünkü çoğu pilotları brain geliştiricilerinin... Colin Broughton Alex Rose gibi zengince olanları Jeti kullanıyor, geri kalanların çoğu Horizon Hobby ürünü olan Spektrum :)

Synergy modellerini kullananların çoğu da amerikan benzer şekilde...

Amerikalıların klasik tavrı, dünyayı amerika topraklarından ibaret sanan, dışarda ne oluyor bitiyor bihaber, yiyen içen ..çan tüketim toplumu :D Türkiye nerde diye sorsan haritada gösteremez %80 i ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Amerika'da çünkü çoğu pilotları brain geliştiricilerinin... Colin Broughton Alex Rose gibi zengince olanları Jeti kullanıyor, geri kalanların çoğu Horizon Hobby ürünü olan Spektrum :)

Synergy modellerini kullananların çoğu da amerikan benzer şekilde...

Amerikalıların klasik tavrı, dünyayı amerika topraklarından ibaret sanan, dışarda ne oluyor bitiyor bihaber, yiyen içen ..çan tüketim toplumu :D Türkiye nerde diye sorsan haritada gösteremez %80 i ;D
Türkiye çinlilerden sorulur abi [emoji1]

Valla helal olsun MSH a.
Adamlar bomba gibi ilerliyorlar resmen. Belliki zirveyi hedeflemişler.
Ee napalım bize de Brain den MSH tan şaşmamak kalıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MSH Büyük SUPRIZ: Brain2 - Spektrum Kumanda Entegrasyonu

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eski Kuman'da derken Spektrum eski versiyon Kumandasini mi kasdettin Mustafa ? Mesela DX8 ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evet

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Evet

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Entegrasyon olmasa bıle belli kısıtlamalar ile eskı DX8 telemetri özelliğini destekliyor. Brain yazılımındaki PDF detayları vardı bir bak istersen Mustafa ;)

Şu telemetri olayına araya alıcı takmadan direk unkteden kumandayla alma olsaydı harika olurdu. Spektrum kumanda tercihimin tek nedeni alıcısız satalite ile kullanabilmek.
Telemetri kullanacagım diye brain 2 uniteme alıcı bağlamak bana ekonomik gelmiyor.

Bunlar hep güzel opsiyonlar tabi, ben uçuş sırasında şunu bunu görmeye ihtiyaç duymuyorum diyen tercih etmeyebilir.

Kablo karmaşası olarak eski alıcılı günleri hatırladığımızda, günümüzdeki hali yine iyi bence, iki satellite ve telemetri alıcısına rağmen... O zamanlar bütün servo esc kabloları alıcıya girerdi ve onu da modelin içine bi yere zor saklardık, sonuçta alıcı anteni dışarıya bakmak durumundaydı. Genel olarak daha çirkin görünümü vardı haliyle... Şimdi üniteye giren bütün kablolar model içine güzelce saklanabildiğinden ortada incesinden iki üç tane satellite kablosu var.

Msh spektrum için iyi çalışmış. Spektrumun da bundan sonra bi zahmet yapması gereken hem satellite hem telemetri işini gören tek bir full range alıcıyı uygun fiyattan çıkarması, kumandada yazılımı menüleri falan biraz geliştirmesi...
Yaparlar mı, şüpheliyim :D Ümit kesilmez yine de...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla ben sülalemi bu kadar net ve detaylı bilmiyorum :lollol: :lol:

Küçük bi paylaşım daha :) Fotoda üstte en sağda gördüğümüz yaşlıca amca Rik, BrainDev nickini kullanır. Kendisinin 45 yıl önceden bir fotoğrafı;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben buna mi ayar vermisim... [emoji16] ayip etmisim [emoji1]

Emre Kaman' Alıntı:
Ben buna mi ayar vermisim... [emoji16] ayip etmisim [emoji1]
Biraz asabi bir abimiz. Dun sorduğum bir soruya gereksiz atar yaptı, bunu daha önce şurada söyle açıklamıştık diye. Sanki her yazdığını takip etmem gerekiyormuş gibi :)

Hadi cevap vermeyeyim es geceyim dedim, simdi yasını görünce iyi ki de es geçmişim diyorum :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bunlar hep güzel opsiyonlar tabi, ben uçuş sırasında şunu bunu görmeye ihtiyaç duymuyorum diyen tercih etmeyebilir.

Kablo karmaşası olarak eski alıcılı günleri hatırladığımızda, günümüzdeki hali yine iyi bence, iki satellite ve telemetri alıcısına rağmen... O zamanlar bütün servo esc kabloları alıcıya girerdi ve onu da modelin içine bi yere zor saklardık, sonuçta alıcı anteni dışarıya bakmak durumundaydı. Genel olarak daha çirkin görünümü vardı haliyle... Şimdi üniteye giren bütün kablolar model içine güzelce saklanabildiğinden ortada incesinden iki üç tane satellite kablosu var.

Msh spektrum için iyi çalışmış. Spektrumun da bundan sonra bi zahmet yapması gereken hem satellite hem telemetri işini gören tek bir full range alıcıyı uygun fiyattan çıkarması, kumandada yazılımı menüleri falan biraz geliştirmesi...
Yaparlar mı, şüpheliyim :D Ümit kesilmez yine de...

Dün facebook 'dan mesaj attım konuyla ilgili olarak, biraz atar gider de yaparaktan. Cevap bekliyorum, eğer cevap vermezlerse duvarlarına yapıştırıp duracağım silseler de. Insta, face ne varsa artık.. Seve seve yaptıracağız o alıcıyı :evil:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Dün facebook 'dan mesaj attım konuyla ilgili olarak, biraz atar gider de yaparaktan. Cevap bekliyorum, eğer cevap vermezlerse duvarlarına yapıştırıp duracağım silseler de. Insta, face ne varsa artık.. Seve seve yaptıracağız o alıcıyı :evil:
Aylardır stoklarda duran SPM4649T alıcısının ilk partisi MSH Telemetri güncellemesi ilk çıkardığı günlerde bitmişti.

Sonra malum alıcı heliler için uygun değil dendi ve gelen 2.partiler stoklarda aylarca quadcıları bekledi. Dün MSH yeni güncellemesi sonrası çoğu yerde stoklar yeniden bitti diye okudum.

İnşallah bu potansiyeli sevgili Spektrum üreticisi de fark eder de, bir zahmet el atar şu adam akıllı güzel yeni bir alıcı işine

Kablo kargaşası olmadan güzel bir uygulama resmî %p

Logo'ları bu bakımdan beğeniyorum, arkada ünite yeri gayet geniş, alıcı falan da yerleştirmeye yer var.

Ama servo kablo boyları ayarlanmış olabilir. Özellikle elevatör servosu öyle görünüyor. Öyle bi emek verince, güzel kablolama mümkün oluyor :)

Manualine şurdan ulaşabilirsiniz arkadaşlar;